آنچه باید در مورد رژیم کتوژنیک بدانید – غذاهای چرب برای کاهش وزن

آیا در مورد رژیم کتوژنیک چیزی شنیده اید؟ آنچه باید در مورد این رژیم غذایی بدانید؟ این ممکن است به اندازه سایر رژیم های غذایی که ما معمولاً در مورد آنها شنیده ایم محبوب نباشد، به همین دلیل است که در واقع چیزهای زیادی در مورد این نوع رژیم وجود دارد که باید بدانیم. اول از همه، رژیم کتوژنیک چیست؟ این از کتون ها مشتق شده است و رژیم غذایی معمولی شما نیست که برای همه مناسب باشد.

این رژیم همانطور که برخی افراد ادعا می کنند در وهله اول نباید رژیم نامیده شود بلکه باید یک مداخله پزشکی باشد زیرا معمولاً توسط افراد مبتلا به صرع به ویژه کودکان انجام می شود. کتون ها موادی هستند که وقتی بدن ما از شر چربی ها خلاص می شوند تشکیل می شوند. آنچه باید در مورد این رژیم بدانید این است که به جای قند یا گلوکز بدن از چربی ها استفاده می کند و آن را به انرژی تبدیل می کند که بدن ما می تواند از آن استفاده کند. مفهوم اصلی رژیم کت ژن، خوردن غذاهای چرب بیشتر از کربوهیدرات ها است تا بتوانیم این چربی ها را به انرژی تبدیل کنیم. غذاهای چرب شامل آن دسته از غذاهای غنی از مارگارین، کره، پنیر و سایر فرآورده های شیری است و در عین حال از خوردن هر گونه غذای کربوهیدراتی مانند نان، پاستا، برنج و حتی میوه ها و سبزیجات جلوگیری می کند.

چه کسی رژیم کت ژن را دنبال می کند؟ از آنجایی که این چیزی است که باید با احتیاط فراوان انجام شود، از امروز، تنها افرادی که صرع دارند، مشخص شده است که از این رژیم غذایی برای جلوگیری از تشنج و حملات صرعی خود استفاده می کنند. چیزی که باید در این مورد بدانید این است که هرگز نباید به تنهایی انجام شود، بلکه با پزشک، متخصص تغذیه و حتی متخصص مغز و اعصاب انجام شود. تا به امروز، هنوز مشخص نشده است که چگونه می تواند تشنج کودکان صرع را متوقف کند، به ویژه آنهایی که به داروهای ضد صرع پاسخ نمی دهند. آنچه در مورد رژیم کتوژنیک باید بدانید عوارض جانبی آن است. آنها گفتند که این خیلی جدی نیست، اما با این وجود، عوارض جانبی تضمین شده ای برای این نوع رژیم وجود دارد که شامل، اما نه محدود به، تغییرات رفتاری، سطح کلسترول بالا، یبوست، کم آبی بدن و حتی مشکلات کلیوی است.


منتشر شده

در

توسط