از رژیم کتوژنیک نتیجه نمی گیرم ، چرا ؟

رژیم کتوژنیک هم از آن رژیم کتوژنیک رژیمهای سخت است. یک مطالعه روی ۴۴ نفر که رژیم سخت پالئو یا اصلاح شده پالئو داشتند و ۴۷ نفر از رژیم های غذایی منظم حداقل به مدت یک سال مورد بررسی قرار گرفتند. مصرف مکملها با برخی ویتامینها و مواد معدنی که معمولاً در رژیمهای غذایی وگان وجود ندارد، راهی هوشمندانه برای جلوگیری از کمبودهای احتمالی و اطمینان از برآورده شدن نیازهای روزانه شما است. در نهایت، این رژیم ممکن است برای افرادی که به کلسترول غذایی حساس هستند، مناسب نباشد.

پروتئین و چربی حیوانی در بلندمدت مواد مغذی مورد نیاز بدن در رژیم غذایی کتوژنیک را تامین میکنند. این دو عامل اساسی، می تواند بر میزان کاهش وزن افراد در بازه های زمانی متفاوت، تاثیرات چشمگیری داشته باشند. حتی گاهی برخی از افراد روزانه چند بار خودشان را وزن می کنند. با این حال، کسانی که از رژیمهای گیاهی، از جمله وگان استفاده میکنند، میتوانند از رژیم کتوژنیک نیز پیروی کنند. وقتی مردم به رژیم های غذایی پرچرب فکر می کنند، تقریباً بلافاصله به سطح کلسترول بالا نیز فکر می کنند. هرم غذایی رژیم کتوژنیک به این شکل است که شما باید بیشتر از هر چیز چربی مصرف کنید.

کتوژنیک در بارداری

در قدم اول باید بدونید کدام ممکن است در رژیم کتو جنگجویان، انرژی بیشتری رو اجتناب کرده اند پروتئین را انتخاب کنید و انتخاب کنید چربی بدست آمده کرده را انتخاب کنید و انتخاب کنید کمترین حد اجتناب کرده اند کربوهیدرات به هیکل خواهید کرد می رسد. علاوه بر این، وگانها نسبت به غیر وگانها وزن کمتری دارند و کسانی که رژیمهای گیاهخواری را اتخاذ میکنند نسبت به افرادی که محصولات حیوانی میخورند در کاهش وزن موفقتر هستند. به عنوان مثال، مطالعات نشان میدهد که وگانها ۷۵ درصد کمتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا و تا ۷۸ درصد کمتر احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ را دارند.

کتوژنیک در شیردهی

به عنوان مثال، فرد چند روز در هفته کربوهیدرات کم و چند روز دیگر را به مصرف کربوهیدرات بالا اختصاص خواهد داد. در رژیم کتوژنیک یا کتو، کربوهیدراتها از تمام منابع به شدت محدود شدهاند، با این هدف که مصرف کربوهیدرات کمتر از ۵۰ گرم در روز باشد. رژیم کتو به کاهش قند خون، افزایش کتون ها و تنظیم حساسیت به انسولین (هورمون مسئول ذخیره چربی در بدن) کمک می کند. بله نشاسته ذرت به دلیل اینکه کربوهیدرات دارد میتواند انرژی کافی را تامین کند. رژیم کتو اغلب به محصولات حیوانی پرچرب مانند گوشت، کره و لبنیات پرچرب روی میآورد.

محصولات حیوانی از جمله تخم مرغ، گوشت، مرغ، لبنیات و غذاهای دریایی از رژیم غذایی کتو وگان حذف میشوند. افرادی که رژیم گیاهخواری دارند فقط غذاهای گیاهی مانند سبزیجات، میوهها و غلات مصرف میکنند و از غذاهای حیوانی مانند گوشت، مرغ، تخم مرغ و لبنیات اجتناب میکنند. تخم مرغ: سفیده و زرده تخم مرغ. گوشت و مرغ: گوشت گاو، بوقلمون، مرغ. گفتنی است املت و غذاهایی که از تخم مرغ در آنها به میزان زیاد استفاده می شود سرشار از ویتامین B است. ویتامین B12، ویتامین D، ویتامین K2، روی، چربیهای امگا ۳، آهن و کلسیم نمونههایی از مواد مغذی هستند که برخی رژیمهای غذایی وگان فاقد آنها هستند.

[arpw limit=”10″]

یکی از ویژگیهای مثبت تن ماهی،

تنوع غذایی است به همین دلیل تن ماهی در رژیم کتوژنیک کاربرد فراوانی دارد. اگرچه تحقیقات نشان میدهد که هم رژیم وگان و هم رژیم کتو ممکن است برای سلامتی شما مفید باشند اما مطالعاتی در مورد اثرات رژیم کتو وگان و بی خطر بودن آن در بلندمدت نیز مورد نیاز است. محققان طب سنتی بر این باورند که با عمل فوت کردن در غذا و خارج شدن گاز دی اکسیدکربن و اسیدها از دهان مواد و فضولاتی که باید از طریق دهان خارج شوند با ورود دوباره به بدن باعث ایجاد مشکلاتی میشوند که از لحاظ بهداشتی نیز برخی ویروسها و میکروبها از طریق تنفس باید از بین بروند، اما با این عمل دوباره به بدن بازمیگردند و باعث ایجاد انواع بیماریها در بدن انسان میشود.

کاهش گرسنگی. گرسنگی در بسیاری از افراد به شدت کاهش پیدا میکند. میلیونها نفر در جهان مبتلا به بیماری قند خون هستند و این افراد برای مبارزه با افزایش سطح قند خون و همچنین سطح انسولین نیاز به یک رژیم غذایی مناسب هستند. متخصص کتوژنیک به شما کمک میکند که در این مسیر به آسیب کمتری دچار شوید. هیدراته ماندن، استراحت کافی، خوردن غذاهای غنی از فیبر و انجام فعالیتهای سبک میتواند به کاهش علائم آنفولانزای کتو کمک کند. این رژیم غذایی شما را قادر به اضافه کردن کربوهیدرات در اطراف تمرینات می کند. بنابراین بدن برای تامین انرژی مورد نیاز خود از چربی ها استفاده می کند و باعث چربی سوزی در بدن می شود پس کاهش وزن اتفاق می افتد. Th is post has ᠎been gener ated ​with G SA Content G ener ator DE᠎MO​.

کتوژنیک سرطان

در افرادی که به بیماری صرع و یا تشنج مبتلا هستند و نسبت به درمان دارویی مقاومت از خود نشان میدهند استفاده از رژیم کتو بسیار به درمان این بیماران کمک میکند پس میتوان گفت که رژیم کتو رژیمی موثر و خوب در درمان بیماری است. گوشت هایی مانند جگر سیاه که در هر ۵ اونس، حدود ۳ گرم کربن خالص دارند. حدود 35% از مجموع کالری که میل می کنید باید پروتئینی باشد. افرادی که تحت رژیم کتوژنیک هستند معمولاً نان و غلات مصرف نمیکنند و حتی مصرف میوه و سبزی نیز محدود شده است، زیرا اینها نیز کربوهیدرات دارند.

اپلیکیشن کتوژنیک

در حالی که رژیم کتو وگان ممکن است برای سلامتی شما مفید باشد، اما دارای معایب بالقوهای نیز هست. کسانی که نوار مغزیشان دارای امواج نیزهای صرعی باشد، حتی اگر بهبود کامل اولیه داشته باشند، احتمال عودشان بیشتر است، چرا که نشان میدهد، هنوز در مغز فعالیتهای تشنجی خفیف موجود است، اما هنوز به آن سطحی نرسیده که تشنج ایجاد کند. املت مغز راتقویت و از پوکی استخوان جلوگیری می کند وضخامت مو را افزایش می دهد. رژیم کتوژنیک چگونه کار می کند ؟

رژیم کتوژنیک چقدر لاغر میکند

رژیم کوژنیک یکی از رژیم هایی می باشد که توسط پزشکان مطرح دنیا مورد تایید است. اگر شما هم اینطور فگر میکنید باید بدونید که … اگر میخواهید در عادتهای غذایی خود تجدید نظر کنید، اما فکر میکنید رژیم کتو برای شما مناسب نیست، پیشنهاد کیتلی این است که به خود بگویید چرا در غذا خوردن زیاده روی میکنید و از خود بپرسید که آیا یک رژیم افراطی مثل کتو عادتهای بد شما را تقویت میکند؟ یکی از عادتهای بد ما ایرانیها فوت کردن خوراکیها و نوشیدنیهای بسیار داغ است که موجب کم حافظگی میشود. افرادی که مبتلا به دیابت هستند، نیاز به دریافت کربوهیدارت ها برای کنترل قند خون دارند.

رژیم کتوژنیک سالم

همانطور که می بینید، این غذاها دارای میزان بالای کربوهیدرات ها می باشند. به جز کتوی استاندارد، رژیمهای ‘کمتر محدودکنندهای’ هم طراحی شدن که متناسب با سبک زندگیتون میتونید اونها رو انتخاب کنید. به همین خاطر ترجیح میدن پروتدئین مورد نیاز بدنشوت رو از طریق پروتئین گیاهی جذب کنن. با این حال، ممکن است برای افرادی که رژیم کتو وگان دارند، تامین نیازهای مواد مغذی مورد نیاز بدن، خود به تنهایی از طریق غذا دشوار باشد. انسان برای بقای خود نیاز به اکسیژن دارد و بدن او بعد از دریافت اکسیژن (عمل دم) آن را در هنگام بازدم به دی اکسیدکربن تبدیل میکند.

در واقع ویتامین C. یکی از ناپایدارترین ویتامینهاست. برخی از سبزیجات مانند کلم فندقی، منبع عالی این ویتامین باارزشاند. ناهار: توفو، کاری سبزیجات و نارگیل. بمبهای چربی نارگیل (میان وعدههای پرچرب ساخته شده با کره نارگیل، روغن نارگیل و نارگیل خرد شده). یک تفاوت دیگر میان پژوهشهای قدیمی و جدیدتر نوع بیمارانی است که با این رژیم درمان شدهاند. رژیم کتوژنیک مقام ۳۸ام را در میان این رژیمها کسب کرده است. اما در مطالعه بعدی، تغییرات کلسترول در رژیم کتوژنیک را به مدت یک سال مورد بررسی و تحلیل قرار داد. در رژیم کتوژنیک یک برنامه غذایی با میزان بالای چربی و کربوهیدرات پایین به فرد داده می شود.

با این تفاوت که میزان مصرف پروتئین در این نوع رژیم کتوژنیک بیشتر است. صبحانه: ماست نارگیل پرچرب که روی آن آجیل، دانهها و پودر نارگیل بریزید. هنگام پیروی از یک رژیم کتو وگان، مهم است که بر روی غذاهای گیاهی و سالم که دارای چربی بالا و کربوهیدرات کم هستند تمرکز کنید. بررسی ۱۲ مطالعه نشان داد که در طی ۱۸ هفته، افرادی که رژیمهای گیاهخواری را دنبال میکردند، به طور متوسط ۵.۵ پوند (۲.۵۲ کیلوگرم) بیشتر از شرکتکنندگانی که رژیمهای غذایی غیر گیاهخواری داشتند، وزن کم کردند. چغندر/لبو قند بالایی دارن و در صورتیکه به هر شکلی مصرف میشه باید بعنوان کربوهیدرات در نظر گرفته بشه.

رژیم کتوژنیک چند روزه است

دوره انتقال از یک رژیم غذایی پر کربوهیدرات به رژیم کتو میتواند برای بدن شما چالش برانگیز باشد. یک رژیم غذایی که ثابت شده که برای کاهش سریع وزن بسیار موثر است ،رژیم غذایی کتوژنیک با کربوهیدرات بسیار کم و چربی بالا است. خرما که نباشه میشه بجاش مثلا ۱۰ گرم شکلات تلخ مصرف کرد؟ ممکن است مصرف آهن، ویتامینهای B12، D و غیره ضروری باشد. جای تعجب نیست یبوست یکی از عوارض جانبی رژیم کتو است. کربوهیدراتها معمولاً به ۲۰ تا ۵۰ گرم در روز کاهش مییابد تا به کتوز رسیده و حفظ شود ( یک فرآیند متابولیک که در آن بدن شما به جای گلوکز برای سوخت چربی میسوزاند.

کتوژنیک و ورزش

وقتی در کتوز هستید، بدن برای سوخت چربی میسوزاند. اگر در نظر دارید رژیم غذایی کتو وگان را امتحان کنید، ابتدا با پزشک یا یک متخصص تغذیه واجد شرایط مشورت کنید تا مطمئن شوید که رژیم غذایی بیخطر است. با این وجود، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه رژیم غذایی واقعاً چه تأثیری بر روی آکنه دارد، مورد نیاز است. مطالعهای روی ۵۸ کودک و نوجوان چاق نشان داد که شرکتکنندگانی که از رژیم کتوژنیک پیروی میکنند وزن و حجم چربی بیشتری نسبت به کسانی که رژیم کم کالری داشتند از دست دادند. Da᠎ta was g en᠎erated by GSA Co nt ent Gene ra to᠎r DE​MO​.


منتشر شده

در

توسط