آیا رژیم بولت پروف یا ضد گلوله در کاهش وزن موثر است؟

در پایان مطالعه ، شرکت کنندگانی که رژیم کتوژنیک را دنبال می کردند ، در مقایسه با افرادی که رژیم کم قند خون داشتند ، در کنترل قند خون و کاهش دارو رژیم کتوژنیک بهبود بیشتری داشتند. در پایان شش ماه ، میانگین کاهش وزن 28 پوند بود. رژیم های غذایی ویژه برای دیابت نوع 2 اغلب بر کاهش وزن متمرکز هستند. کاهش هر نوع وزن برای دیابت و افزایش سطح قند خون مفید است ، چه از رژیم اتکینز باشد یا از برنامه دیگری. این یک مزیت مهم است زیرا بین وزن و دیابت نوع 2 رابطه وجود دارد. آنها به طور کامل از بین نمی روند و شما نمی توانید از شر سلول های چربی به کلی خلاص شوید اما می توانید آنها را کوچک کنید.

ویدیو / سریعترین گل جام جهانی در ثانیه ۶۵

یک مطالعه جدید نشان میدهد که خطرات مربوط به رژیم کتوژنیک ممکن است از مزایای آن مانند کاهش وزن سریعتر باشد. محققان میگویند پیروی از رژیم … [Source: Entekhab]

با یک متخصص تغذیه آشنا به کتوز تغذیه ای همکاری کنید تا اطمینان حاصل کنید که بدن شما آنچه را که نیاز دارد دریافت می کند. در شرایطی که کالری محدود شود، بدن به ناچار از شکستن گلیکوژن یا بافت های چربی برای جبران کمبود انرژی استفاده می کند. مقادیر زیادی گوشت قرمز و فرآوری شده را شامل می شود که با افزایش خطر حملات قلبی و برخی سرطان ها همراه است.شما می توانید از گوشت گیاهی به راحتی استفاده کنید. در هفته دوم رژیم کتوژنیک سبک زندگی تان را باید عوض کنید که شامل نحوه فعالیت بدنی، خواب و مدیریت استرس است.

کتوژنیک در بارداری

نکته دوم اینکه سلولهای چربی از تریگلیسیرید و کلسترول تشکیل شدهاند. دوم آن که به جای رعایت رژیم های محدود کننده، سعی کنید عادات تغذیهای سالم را در خود ایجاد کنید. اینکه چه چیزی بخورید بستگی به این دارد که با چه سرعتی بخواهید به رژیم لاغری کتو عادت کنید. شما همران گرامی می توانید جهت تعیین وقت قبلی، دریافت مشاوره تغذیه و مشاوره دستگاه لاغری موضعی با شماره تماس ما، ۰۲۱۴۴۲۴۶۹۲۰ تماس بگیرید. با خوردن وعده های مفید مانند یک صبحانه سالم می توانید روز خود را با انرژی سروع کنید .

رژیم کتوژنیک هدفمند

با توجه به ماهیت رژیم غذایی، وعده های غذایی کمتری وجود دارد که بعد از آن نیاز به تهیه، پختن و تمیز کردن آنها دارید. 🔸در این رژیم، چند وعده غذا مصرف میشود؟ این متخصص تغذیه، از دیگر عوارض این رژیم به سرگیجه و احساس خستگی اشاره کرد که باعث میشود فرد نتواند فعالیت بدنی مناسبی داشته باشد و از سبک زندگی سالم فاصله میگیرد. با انجام رژیم کتو و روزهداری متناوب و به محض پایین آوردن مصرف کربوهیدرات، سلولهای چربی کوچک شده و تریگلیسیرید و کلسترول از آنها خارج میشود. Po st w᠎as c​re ated by G​SA C ontent Gen᠎erat or Demoversion᠎!

یعنی طبق برنامه باید از 70 تا 80 درصد چربی سالم، 20 تا 25 درصد پروتئین و در نهایت از 5 درصد کربوهیدارت استفاده بشه. این رژیم با کاهش شدید کربوهیدرات مصرفی بدن، آن را مجبور به پیدا کردن سوخت دیگری یعنی چربی میکند. بدن کلسترول را پس از خروج از سلول چربی نگه میدارد و نمیتواند از آن به عنوان سوخت استفاده کند و آن را بسوزاند و به کتون تبدیل کند. کتواسیدوز یک وضعیت خطرناک است که وقتی بدن شما انسولین کافی نداشته و کتون بیش از حد تجمع می یابد ، اتفاق می افتد. هنگامی که گلوکز خون بیش از حد زیاد باشد و می تواند از کمبود انسولین ناشی شود ، کتواسیدوز دیابتی در دیابت نوع 1 شیوع بیشتری دارد.

ماکارونی کتوژنیک

اما آیا این یک روش ایمن و موثر برای کنترل دیابت و کبد چرب است؟ آیا استفاده از بادمجان در یک رژیم لاغری مانند کتوژنیک مفید است یا خیر؟ رژیمهای غذایی با کمترین میزان کربوهیدرات سبب کاهش بیشتر قندخون نسبت به سایر رژیمهای غذایی لاغری می شوند. در ادامه این مطب با foodonly همراه باشید که به بررسی رژیم لاغری کتوژنیک و مزایا و معایب آن بپردازیم. دانشمندان هنوز در حال بررسی چگونگی تأثیر رژیم غذایی بر افراد مبتلا هستند. درمطالعهای مشخص شد که رژیم کتوژنیک نسبت به سایر رژیمهای غذایی کمچرب حدود ۲٫۲ برابر بر کاهش وزن موثرتر است.

یک رژیم کتوژنیک می تواند منجر به بهبودهای چشمگیری در کنترل قند خون ، A1c ، کاهش وزن و قطع انسولین مورد نیاز نسبت به سایر رژیم های غذایی شود. این رژیم غذایی (مانند تقریباً همه رژیم های غذایی) نوشیدنی های شیرین و غذاهای اضافه شده قند ، غذاهای فرآوری شده و سایر کربوهیدرات های تصفیه شده را در محصولات نانوایی ، ماکارونی و غلات خشک بیشتر صبحانه غذاهایی که با افزایش وزن ، دیابت ، حملات قلبی مرتبط هستند محدود می کند. از جمله فواید نخود برای سلامتی کاهش ابتلا به بیماریهای قلبی، سلامت استخوانها، کاهش وزن سریع، کاهش التهاب، سلامت پوست و مو، پیشگیری از سرطان و درمان ناراحتیهای گوارشی است.

کتوژنیک لوکرب

هنگامی که بیش از حد کتون دارید ، ممکن است در معرض ابتلا به کتواسیدوز دیابتی باشید. اگر بیش از حد چربی اشباع (نوع غذایی مانند بیکن و کره) می خورید ، می تواند کلسترول را بالا ببرد ، به ویژه LDL که با بیماری قلبی مرتبط است. رژیم کتوژنیک به این معنی نیست که باید چربی های اشباع شده را زیاد کنید. منابع چربی ها انواع غیر اشباع مانند آووکادو ، آجیل و روغن زیتون و کانولا را تأمین می کنند. در رژیم کتوژنیک، کربوهیدراتها کاملاً محدود هستند و باید از سبزیجات، آجیل و لبنیات تأمین شوند. اگر می خواهید لاغر شوید ، از بیماری های قلبی عروقی ، دیابت و سرطان جلوگیری کنید یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید که دارای غذاهای حاوی فیبر بالا ، سبزیجات ، میوه ها ، ماهی ، گوشت بدون چربی ، آجیل ،آرد بادام، دانه ها و روغن های تصفیه نشده ،باشد.

طرز تهیه ماهی ساده سی بس یا ماهی رژیمی بدون روغن (به شرطی که بدون برنج خورده شود) از سادهترین دستورپختهای ماهی در رژیم کتوژنیک است. اکثر رستوران ها نوعی گوشت یا غذای ماهی را ارائه می دهند. می تواند باعث کما دیابتی شود. مصرف كمتر كربوهیدرات و رژیم های كتوژنیك باعث كاهش اشتها ، سیری و یا كاهش مصرف روزانه غذا می شود و باعث كاهش مصرف انرژی در رژیم غذایی می شود. برخی از افراد با مجموعه ای از مشکلات ژنتیکی متولد شده اند که سازگاری با رژیم کم کربوهیدرات را برای آنها دشوارتر می کند.

لیست غذاهای کتوژنیک

رژیم کتوژنیک می تواند به شما در از دست دادن چربی اضافی ، که ارتباط نزدیکی با دیابت نوع 2 ، پیش دیابت و سندرم متابولیک دارد ، کمک کند. رژیم کتوژنیک (کتو) ، سرشار از چربی و کم کربوهیدرات ، می تواند به طور بالقوه نحوه ذخیره و استفاده از انرژی بدن را تغییر داده و علائم دیابت را کاهش دهد. همچنین این شرایط میتواند به تغییر دیابت نوع ۲ نیز کمک کند. اگر کتون بسیار زیاد باشد ، کتواسیدوز در دیابت نوع 2 امکان پذیر است. افراد مبتلا به دیابت که از رژیم غذایی گیاهی پیروی می کنند ، بهبود قابل توجهی در قند خون و A1c ، عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی ، باکتری های روده ای که مسئول حساسیت به انسولین هستند و مارکرهای التهابی مانند پروتئین واکنش پذیر C را تجربه می کنند.

یک مطالعه کوچک در زنان مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که پیروی از یک رژیم کتوژنیک به مدت 90 روز به طور قابل توجهی سطح هموگلوبین A1C را کاهش می دهد ، که اندازه گیری مدیریت قند خون در طولانی مدت است. رژیم غذایی کتوژنیک یک سبک غذایی موثر برای رسیدن به وزن ایده آل می باشد . این در صورتی که فرد اضافه وزن زیادی داشته باشه ( چاق باشه ) خطر بیشتری هم داره. خیلی از افراد با شنیدن اسم آنفولانزای کتویی تصور میکنن که این یک بیماری خیلی مهلک هست در صورتی که اینطور نیست.

مطالعات نشان می دهد که رعایت یک رژیم لوکرب باعث کاهش وزن و کنترل قند خون می شود. تأثیر بیشتر بر کاهش وزن بدن نسبت به دیگر رژیم ها .( شاید به این دلیل که بدن به کالری بیشتری برای تبدیل چربی به انرژی نیاز دارد نسبت به کالری که برای تبدیل کربوهیدرات به انرژی دارد. علاوه بر این نقش­ها، اسید معده با تجزیه­ی انواع مواد معدنی، مواد مغذی و ویتامین­ها که در غذای مصرفی روزانه­ی افراد وجود دارد، سبب جذب موثر مواد مورد نیاز بدن مثل اسید فولیک، نیاسین، ویتامین B12، بتاکاروتن، ویتامین C، آهن، منیزیم، کلسیم و روی می­گردد.

رژیم کتوژنیک 28 روزه رایگان

[arpw limit=”10″]

کتوژنیک و بارداری

رعایت رژیم های غذایی کتوژنیک به دلیل انتخاب بسیار محدود مواد غذایی ، پیچیده بودن و ادامه رژیم برای اکثر افراد دشوار است. رژیم کتوژنیک به طور قابل توجهی نشانه های بیماری کبد چرب غیر الکلی و فیبروز پیشرفته را در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 بهبود بخشید. اگرچه کاهش کربوهیدرات اضافی یک مرحله سالم است ، اما مشخص نیست که آیا این رژیم به تنهایی می تواند به دیابت کمک کند یا خیر. این اندام ها به بدن در پردازش چربی و پروتئین کمک می کنند. برخی از مشاوران تغذیه، این رژیم را به دلیل شوک متابولیکی که به بدن وارد میکند، پیشنهاد میکنند.

کتوژنیک رژیم مواد غذایی

دلیلش هم وارد شدن حجم بالای قند و گلوکز هست. اول اینکه در مدت زمان کوتاهی بدن به صورت خودکار حجم بالایی از چربی های خودش رو میسوزونه. بدن سیستم پیچیدهایه و پیشبینی واکنشهاش بر اساس حدس و گمان میتونه سادهانگارانه باشه. این رژیم تاثیر بسیاری بر کاهش وزن و تغییر متابولیسم بدن دارد. کاهش کربوهیدرات ها به کاهش وزن کمک کرده و در کنترل علائم دیابت موثر است. در سال 2008 ، محققان یک مطالعه 24 هفته ای برای تعیین تأثیر رژیم کم کربوهیدرات بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و چاقی انجام دادند. یک مطالعه آزمایشی اخیر پنج بیمار را تحت رژیم کتوژنیک قرار داده است (کمتر از 20 گرم در روز کربوهیدرات).

رژیم کتوژنیک برای دیابتی ها

اگر اضافه وزن دارید و میخواهید این رژیم را امتحان کنید، این مقاله از ایده آل مگ را از دست ندید. رژیم های کم کربوهیدرات ، پرچرب و کتوژنیک اثرات قابل توجهی در کاهش وزن در بزرگسالان دارای اضافه وزن و چاقی نشان داده اند. رژیم کتوژنیک راهی برای کمک به کاهش وزن در بین مردم است. در واقع غذاهای پروتئین دار کم کالری دریافتی شما باید بین ۱ تا ۱.۵ گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن ایدهآل باشد.


منتشر شده

در

توسط