آیا رفتن به رژیم کتوز خطرناک است؟

من قبلاً نام رژیم کتوزیس را بارها شنیده ام، مطمئن هستم که برخی از شما نیز نام آن را شنیده اید. اما آیا می دانید دقیقا چیست؟ آیا از مضرات و فواید آن اطلاع دارید؟ پس بگذارید همه چیز را به شما بگویم.

رژیم کتوز یک رژیم غذایی مبتنی بر وضعیتی از بدن انسان به نام کتوز است. کتوز زمانی اتفاق می افتد که بدن از کربوهیدرات محروم می شود و شروع به تکیه بر پروتئین ها، چربی و ماهیچه ها برای انرژی خود می کند. به عبارت دیگر رژیم کتوزیس یک رژیم کم کربوهیدرات/بدون کربوهیدرات است.

در این حالت، مغز به بدن شما می گوید که گلوکز را فقط برای مواقع اضطراری ذخیره کند. این به دلیل درک مغز است که گلوکز کافی دریافت نمی کند زیرا شما به اندازه کافی کربوهیدرات نمی خورید. بنابراین، همانطور که هر فرد رژیمی امیدوار است، مغز شروع به استفاده از ذخایر چربی برای تمام نیازهای فوری انرژی می کند. خوب به نظر می رسد، اینطور نیست؟

چیزی که من هنوز به شما نگفتم این است که کتوز توسط بخش بزرگی از جامعه پزشکی به عنوان یک بحران بدنی تلقی می شود. بنابراین قبل از اینکه رژیم کتوزیس را شروع کنید، مطالعه کنید. وضعیت تخریب کربوهیدرات نه تنها خطرناک است بلکه یک بحران بدنی نیز محسوب می شود. این کافی خواهد بود تا من این رژیم را برای مادام العمر ممنوع کنم. اما اگر برای شما کافی نیست، به عوارض جانبی آن نگاهی بیندازید.

عوارض جانبی اساسی رژیم کتوز خستگی مداوم و خستگی عمومی و ناهنجاری های مشابه بدنی است که به دلیل نداشتن گلوکز کافی در بدن شما ایجاد می شود. اما جدای از این موارد، می تواند باعث آسیب کبدی و تخریب بافت عضلانی شود. من مطمئن هستم که شما هیچ یک از اینها را نمی خواهید. اما صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد.

با توجه به اثرات رژیم کتوزیس، به احتمال زیاد نمی توانید حتی ساده ترین رژیم تمرینی را دنبال کنید. و همانطور که همه ما می دانیم، ورزش کردن بخش مهمی از کاهش وزن است. بنابراین شما دائما خسته هستید، نمی توانید ورزش کنید زیرا انرژی کافی ندارید، محدودیت های زیادی در مورد آنچه می توانید و نمی توانید بخورید دارید و بدن شما از چربی خود به عنوان آخرین گزینه برای منبع انرژی استفاده می کند.

خانم ها و آقایان به این می گویند گرسنگی. گرسنگی از بسیاری جهات نوعی بیماری است. این بیماری می تواند باعث آسیب طولانی مدت به بدن شما شود و همچنین می تواند بر هر تلاش رژیم غذایی آینده تأثیر بگذارد. لطفاً قبل از شروع یک رژیم غذایی “امیدبخش” جدید – آن را با دقت در نظر بگیرید. همه و همه، رژیم کتوز یک روند خیلی لذت بخش نیست.

شما گزینه های بسیار زیادی دارید، رژیم های غذایی سالم بسیاری که سبک زندگی بهتری را ارائه می دهند. شما نباید تسلیم یک رژیم غذایی سخت و خطرناک کتوز شوید.


منتشر شده

در

توسط