آیا رژیم کم کربوهیدرات کم چرب می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

رژیم غذایی حاوی غذاهای کم کربوهیدرات کم چرب می تواند برای افراد در هر سنی مناسب باشد. مصرف غذاهای کم کربوهیدرات کم‌چرب می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و کبدی را کاهش دهد و بدن را مجبور کند از ذخایر چربی به عنوان منبع انرژی استفاده کند. بنابراین، غذاهای کم کربوهیدرات کم چرب می توانند به کاهش وزن سریعتر کمک کنند.

با این حال، رژیم غذایی حاوی غذاهای کم کربوهیدرات کم، باید با افزایش مصرف آب تکمیل شود، زیرا میزان پروتئین در رژیم غذایی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. افزایش مصرف پروتئین می تواند بر کلیه ها تأثیر بگذارد، بنابراین ممکن است برای دفع سموم به طور مداوم نیاز به نوشیدن مایعات داشته باشید.

یک رژیم غذایی غنی از غذاهای کم کربوهیدرات کم نیز باید به ورزش، آرامش و خواب ملحق شود. بسیاری از مردم شکایت دارند که غذاهای کم کربوهیدرات کم، غلظت آنها را کاهش می دهد و باعث می شود احساس تنبلی کنند. این به این دلیل است که آنها به جای راه رفتن، کشش ماهیچه ها و اجازه دادن به مغز برای ترشح اندورفین که می تواند به ذخایر انرژی آنها بیافزاید، صرفاً به غذاهای کم کربوهیدرات کم برای کاهش وزن متکی هستند.

در اینجا چند غذای کم کربوهیدرات کم چرب وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را امتحان کنید. برای حفظ عملکرد مغز خود به پروتئین های زیادی نیاز خواهید داشت، بنابراین ماهی هایی مانند سالمون، تن، کف پا، قزل آلا و فلاندر بخرید. اگر نمی توانید بوی ماهی را تحمل کنید، می توانید آن را در نمک و فلفل بخارپز کنید یا در فویل آلومینیومی بپیچید و با شوید، مریم گلی و جعفری بپزید. راه‌های زیادی برای پوشاندن بوی ماهی وجود دارد، بنابراین با کتاب‌های آشپزی مشورت کنید که چگونه می‌توانید یک غذای بهشتی ایجاد کنید بدون اینکه به بینی خود فشار بیاورید.

اگر نمی‌خواهید گوشت بخورید، می‌توانید به سبزیجات و میوه‌های تازه تکیه کنید تا مواد مغذی و انرژی مورد نیازتان را تامین کنند. از محصولات ریشه ای مانند سیب زمینی یا سیب زمینی پرهیز کنید و به سراغ سبزیجات برگدار مانند کاهو و جعفری بروید. با ریختن برش های خیار، تربچه، کرفس، فلفل و آرگولا به سالاد سبز خود اضافه کنید. همچنین می توانید یک فنجان کنگر فرنگی، بامیه، کلم، تره فرنگی یا کلم بروکلی بخورید.

اگر قصد دارید رژیم غذایی حاوی غذاهای کم کربوهیدرات کم چرب داشته باشید، ابتدا با متخصص تغذیه یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید. بسیاری از غذاهای کم کربوهیدرات کم چرب می توانند با داروها یا سایر شرایط موجود بدن تداخل داشته باشند یا فشار خون پایین و کم خونی را تشدید کنند. سلامتی شما اولویت اول شماست، بنابراین اگر چنین غذاهایی در تندرستی شما اختلال ایجاد می کند، باید به یک رژیم غذایی متعادل پایبند باشید و به جای آن بیشتر ورزش کنید.


منتشر شده

در

توسط