آیا رژیم دیابت می تواند سطح قند خون شما را کنترل کند؟

رژیم دیابت که توسط دکتر ریچارد برنشتاین ایجاد شده است، ممکن است بهترین رژیم غذایی برای همه باشد، نه فقط بیماران دیابتی. دلیل این امر این است که نه تنها علائم دیابت را کنترل می کند، بلکه آنها را نیز معکوس می کند.

آیا می دانستید که تقریباً یک چهارم آمریکایی ها از دیابت نوع 2 یا پیش دیابت (سندرم X) رنج می برند؟ دیابت به یک اپیدمی تبدیل شده است که طب آلوپاتیک (سنتی غربی) نتوانسته است جلوی آن را بگیرد. 90 درصد از بیماران دیابتی در مدیریت سطح گلوکز با استفاده از داروهایی که می توانند عوارض جانبی جدی داشته باشند، مشکل دارند.

رژیم غذایی دیابت موفقیت چشمگیری داشته است – بدون عوارض!

یکی از مشکلات عمده افراد در تشخیص علائم دیابت این است که به تدریج بروز می کنند. در واقع، در دو سال اول، ممکن است هیچ علامتی وجود نداشته باشد. با این حال، زمانی که فردی به دیابت نوع 2 مبتلا شود، اگر رژیم غذایی دیابت کم کربوهیدرات را که توسط برنشتاین تجویز شده است، به دقت دنبال نکند، در معرض خطر جدی عوارض تهدید کننده زندگی قرار می گیرد.

دیابت نوع 2 تا حد زیادی یک بیماری سبک زندگی است و متأسفانه تعداد بسیار کمی از مردم می دانند که چقدر خطرناک است. در نتیجه، بیماران اغلب نسبت به انجام معاینات پزشکی منظم برای بررسی سطح قند خون و سلامت عمومی بسیار غیر عادی هستند.

بسیاری از مبتلایان نه تنها تغییر اساسی رژیم غذایی خود را از غذاهای راحت غربی به رژیم دیابت حاوی غذاهای مغذی کامل، اجتناب از شکر و چربی تا حد امکان بسیار دشوار می دانند، بلکه اغلب افسرده و مضطرب می شوند و در اثر احساسات منفی فلج می شوند. این می تواند آنها را از انجام اقدامات لازم برای بهبود سلامت و زنده نگه داشتن آنها باز دارد. همچنین انگیزه لازم برای انجام یک برنامه ورزشی منظم را سرکوب می کند.

این رژیم غذایی برای دیابتی ها برای کنترل سطح قند خون در افراد دیابتی ایجاد شده است، اما به وضوح برای همه مفید است. این رژیم بر خوردن پروتئین، چربی خوب و کربوهیدرات های پیچیده موجود در غلات کامل و میوه ها و سبزیجات تمرکز دارد.

با این روش، افراد می توانند از نوسانات سطح قند خون ناشی از کربوهیدرات بالا (کربوهیدرات های ساده) جلوگیری کنند. برنشتاین رژیم غذایی مدرن غربی را به عنوان SAD (رژیم غذایی استاندارد آمریکایی) توصیف می کند و ادعا می کند که مستقیماً باعث افزایش شدید چاقی، فشار خون بالا و آسیب به پوشش رگ های خونی شده است.

دکتر برنشتاین که دیابت نوع 1 دارد، تا زمانی که رژیم غذایی خود را برای تنظیم سطح قند خون خود ابداع نکرد، زندگی سالمی را تجربه نکرد. بسیاری از دیابتی ها، چه نوع 1 و چه نوع 2، پس از اجرای رژیم دیابت، تعادل سطح قند خون و بهبود کلی در سلامت و تندرستی را تجربه کرده اند. در واقع، برنشتاین ادعا می‌کند که پایبندی به این رژیم برای حداقل دو هفته می‌تواند فواید زیادی را به همراه داشته باشد. وقتی این را تجربه کردید، او معتقد است که هرگز نمی خواهید به SAD برگردید.

در حالی که دیابت نوع 2 می تواند توسط برخی داروها ایجاد شود، معمولاً نتیجه مستقیم تغذیه نامناسب، ورزش ناکافی و رژیم غذایی سرشار از قند و چربی است. بنابراین، احتمالاً غیرواقعی است که انتظار داشته باشیم یک فرد بتواند عادات زندگی خود را یک شبه تغییر دهد. با این حال این همان چیزی است که باید برای بهبود زندگی و آینده بیماران دیابتی نوع 2 اتفاق بیفتد. سلامت باید به اولویت اول تبدیل شود. رژیم دیابت یک نقشه عالی برای بازیابی سلامتی ارائه می دهد.

تغییر ضروری است و نباید از آن اجتناب کرد. با این حال، نباید آنقدر طاقت فرسا باشد که بیمار نتواند با فکر آن کنار بیاید. پاسخ این است که تغییرات تدریجی، اما مداوم در سبک زندگی ایجاد کنید.

برای مثال، اولین قدم ممکن است شروع هر روز پیاده روی باشد. فقط تا جایی که راحت هستید پیش بروید و روز بعد کمی بیشتر تلاش کنید. آب بیشتری بنوشید. تمام فست فودها را حذف کنید. این تغییرات برای اکثر بیماران دیابتی نوع 2 به اندازه کافی ریشه ای خواهد بود، اما در واقع، به اندازه کافی دور نیستند.

با این حال، انجام آنها سلامت و خلق و خو را بهبود می بخشد و بیمار را در چارچوب ذهنی مثبت و امیدوارتر قرار می دهد تا بتواند گام های بعدی را بردارد. در صورت ادامه، در نهایت سبک زندگی بیمار به طور کامل بازنگری می شود و مقاومت داخلی در برابر این تغییرات محدود می شود. مطمئناً می توان طبق این برنامه کاهش وزن بدون رنج بی مورد غذا خورد.

پاسخ به تغییرات مثبت مادام العمر در سبک زندگی افراد در انگیزه خود آنها نهفته است. می توان این انگیزه را از طریق تغییر تدریجی و حمایتی تشویق کرد. رژیم غذایی دیابت راهنمایی و حمایت بسیاری از افراد را فراهم می کند.


منتشر شده

در

توسط