اطلاعات رژیم کتو – آیا این رژیم برای سلامتی شما خطرناک است؟

رژیم کتو که گاهی به آن رژیم کتوزیس نیز گفته می شود، روشی برای کاهش وزن طبیعی بدون رژیم گرفتن، گرسنگی دادن به خود یا مصرف قرص است. به جای خوردن غذاهای طبیعی کامل، کربوهیدرات های کوچکتر و فیبر بیشتری مصرف می کنید و پروتئین بدون چربی را به غذای خود اضافه می کنید. مصرف بیشتر پروتئین به شما کمک می کند مدت بیشتری احساس سیری کنید زیرا کمبود کربوهیدرات در رژیم غذایی شما را جبران می کند. این به شما امکان می دهد وزن کم کنید، احساس سلامتی بیشتری داشته باشید و زندگی بهتری داشته باشید.

در حالی که رژیم کتو به شما اجازه نمی دهد بیش از حد غذا بخورید، مقدار کربوهیدرات مجاز را به شدت محدود می کند. همچنین مجاز به مصرف هر نوع سیب زمینی، برنج، نان یا سایر غذاهای فرآوری شده و تصفیه شده نیستید. در حالی که رژیم کتو ممکن است برای برخی افراد احمقانه به نظر برسد، بسیاری از افراد با حذف این نوع غذاهای بد از رژیم غذایی خود، افزایش انرژی، افزایش قدرت، استقامت بهتر، هضم بهتر، پوست شفاف تر و موارد دیگر را گزارش کرده اند. بسیاری از افراد با مصرف غذاهای طبیعی و مفیدتر وزن خود را کاهش داده و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشیده اند.

دلیل اینکه اکثر افراد رژیم کتوژنیک را انتخاب می کنند این است که این رژیم کربوهیدرات کم، پروتئین بالا دارد و یک برنامه رژیم غذایی کتو برای مبتدیان است. این رژیم فواید زیادی دارد، به همین دلیل است که در چند سال اخیر بسیار محبوب شده است. نه تنها می تواند به کاهش وزن کمک کند، بلکه می تواند بسیاری از شرایط سلامتی را بهبود بخشد. به ویژه، کتون ها به کاهش کلسترول LDL و افزایش کلسترول HDL معروف هستند که نوع خوب آن است. با افزایش میزان HDL در جریان خون، خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهید. از آنجایی که کلسترول به عنوان یک چربی بد در نظر گرفته می شود، کتون ها همچنین می توانند جذب چربی از غذا را کاهش دهند و در نتیجه از بیماری قلبی جلوگیری کنند.

یکی از محبوب ترین غذاهایی که همراه با رژیم کتوژنیک استفاده می شود پنیر است. اگرچه برخی از افراد برای این منظور از پنیر خامه ای استفاده می کنند، اما تخم مرغ کاملاً خوب است. در صورت تمایل می توانید هر روز تخم مرغ بخورید، به شرطی که از جایگزین های سالم دیگری مانند پنیر خامه ای استفاده کنید. می توانید مقدار کمی کره یا پنیر خامه ای به تخم مرغ های خود اضافه کنید تا طعم واقعی آن ها بیشتر شود.

اگر فکر می کنید که این نوع برنامه کاهش وزن برای سلامتی شما مضر است، حق با شماست. با این حال، هنوز نباید آن را کاملاً رد کنید. اگرچه ممکن است رژیم کتوژنیک برای شما مضر به نظر برسد، اما فوایدی برای سلامتی دارد. به عنوان مثال، رژیم های کتوژنیک به شما این امکان را می دهند که در مقایسه با سایر رژیم های کم کربوهیدرات، چربی بیشتری بسوزانید. این به شما امکان می دهد خیلی سریعتر از سایر رژیم های کم کربوهیدرات به وزن ایده آل خود برسید.

یکی از دلایلی که باید به رژیم کتوژنیک نگاهی بیندازید، به دلیل تمام چربی سوزی و کاهش وزن است که می تواند برای شما فراهم کند. این رژیم شامل خوردن چربی ها و پروتئین ها در درجه اول است. این رژیم مستلزم آن است که مصرف پروتئین خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید، که منجر به سوزاندن مقدار زیادی چربی می شود. همچنین مقدار زیادی کربوهیدرات را از رژیم غذایی خود حذف خواهید کرد که در نتیجه می توانید وزن ایده آل خود را به دست آورید یا حفظ کنید. اگر به دنبال کاهش چند پوندی هستید و رژیم های کم کربوهیدرات را امتحان کرده اید، پس این رژیم قطعا برای شما مناسب است!


منتشر شده

در

توسط