آیا رژیم کتوژنیک به کاهش وزن من کمک می کند؟

کارشناسان می گویند شکی نیست که رژیم های کتوژنیک به عنوان وسیله ای برای دستیابی به کاهش وزن سریع عمل می کنند

رژیم‌های کتوژنیک همچنین می‌توانند اصولی را برای حفظ فرم سالم در درازمدت فراهم کنند و بخشی از یک برنامه کاهش وزن معقول باشند.

رژیم های کتوژنیک در ابتدا برای اهداف پزشکی برای درمان صرع در کودکان ایجاد شد. با این حال، به زودی به دلیل توانایی آن در کمک به کاهش وزن سریع شناسایی شد.

رژیم کتوژنیک سرشار از چربی، کربوهیدرات کم است و برای تامین پروتئین و کالری کافی برای وزن سالم طراحی شده است.

هدف اصلی رژیم این است که بدن را به سوزاندن چربی به جای کربوهیدرات تشویق کند که این امر باعث کاهش وزن سریع می شود.

برخی افراد از ایده رژیم غذایی پرچرب خودداری می کنند، زیرا ما چربی را با «بد» و «ناسالم» مرتبط می کنیم. با این حال، این می تواند گمراه کننده باشد. چربی های سالم و «خوب» برای یک رژیم غذایی مغذی ضروری هستند.

رژیم‌های کتوژنیک بدن را وادار می‌کنند تا برای انرژی به چربی روی بیاورند و فرآیند کتوز (جایی که بدن چربی می‌سوزاند.) شروع می‌شود. این در عرض چند روز اتفاق می‌افتد و منجر به کاهش سریع وزن اضافی می‌شود.

رژیم غذایی کتوژنیک غذاهای پر کربوهیدرات مانند میوه ها و سبزیجات نشاسته ای، نان، پاستا و شکر را حذف می کند، در حالی که غذاهای پرچرب مانند خامه و کره را افزایش می دهد.

یک وعده غذایی معمولی ممکن است شامل ماهی یا مرغ با سبزیجات سبز و به دنبال آن میوه با مقدار زیادی خامه باشد. صبحانه ممکن است بیکن و تخم مرغ، پنیر میان وعده با خیار باشد.

علاوه بر اینکه یک مسیر موثر برای کاهش وزن سریع است، اصول رژیم کم کربوهیدرات را می توان به عنوان بخشی از یک سبک زندگی سالم برای حفظ لاغری در درازمدت پذیرفت.

بخشی از موفقیت در این واقعیت نهفته است که رژیم غذایی شامل وعده های غذایی خوشمزه، بدون کنترل سهم و در نتیجه عدم احساس گرسنگی یا «محرومیت» است.

هنگامی که بدن با یک سبک زندگی جدید سازگار شده است، بسیاری از آن ها راحت تر می شوند، مانند رژیم های غذایی سنتی که می تواند باعث شود فرد احساس خشم کند و به عادت های بد قدیمی بازگردد.

کسانی که رژیم های کتوژنیک را به برنامه کاهش وزن خود وارد کرده اند، اغلب افزایش سطح انرژی را گزارش می دهند. بنابراین کیفیت کلی زندگی آنها بهبود یافته است.


منتشر شده

در

توسط