آیا زنان باید از رژیم کتو اجتناب کنند؟

رژیم کتو به یک موضوع کاملاً محبوب در جامعه تناسب اندام تبدیل شده است. مشخص شده است که به کاهش وزن و کاهش التهاب در روده کمک می کند. تحقیقات جدید اثرات مثبتی را برای مردان و زنان پیروی از رژیم غذایی سبک کتو نشان داده است.

رژیم کتو چیست؟

اول، رژیم کتو، یا رژیم کتوژنیک، برای نگه داشتن بدن شما بیشتر در حالت کتوز طراحی شده است. کتوز غیر طبیعی نیست. این حالتی است که بدن شما سوخت کربوهیدرات کمی دارد. وقتی این اتفاق می افتد، به جای کربوهیدرات شروع به سوزاندن چربی می کند. این فرآیند کتون تولید می کند. افراد معمولی در حالت کتوژنیک باقی نمی مانند مگر در هنگام ورزش های سنگین مانند کراس فیت یا در دوران بارداری.

رژیم کتوژنیک باعث افزایش مصرف کربوهیدرات بسیار کم و چربی بیشتر می شود. بدن نیز به نوبه خود از چربی برای تولید انرژی استفاده می کند. این رژیم همچنین نشان داده است که بیماری های خود ایمنی، بیماری های غدد درون ریز را کاهش می دهد و همچنین دارای خواص مبارزه با سرطان است.

کتوز می تواند یک مشکل در افراد دیابتی باشد. این ممکن است در صورت عدم استفاده از انسولین کافی رخ دهد.

کتو چگونه برای ورزشکاران کراس فیت مفید است؟

همانطور که قبلا گفته شد، رژیم کتوژنیک به سوزاندن چربی و در نتیجه کاهش وزن کمک می کند. این رژیم کم کربوهیدرات مشابه رژیم پالئو است. ما از طرفداران قوی Paleo هستیم زیرا پروتئین بیشتری را برای سوخت به جای کربوهیدرات ترویج می کند. همانطور که قبلاً بیان کردیم، رژیم کتو از چربی به جای پروتئین برای سوخت استفاده می کند. رژیم کتو و پالئو هر دو چربی را می سوزانند و عضله را حفظ می کنند.

ورزشکاری که در سطح بالایی مانند کراس فیت ورزش می کند، بدون کاهش توده عضلانی، شاهد افزایش انرژی و کاهش چربی خواهد بود.

چرا رژیم کتو برای زنان مفید است؟

مزایای زن بودن در این رژیم به طرز شگفت آوری خوب است. علاوه بر کاهش وزن و افزایش عضلات، رژیم کتو راه شگفت انگیزی برای کمک به سیستم غدد درون ریز دارد. همه ما متوجه تاثیر هورمون ها بر روی زنان ورزشکار هستیم.

نوسانات هورمونی می تواند باعث درد، خستگی و حتی افسردگی شود. ارتباط بین هورمون ها و سرطان را نمی توان انکار کرد. رژیم کتو نشان داده است که سیستم غدد درون ریز را بهتر تنظیم می کند. با انجام این کار، بروز برخی سرطان ها، بیماری تیروئید و دیابت را کاهش می دهد.

چگونه یک زن رژیم کتو را شروع می کند؟

به آرامی و با دقت. رژیم غذایی کئوتژنیک نباید به طور کامل 100 درصد شروع شود. باید به آرامی میزان کربوهیدرات مصرفی خود را کاهش دهید. کاهش سریع کربوهیدرات ها در واقع می تواند تاثیر منفی داشته باشد. این می تواند بدن را تحت فشار قرار دهد و آن را گیج کند، بنابراین باعث عدم تعادل وحشی می شود.

همچنین در صورت بارداری یا شیردهی نباید از رژیم کتو استفاده کنید. در این دوره، از یک رژیم غذایی کامل از میوه ها، سبزیجات، لبنیات و غلات استفاده کنید.

بهترین توصیه من، بدن خود را تا حد امکان پایدار کنید و سپس به آرامی رژیم کتوژنیک را وارد کنید.

به تناسب اندام شما،

تیم کراس فیت

CrossFitDietTips.com


منتشر شده

در

توسط