آیا یک رژیم کم کربوهیدرات می تواند برای شما مناسب باشد؟

اگر مانند بسیاری از افرادی که امروزه سعی در کاهش وزن دارند، شما به طور فعال سعی می کنید آن رژیمی را بیابید که نه تنها موثر است و باعث کاهش وزن می شود، بلکه می توانید رژیمی را برای بیش از چند هفته در یک زمان دنبال کنید.

شاید حتی به این فکر کرده باشید که آیا یک رژیم کم کربوهیدرات، رژیمی که بیش از دهه گذشته محبوبیت زیادی داشته، ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد یا خیر. اگر چنین است، ابتدا باید عادات غذایی کلی خود، علایق و علاقه‌های خود و وضعیت سلامتی خود را به طور کلی قبل از انتخاب این نوع خاص از برنامه کاهش وزن در نظر بگیرید.

برخی از اطلاعات مهم در مورد محبوب ترین رژیم های کم کربوهیدرات امروزی و اینکه چگونه محدود کردن کربوهیدرات ها از وعده های غذایی به کاهش وزن کمک می کند را بخوانید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا این نوع برنامه برای شما و اهداف کاهش وزن شما انتخاب مناسبی است یا خیر.

برنامه های محبوب رژیم کم کربوهیدرات

رژیم های کم کربوهیدرات به افراد بی شماری کمک کرده است تا به اهداف کاهش وزن خود برسند و در این روند به طور قابل توجهی سالم تر شوند. اما صرف نظر از برنامه یا برنامه رژیم کم کربوهیدرات واقعی که دنبال می شود، همه تعداد گرم کربوهیدرات های مجاز روزانه را محدود یا کاهش می دهند.

انتخاب های غذایی برای رژیم های کم کربوهیدرات شامل همه گوشت ها مانند گوشت خوک، گوشت گاو، مرغ و بوقلمون و همچنین غذاهای دریایی، تخم مرغ و بسیاری از سبزیجات است. انتخاب های نوشیدنی در رژیم غذایی کم کربوهیدرات شامل قهوه، چای، آب، نوشابه های رژیمی یا سایر نوشیدنی های بدون قند است.

ژلاتین بدون شکر با خامه فرم گرفته، جایگزینی عالی برای خوردن شیرینی ها و همچنین تنقلات کم کربوهیدرات مانند پنیر خامه ای روی کرفس، بسته بندی بوقلمون، پنیر با خردل یا سبزیجات با دیپ است.

برخی از محبوب ترین رژیم های غذایی کم کربوهیدرات عبارتند از:

– رژیم اتکینز: رژیم اتکینز زاییده فکر متخصص قلب دکتر رابرت اتکینز بود که برای اولین بار در دهه 1970 استدلال کرد که از آنجایی که کربوهیدرات های اضافی باعث می شود بدن آنها را به چربی تبدیل کند، محدود کردن یا محدود کردن مصرف کربوهیدرات بدن را مجبور به استفاده از آن می کند. سلول های چربی ذخیره شده به جای کربوهیدرات برای انرژی.

هدف از این رژیم غذایی کم کربوهیدرات خاص، و فرض اساسی همه رژیم‌های دیگر، مصرف کمتر کربوهیدرات‌های ممکن است که باعث می‌شود بدن وارد حالت کتوز شود، یعنی زمانی که بدن از سلول‌های چربی معروف به کتون استفاده می‌کند. کربوهیدرات های موجود برای انرژی

در طول دو هفته اول رژیم اتکینز، رژیم گیرندگان مجاز به دریافت بیش از 20 گرم کربوهیدرات در روز نیستند که این تعداد در طول چهار مرحله برنامه افزایش می یابد.

– رژیم غذایی ساحل جنوبی: همچنین توسط یک متخصص قلب، دکتر آرتور آگاتستون، ایجاد شده است، رژیم غذایی ساحل جنوبی رویکرد کمی متفاوت به رژیم کم کربوهیدرات دارد و از سه فاز مختلف تشکیل شده است. فاز اول طرح ساحل جنوبی بر منابع پروتئین بدون چربی و چربی های سالم همراه با فیبر بالا قبل از مرحله دوم تمرکز دارد که با طرح هایی مانند اتکینز تفاوت دارد زیرا اجازه می دهد تا کربوهیدرات های بیشتری قبل از مرحله نهایی یعنی تعمیر و نگهداری وجود داشته باشد.

– رژیم غذایی منطقه: ایجاد شده توسط دکتر بری سیرز، رژیم غذایی زون به طور متوسط ​​کربوهیدرات ها را محدود می کند و از روش 1-2-3 رژیم پیروی می کند که نیاز به مصرف 1 گرم چربی همراه با هر 2 گرم پروتئین و در نهایت 3 دارد. گرم کربوهیدرات

تئوری اصلی پشت این رژیم غذایی کم کربوهیدرات، تنظیم سطوح هورمونی بدن است که مسئول افزایش وزن هستند.

برخی دیگر از برنامه های رژیم کم کربوهیدرات شامل رژیم معتاد به کربوهیدرات، قدرت پروتئین یا قند شکن است. البته، همیشه باید قبل از شروع هر نوع برنامه غذایی جدیدی با پزشک خود مشورت کنید.


منتشر شده

در

توسط