اصول رژیم کتوژنیک: کدام برنامه غذایی برای شما بهترین است

آیا شما عاشق گوشت هستید اما نیاز به کاهش وزن دارید؟ در این صورت ممکن است در دوراهی قرار بگیرید زیرا اکثر رژیم‌های غذایی مصرف گوشت و سایر محصولات غذایی چرب را به دلیل محتوای چربی و کالری بالا محدود می‌کنند. با این اوصاف، افرادی که نیاز به کاهش وزن دارند، دیگر لازم نیست به خوردن چوب هویج یا کاهو راضی باشند، زیرا اکنون می‌توانند از بیکن و تخم مرغ مورد علاقه خود لذت ببرند و همچنان وزن کم کنند. رژیم کتوژنیک که زمانی به عنوان یک برنامه غذایی برای پیشگیری از صرع عمل می کرد، اکنون توسط افرادی که نیاز به کاهش وزن دارند استفاده می شود. دو نوع “تری گلیسیرید با زنجیره بلند” (LCT) و تری گلیسیرید با زنجیره متوسط ​​(MCT) وجود دارد.

مروری بر رژیم غذایی کتوژنیک

در یک رژیم غذایی معمولی، انسان باید مقادیر بیشتری کربوهیدرات مصرف کند، زیرا این به عنوان منبع انرژی برای بدن عمل می کند تا بتواند عملکرد خوبی داشته باشد و چربی کمتری دارد، زیرا چربی ها فقط به عنوان ذخیره ای در بدن ذخیره می شوند که بدن به سوخت بیشتری نیاز دارد. . از آنجایی که بدن به کربوهیدرات بیشتری نیاز دارد، ابتدا گروه غذایی را پردازش می کند و بنابراین فرد پس از مدتی احساس گرسنگی می کند که در مورد شکستن وعده های غذایی با محتوای چربی بالا اینطور نیست.

در رژیم کتوژنیک، این نظریه برعکس است. فرد باید مقدار بیشتری چربی مصرف کند و بدن را فریب دهد تا متوجه شود که گلوکز ناکافی است تا ابتدا چربی ها را تجزیه کرده و به انرژی تبدیل کند. اولین رژیم غذایی که LCT است با چربی بالا – کربوهیدرات کم با پروتئین کافی سروکار دارد. کالری محدود شده و مصرف مایعات نیز ممکن است در نظر گرفته شود. رژیم غذایی سخت معمولاً از برنامه های غذایی سخت با در نظر گرفتن کالری و پروتئین مورد نیاز رژیم گیرنده در روز استفاده می کند. سپس این غذاها به چندین وعده غذایی در روز تقسیم می شوند که توسط متخصصان تغذیه طراحی شده است.

در رژیم غذایی متوسط ​​یا MCT، برنامه‌های غذایی کمتر سخت‌گیرانه و ساختارمند هستند، به‌ویژه وقتی صحبت از تجویز کالری می‌شود. با این حال، افرادی که رژیم دارند باید به برنامه غذایی پایبند باشند و در صورت نیاز جایگزین لازم را تهیه کنند. برخلاف LCT که از چربی های پیچیده استفاده می کند، MCT از چربی هایی استفاده می کند که کتون های بالاتری دارند که محبوب ترین روغن نارگیل است. برخی از رژیم گیرندگان با رژیم MCT دچار عدم تحمل می شوند. به این ترتیب، متخصصان تغذیه از رژیم غذایی جان رادکلیف استفاده می کنند. رژیم غذایی جان رادکلیف ترکیبی از جیره LCT (30%) و MCT (30%) است که بقیه از پروتئین و کربوهیدرات تامین می شود.


منتشر شده

در

توسط