آیا رژیم کم کربوهیدرات سالم است؟

از هر نظر که به آن نگاه کنید، رژیم کم کربوهیدرات سالم است – بسته به غذایی که انتخاب می کنید و احتمالاً یکی از هوشمندانه ترین راه ها برای کاهش وزن است. نه تنها این، بلکه از مزایای دیگر آن می توان به کاهش سطح کلسترول و انسولین، کاهش فشار خون و ثبات قند خون اشاره کرد. بنابراین، آیا رژیم کم کربوهیدرات سالم است؟ بله، به این معنی است که آنچه شما نیاز دارید، خوردن یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات برای دستیابی به یک زندگی سالم است.

یک رژیم کم کربوهیدرات مستلزم محدود کردن کربوهیدرات ها در مصرف مواد غذایی مانند نان و غیره است، اما در عوض بر غذای غنی از پروتئین و چربی تاکید دارد. انواع مختلفی از رژیم های کم کربوهیدرات وجود دارد و شامل رژیم اتکینز و غیره می شود. گرفتن رژیم کم کربوهیدرات در واقع راهی برای کاهش وزن سریع و طبیعی است.

اما به هر حال چه چیزی در کربوهیدرات ها وجود دارد که احتمالاً باید بدانید تا اهمیت رژیم غذایی کم کربوهیدرات را درک کنید. خوردن یک رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات یا غلیظ به این معنی است که بیشتر غذای دریافتی شما شکر است. اگرچه کربوهیدرات ها به عنوان منبع اصلی انرژی هستند، اما در طول هضم به قند در بدن تبدیل می شوند. اکنون، این ممکن است خطرناک باشد، زیرا هنگامی که غلظت قند در بدن افزایش می یابد، سطح انسولین نیز افزایش می یابد. این می تواند برای سلامتی مضر باشد.

با این حال، رژیم غذایی کم کربوهیدرات که بیشتر از غذاهایی مانند سبزیجات سبز، ماهی، مرغ و غیره تشکیل شده است، می تواند برای سلامتی شما مفید باشد زیرا چاقی، فشار خون بالا و مواردی از این قبیل را کنترل می کند. توسط متخصصان پیشنهاد می شود که کربوهیدرات ها نباید بیشتر از 5 تا 10 درصد کالری دریافتی روزانه باشد. به ویژه، مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده خوب نیست. در عوض می توانید روی غذاهای پروتئینی با کیفیت بالا تمرکز کنید که باعث می شود بدن چربی بسوزاند و قند کمتری داشته باشد. بدن برای حفظ شکل و هوشیاری ذهنی به پروتئین کافی نیاز دارد.

مهم است که به خاطر داشته باشید که میوه‌ها ضروری هستند و شما ترجیح می‌دهید یک سیب، یک پنجه پا، موز و بسیاری از سبزیجات تازه مصرف کنید، زیرا آنها حاوی سالم‌ترین رژیم غذایی موجود برای انسان هستند تا اینکه از میان وعده‌های کم کربوهیدرات شیرین شده با قندهای الکلی استفاده کنید. و گوشت و پنیر پرچرب که قطعا حاوی کالری بالایی خواهد بود.

یک رژیم کم کربوهیدرات به کاهش وزن کمک می کند زیرا نه تنها وزن آب بلکه کالری را نیز از دست خواهید داد. اکنون، کاهش وزن تنها در صورتی می تواند ادامه یابد که به دنبال برنامه غذایی کم رژیم باشید که ممکن است شیوه تغذیه شما را در حال حاضر به شدت تغییر دهد. اگر به آن پایبند باشید، می توانید مطمئن باشید که وزن کم خواهید کرد، اما اگر این کار را نکنید، ممکن است وزن از دست رفته را دوباره به دست آورید.


منتشر شده

در

توسط