آیا رژیم کتو شما تمیز است یا کثیف؟

در CrossFit Diet Tips به طور گسترده در مورد یک برنامه غذایی خوب برای ورزشکاران نوشته ایم. چه از یک رژیم غذایی سبک کتو پیروی کنید، چه به رژیم پالئو پایبند باشید، راه‌های خوب و راه‌های بدی برای انجام آن وجود دارد. یک نام به تنهایی یک برنامه رژیم غذایی خاص را توصیف نمی کند. شما می توانید یکی از آنها را دنبال کنید، اما اگر غذاهایی که استفاده می کنید بی کیفیت هستند، ممکن است ضرر بیشتری نسبت به فایده داشته باشید. در این مقاله به رژیم کتوژنیک (کتو) می پردازیم.

رژیم کتو به عنوان غذا خوردن به گونه ای تعریف می شود که بدن شما کتون تولید کند. کتون ها توسط کبد از چربی تولید می شوند و این فرآیند با خوردن کربوهیدرات های بسیار کم و مقدار مناسب پروتئین آغاز می شود. کتون ها توسط بدن برای انرژی استفاده می شود. بنابراین، رژیم کتو اساساً چربی را به عنوان منبع سوخت بدن می سوزاند. چربی بدون توقف توسط بدن شما سوزانده می شود. هنگامی که بدن شما کتون تولید می کند، به حالت کتوز می رود. کتوز بدون نگرانی در مورد روزه داری چربی می سوزاند. یعنی تا زمانی که به رژیم کتوژنیک ادامه دهید.

این من را به موضوع ما یعنی رژیم کتو تمیز در مقابل کثیف می رساند. از آنجایی که این نوع رژیم غذایی از نظر کربوهیدرات محدود است، یک غذای اصلی معمولی ممکن است غذاهای دریایی، گوشت و سبزیجات کم کربوهیدرات باشد. این بدان معنا نیست که خوردن یک همبرگر فست فود یا سایر گوشت های پرورش یافته تجاری خوب است. اگر فقط مصرف کربوهیدرات خود را کاهش می دهید، یک رژیم کتو کثیف زندگی می کنید. سبزیجات، گوشت، غذاهای دریایی و غیره باید ارگانیک و غیر GMO باشند.

ما به شما توصیه می کنیم که از هر گونه غذای فرآوری شده یا غذاهای بسته بندی شده با مواد نگهدارنده دوری کنید. اینها به هر رژیم غذایی آسیب می رسانند و از داشتن یک زندگی بدون سم جلوگیری می کنند. هر رژیم غذایی زمانی بهترین نتیجه را دارد که غذاها اساسی و تمیز باشند.

رژیم کتو زمانی که به درستی مصرف شود فرآیند سم زدایی دارد. اگر سموم را از طریق غذاها اضافه کنید، به کبد یا سلامت خود کمک نمی کنید.

سبزیجات تازه و ارگانیک بخورید. سعی کنید به طور منظم از انواع سبزیجات رنگی سرشار از فیبر استفاده کنید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، طعم بهتر و طعم بیشتری خواهند داشت. خیلی زود، بدن شما واقعاً برای هر وعده غذایی آنها را میل خواهد کرد.

در مورد محصولات چربی، منابع سالم را انتخاب کنید. اینها ممکن است دانه کتان ارگانیک، روغن زیتون، آووکادو یا روغن نارگیل باشند. بسیاری از اینها غذاهای غیر التهابی در نظر گرفته می شوند. غذاهای التهاب آور آنهایی مانند لبنیات یا برخی از سبزیجات شب بو هستند.

در حالی که رژیم کتو تمیز دارید، به یاد داشته باشید که به خوبی هیدراته بمانید. بسیاری از مردم نمی دانند که آب به تمام عملکردهای روزانه از جمله هضم و تولید اندام کمک می کند.

در پایان، به یاد داشته باشید، اگر از رژیم کتو کثیف استفاده می کنید، به خودتان آسیب می رسانید. “پاک” و سالم بمانید.

خالصانه،

نکات رژیم غذایی کراس فیت


منتشر شده

در

توسط