اثرات جانبی ALCAR – کاهش یافته توسط مزایای مهم

عوارض جانبی ALCAR ممکن است چیزی باشد که شما را از بهره مندی از مزایای مکمل استیل ال کارنیتین باز می دارد. از داده هایی که نشان می دهد استیل-ال-کارنیتین به طور کلی در اکثر بزرگسالان در محدوده دوز توصیه شده ایمن است، مطمئن باشید. عوارض جانبی ALCAR معمولاً خیلی جدی نیستند و خطراتی که ایجاد می کنند بسیار بیشتر از طیف گسترده مزایای آن است. این فواید سلامتی شامل کاهش وزن، تقویت حافظه برای کمک به بیماری آلزایمر، زوال عقل و اختلالات روانی مرتبط با سن، بهبود افسردگی، استفاده در درمان سکته مغزی، بیماری پارکینسون، اثر محافظتی بر روی سیستم عصبی مرکزی و اثر مفید بر قلب است. همچنین نشان داده شده است که استیل ال کارنیتین باعث بهبود حافظه بینایی و توجه در افراد مبتلا به سندرم داون می شود.

عوارض جانبی ALCAR شامل ناراحتی معده، گرفتگی شکم، استفراغ، حالت تهوع، سردرد و بی قراری است. افرادی که از آن استفاده می کنند ممکن است بوی ماهی مانند نفس، عرق و ادرار نیز پیدا کنند. عوارض جانبی اضافی ALCAR عبارتند از احساس بیش فعالی و بی خوابی در صورت مصرف در اواخر روز. از آنجایی که استیل ال کارنیتین، به عنوان یک مکمل کاهش وزن، اشتها را کاهش می دهد، سناریوی شدید یکی دیگر از موارد موجود در لیست عوارض جانبی ALCAR – بی اشتهایی عصبی است. برخی از عوارض جانبی ALCAR مخصوص گروه های بیمار خاص شامل افزایش دفعات حملات تشنجی در افراد مبتلا به اختلال تشنج، اختلالات روانی احتمالی مانند گیجی و افسردگی در بیماران مبتلا به آلزایمر است و برخی داده ها همچنین نشان می دهد که این مکمل ممکن است متابولیسم تیروئید را مختل کند. .

برای کاهش عوارض جانبی ALCAR مربوط به دستگاه گوارش، مصرف مکمل همراه با وعده های غذایی توصیه می شود. برای افراد مبتلا به مشکلات گوارشی مانند بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) عاقلانه است که قبل از مصرف استیل ال کارنیتین با پزشک مشورت کنند. برای جلوگیری از مشکل در خوابیدن، آن را زودتر در روز مصرف کنید. مانند بسیاری از داروها، استیل ال کارنیتین برای زنان باردار و شیرده و همچنین برای بیمارانی که از بیماری شدید کبدی یا کلیوی رنج می برند توصیه نمی شود، زیرا هیچ مطالعه ای برای اثبات ایمنی آن در این گروه های خاص بیماران انجام نشده است. اگر واقعاً مصرف استیل ال کارنیتین ضروری باشد، بیماران دیالیزی باید آن را با نظارت پزشک مصرف کنند.

استیل-ال-کارنیتین را نباید همراه با آسنوکومارول (سینتروم) مصرف کرد، دارویی که برای کند کردن لخته شدن خون استفاده می شود، زیرا ممکن است اثر داروی مذکور را افزایش دهد. داروی دیگری که انعقاد خون را کند می کند وارفارین (کومادین) است و باید با استیل ال کارنیتین با احتیاط مصرف شود زیرا ترکیب ممکن است احتمال کبودی و خونریزی را افزایش دهد. نظارت منظم بر خون توصیه می شود.

اکنون که از عوارض جانبی احتمالی ALCAR و اقدامات احتیاطی ایمنی آن آگاه هستید، باید قبل از مصرف مکمل، محدوده دوز توصیه شده را نیز بدانید. دکتر اندرو ویل دوز بین 500 تا 1500 میلی گرم در روز را برای بزرگسالان توصیه می کند زیرا مکمل آن برای کودکان توصیه نمی شود.


منتشر شده

در

توسط