آیا رژیم کتوژنیک را امتحان کنیم؟

کتوژنیک دوره ای یا سیکلیکال برای ورزشکاران مناسب است، می توانید درصد مصرف کربوهیدرات ها را بیشتر رژیم کتوژنیک کنید. پنیر Cherve: نوعی پنیر فرانسوی که از شیر بز تهیه می شود. شیرهای گیاهی همچون شیر سویا، شیر بادام و شیر نارگیل از دیگر غذاهای مخصوص رژیم کتوژنیک هستند. چرا که در صورت حذف تمام غذاهای کربوهیدراتدار، باید جایگزینی برای دیگر مواد مغذی موجود در خوراکیها پیدا کنید. در مطالعه دیگری که روی 21 نفر از افراد دیابتی صورت گرفت مشاهده شد 7 نفر از این افراد پس از گرفتن رژیم غذایی کتوژنیک به طور کامل مصرف دارو را متوقف کردند.

مصرف زیاد پروتئین میتونه روی انسولین تاثیر گذار باشه و فرایند کتوز رو مختل کنه، بنابراین حداکثر تا ۳۰-۳۵% از کالری دریافتیتون رو باید پروتئین های تشکیل بدن. بیشفعالی مثل تشنج یک اختلال مرتبط با مغز هست پس آیا میتونه رژیم کتو نشانههای بیشفعالی را کاهش دهد؟ پس از گذشت شش ماه ، آنها بهبود کیفیت زندگی و همچنین بهبود سلامت جسمی و روانی را گزارش کردند. در این رژیم با پر کردن بشقاب خود با سبزیجات، میوهها، غلات کامل و پروتئینهای گیاهی بیشتر و رعایت برنامه کم کالری، میتوانید وزن خود را کاهش دهید و سلامت خود را بهبود بخشید.

متخصص کتوژنیک

بیشتر کودکان هم از لحاظ تشنجها و هم از لحاظ سطح هوشیاری بهبود قابل ملاحظه یافتند و نتایج مشابهی با مصرف رژیم کلاسیک قدیمی بهدست آمد. این کار اشتباه است و نباید ناگهانی مصرف کربوهیدرات را کم کنید و تدریجی باید این کار را انجام دهید. مگر اینکه شیرینی های مجاز را شناخته و با جایگزینی آنها، رژیم خود را با اراده ای بیشتر ادامه دهید. پنیر هاوارتی: نوعی پنیر نرم و خامه ای از دانمارک است. پنیر brie: نوعی پنیر فرانسوی با عطر و طعم ملایم، بافت نرم و خامه ای که یکی از محبوب ترین پنیرهای دنیا است.

در حین فرآوری شیر، قسمت چرب آن جدا شده و بدین ترتیب خامه تهیه می شود. برای سالیان تصور می شد که کره و خامه به علت محتوای چربی بالای خود نوعی مواد غذایی پرخطر برای بیماری های قلبی هستند. به نظر می رسد هرکسی، از کورتنی کارداشیان گرفته تا هلی بری، پیرو رژیم کتوژنیک هستند. برخی از مشهورترین سلبریتیهای جهان، که طرفداران سرسخت رژیم لاغری با کتوژنیک هستن، در زمینه سینما مگان فاکس (بازیگر هالیوود) لبرون جیمز (بازیکن مشهور بسکتبال) و کیم کارداشیان (سلبریتی) از این رژیم استفاده کردن و توی شبکههای اجتماعی خودشون رژیم غذایی کتوژنیک برای کاهش وزن معرفی کردند.

برنامه غذایی کتوژنیک

با این وجود ، نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه وجود دارد . برخی از افراد کدو سبز برش داده شده را با روغن زیتون، نمک و فلفل مخلوط کرده و نوعی سالاد سرد با آن درست می کنند. سدیم کمتری وارد بدن می شود؛ بنابراین با شروع رژیم کتو نمک بیشتری استفاده کنید. رژیم کتوژنیک میتواند باعث تقویت حساسیت بدن نسبت به انسولین شود؛ حساسیت بیشتر به انسولین باعث میشود بدن برای پایین آوردن میزان گلوکز قند به میزان کمتری انسولین احتیاج داشته باشد. در این مقاله ابتدا به معرفی رژیمهایی میپردازیم که سریعترین میزان کاهش وزن دارند، سپس رژیمهایی را بررسی خواهیم کرد که بیشتر جنبه سلامتی دارند تا کاهش وزن.

کتوژنیک محصولات

برای پیگیری یک رژیم غذایی کتوژنیک سنتی باید میزان مصرف مواد غذایی خود را به ۷۵ درصد چربی، ۲۰ درصد پروتئین و ۵ درصد کربوهیدرات تقسیم کنید. در طول ترکیب رژیم کتو و ورزش، رژیم غذایی باید به غذاهای «کتو دوست» مصرف شده و مقدار آنها توجه بیشتری داشته باشد. برخی اطلاعات (از یکی از مراکز درمانی با ۷۶ کودک تا ۲۰۰۹ میلادی) نشان میدهد که عوارض جانبی این رژیم کمتر از رژیم کلاسیک کتوژنیک است و بهتر از آن تحمل میشود و غذاهای دلپذیر و خوشمزهتری را شامل میشود. این نوع رژیم حاوی درصد بیشتری از پروتئین است و درصدهای درشت مغذی در این رژیم شامل 60٪ چربی، 35٪ پروتئین و 5٪ کربوهیدرات است.

کتوژنیک و کبد چرب

همچنین نوع رنده شده آن یک جایگزین عالی برای برنج است. سبزیجات، میوه ها و حبوبات منابع عالی برای تغذیه هستند. مانند انواع توت ها، بادام زمینی در حالی که کم کربوهیدرات بوده، سرشار از آنتی اکسیدان است و این باعث می شود این اسموتی یک نوشیدنی عالی در رژیم کتوژنیک باشد. در حالت کلی آنها میوه هستند، اما در پخت و پز همانند سبزیجات استفاده می شوند. به یاد داشته باشید که تمامی سبزیجات کم کربوهیدرات نبوده و باید از مصرف برخی از آنها در رژیم کتو پرهیز کرد.

در اینجا 5 اشتباه رایج در مورد کاهش مصرف کربوهیدرات و نحوه جلوگیری از آنها را بیان می کنیم. شایان ذکر است که این دو محصولی لبنی پرچرب آنطور هم که مردم تصور می کنند، برای سلامتی مضر نیستند. البته مطمئناً با این رژیم سلامتی خود را بهبود خواهید بخشید و اگر کالری دریافتی را در حین پیروی از DASH محدود کنید، میتوانید وزن کم کنید و فشار خون خود را کاهش دهید. گاهی این تصمیم به خاطر کاهش وزن است و گاهی این تغییر سبک برنامه غذایی، بدن را به سطح استانداردی از سلامتی میرساند. در حالی که بسیاری از افراد این سبک زندگی را به دلایل اخلاقی یا محیطی انتخاب می کنند، برخی از افراد برای کاهش وزن به این رژیم روی میآورند.

بر اساس تحقیقات انجام گرفته، افرادی که از رژیم کتو پیروی می کنند در مقایسه با سایر افرادی که از رژیم های متعادل تری پیروی می کنند در طول 3 الی 6 ماه وزن بیشتری را از دست می دهند. بر اساس یک مطالعه مصرف روزانه یک عدد آووکادو به بهبود عوامل خطر سلامت قلب، از جمله سطوح پایین کلسترول LDL (بد) کمک می کند. آب کافی بنوشید تا بدنتان پر آب بماند ؛ رژیم غذایی لاغری سریع از طرفی دیگر,خوردن غذاهای ناسالم میتواند اثرات مثبت رژیم متناوب ۱۶:۸را منفی کند و حتی به جای مزایا،مضراتی برای سلامت شما به همرا بیاورد.

This c᠎ontent has be en c reat ed with  C ontent G​enerat᠎or Dem ov er sion!

روغن زیتون فواید بی شماری برای سلامت قلب دارد. به علت اینکه روغن زیتون در دمای بالا به اندازه چربی های اشباع شده پایدار نیست، بهتر است از حرارت کم برای پخت روغن زیتون استفاده یا آن را پس از پخت به غذا اضافه کنید. البته در این رژیم فقط با محدود کردن مصرف کلی کالری، وزن کاهش مییابد والا اگر دریافت غذایی در این رژیم بالا باشد حتی ممکن است وزن بیشتر هم بشود. توجه فرمایید که در اینجا ما فقط رژیمهایی که بصورت علمی روی آنها تحقیق شده است را آورده ایم والا رژیمهای غیراصولی زیادی به این عناوین، بخصوص در فضای مجازی هستند که تأیید نشدهاند.

کدوهای تابستانی همچون کدو سبز و کدو حلوایی سبز دارای تنوع زیادی بوده و حاوی کربوهیدارت کمی هستند. هر عدد تخم مرغ تقریباً دارای 6 گرم پروتئین و کمتر از 1 گرم کربوهیدارت است. گوشت و مرغ از جمله غذاهای مجاز در رژیم کتو هستند. بنابراین سعی کنید حتی الامکان از گوشت حیوانات تغذیه شده با علف در غذاهای رژیم کتو استفاده کنید. این رژیم به شما اجازه میدهد که در حین تمرینات ورزشی به رژیم خود، کربوهیدرات اضافه کنید. این موضوع به این دلیل است که رژیم غذایی سطح انسولین را تثبیت میکند و سیستم بدن شما را به سمت تولید منبع انرژی برای مغز و بافت بدن سوق میدهد.

و نتیجه یک حالت متابولیک است که در آن بدن چربی را به عنوان منبع سوخت اولیه خود ترجیح می دهد. عدم انجام این کار می تواند به گرسنگی و سو تغذیه منجر شود. چند راه مختلف برای انجام برنامه روزه متناوب وجود دارد: برخی از افراد 5 روز در هفته هر چه می خواهند می خورند، سپس در 2 روز دیگر یک رژیم غذایی بسیار کم کالری (معمولاً حدود 500 کالری) مصرف می کنند. با بررسیهای انجام شده رژیمهای غذایی زیر سریعترین رژیم های کاهش وزن هستند. همچنین می توانید با استفاده از فلفل های بزرگتر مانند فلفل دلمه ای که طعم ملایمی دارند، غذاهایی متعدد درست کرده و یا آنها را پر کرده و غذاهایی لذیذ با کربوهیدرات کم درست کنید.

[arpw limit=”10″]

چای و قهوه از دسته نوشیدنی های سالم و فاقد کربوهیدرات هستند که می توان آنها را در لیست غذاها و نوشیدنی های رژیم کتو گنجاند. همچنین بدن کتون های جمع شده را از طریق ادرار دفع می کند که باعث از دست رفتن آب و سدیم بدن می شود. این رژیم کاهش وزن سریعی ندارد در واقع فقط اگر همچنین اگر مصرف کالری را به زیر 1500 کالری در روز محدود کنید، می تواند منجر به کاهش وزن شود. اگر تصور کنید که در رژیم لاغری کتو مصرف سبزیجات آزاد است؛ ممکن است کربوهیدرات زیادی مصرف کنید و از وضعیت کتون زدگی خارج شوید.

به ویژه سبزیجات برگ دار تیره، همچون اسفناج، کلم پیچ و انواع کلم مقدار زیادی ویتامین K و آهن ارائه می دهند. این موضوع به شما کمک می کند تا در برابر برخی از انواع سرطان مقاوم تر باشید و حتی سرعت رشد سلول های سرطان را کاهش می دهد و برای درمان برخی از انواع سرطان و تأخیر در رشد تومورها مورد استفاده قرار گرفته است. به همین دلیل اضافه کردن کمی نمک به غذا یا مصرف مکملهای مواد معدنی ممکن است به بدن شما کمک کند. کربوهیدرات ها به همراه آب در بدن ذخیره می شوند که در صورت کاهش مصرف آن آب همراه آنها نیز از دست می رود.

تقریباً می توان این نودل را در همه ی دستور العمل های غذایی به جای نودل معمولی استفاده کرد. در این حالت بدن شما در وضعیت کتون زدگی قرار می گیرد که به جای کربوهیدرات شروع به سوزاندن چربی ها می کند در نتیجه کاهش وزن و لاغری حاصل می شود. اگر یک بار وزن خود را کاهش داده اید و در حالت نگهداری وزن هستید می توانید کمی هدف روزانه کربوهیدرات خود را افزایش دهید و به صورت گه گاهی از موز استفاده کنید.


منتشر شده

در

توسط