این تنها بزرگترین کاری است که می توانید انجام دهید اگر می خواهید وزن کم کنید

افکار و احساسات بر سلامت شما تأثیر می گذارد

توماس دوار، تولید کننده ویسکی اسکاتلندی، زمانی گفت: “ذهن ها مانند چتر نجات هستند؛ وقتی باز هستند بهترین کار را دارند.”

از شما می‌خواهم در طول پنج دقیقه آینده که خواندن این قطعه طول می‌کشد ذهنتان باز باشد.

من می خواهم ایده ای را معرفی کنم که اگر می خواهید وزن کم کنید و ترکیب بدن خود را بهبود ببخشید مفید خواهد بود.

کارشناسان سلامت خودیاری به ما یادآوری می کنند که از استفاده از زبان هایی مانند کاهش وزن به دلیل ارتباط نمادین آن با بازگشت وزن. شما چربی های ناخواسته بدن را آزاد می کنید.

با این حال، به خاطر این مقاله از آن به عنوان کاهش وزن یاد می کنم تا خواننده را سردرگم نکنم.

چرا من صلاحیت صحبت کردن در مورد این موضوع را دارم؟

من کار خود را به عنوان یک مربی شخصی سال ها پیش آغاز کردم، قبل از اینکه به نوشتن و صحبت کردن در مورد سلامت و توانمندسازی شخصی روی بیاورم.

در این مقام، من خوش شانس بودم که با هزاران نفری کار کردم که وزن خود را کاهش دادند و در حالی که سلامتی خود را به دست آوردند، وزن خود را حفظ کردند.

چگونه؟

من در سفر آنها و خودم یک اصل را در مورد نقش کلیدی افکار و احساسات در تنظیم سلامت ما کشف کردم.

من کتابی نوشتم که توسط نویسنده مشهور بین المللی دکتر الدون تیلور تایید شد. به همان اندازه از سوی دکتر روی شوگارمن، عصب‌شناس برجسته ورزشی استرالیا، تحسین شد.

چگونه پول و کالری یکسان هستند

در این دوره به ذهنم رسید که کاهش وزن مانند مدیریت پول است. به عنوان فردی که گهگاه سلامتی خود را هک می کند، کالری ها و درشت مغذی هایم را به نام مشاهده و دانش شخصی دنبال می کنم.

من به مدت سه سال از رژیم کتوژنیک پیروی کردم و میزان مصرف غذا و کالری خود را ثبت کردم. من اطلاعات و دانش زیادی به دست آوردم که به من کمک کرد تا موثرترین راه ها را برای کاهش وزن و حفظ آن بیابم.

این توسط برنامه من به نام «قدرت هدایت زندگی» پشتیبانی شد، که در آن نقش افکار، باورها و احساسات را در تنظیم سلامتی مطالعه کردم.

در ردیابی کالری‌هایم در این مدت، متوجه شدم که این روند مشابه عادات خرج کردن پول من است، تا جایی که مصرف و هزینه مربوط به آنهاست.

آنچه من در پاراگراف های آینده پیشنهاد می کنم یک درمان، معجون یا درمان نیست. این یک مداخله کوتاه مدت برای آگاه کردن شما از نحوه مصرف کالری است تا عادات درستی برای جلوگیری از پرخوری ایجاد کنید.

با این حال، این فقط در مورد کالری نیست، زیرا داشتن یک رژیم غذایی کتوژنیک این را ثابت کرد.

دوره‌هایی وجود داشت که من بیش از 3500 کالری در روز مصرف می‌کردم و به کاهش وزن چربی خود ادامه می‌دادم و در عین حال ترکیب عضلانی را به دست می‌آوردم. اندازه‌گیری‌های دقیق بدن را انجام دادم و چربی‌های خونم را ثبت کردم تا تغییرات را برجسته کنم و مطمئن شوم که هیچ چیز را به شانس ندهم.

من اسطوره قدیمی را یاد گرفتم کالری وارد شده، کالری خارج می شود در حالی که من در کتوز بودم اعمال نشد. با این حال، افراد کمی مایل به پیروی از یک رژیم کم کربوهیدرات یا کتوژنیک به دلیل محدودیت های آن هستند.

بنابراین، برای بقیه ما، توجه به کالری دریافتی راهی برای مدیریت وزن است.

گری تابز، نویسنده علمی آمریکایی، در این باره ادعا می کند چرا چاق می شویم و در مورد آن چه کنیم؟اگر می‌خواهیم لاغرتر شویم، تنها کاری که باید انجام دهیم – اگر می‌خواهیم چربی را از بافت چربی خود خارج کنیم و آن را بسوزانیم – این است که انسولین خود را پایین بیاوریم و انسولین کمتری ترشح کنیم.

سرزنش کالری های اضافی

چیزی که من کشف کردم موارد زیر بود.

در رابطه با عادت‌های پولی‌ام، اگر تا پایان هفته هزینه‌های مالی خود را پیگیری نمی‌کردم، مطمئن نبودم که پول در کجا خرج شده است. از اقلام یا خدماتی که برای آنها پول پرداخت کرده بودم، کمی به خاطر داشتم، زیرا معاملات روزها پیش اتفاق افتاد.

از صحبت با مردم در طول سال ها، این موضوعی بود که بسیاری با آن مواجه بودند. با این حال، وقتی هزینه‌های خود را پیگیری کردم، می‌توانستم ببینم که این پول به کجا هدایت می‌شود و بودجه‌ای را برای مهار هزینه‌های بیهوده اجرا کردم.

تا اینجای کار خیلی خوبه.

در این مدت، رژیم کتوژنیک را کنار گذاشتم و در طول زمستان 3-4 کیلوگرم (6-8 پوند) اضافه کردم.

من چه کار کردم؟

من همین فرآیند را برای کالری هایی که به من کمک کرد هزینه هایم را پیگیری کنم، اعمال کردم. معلوم شد، من در ماه‌های زمستان کالری‌های اضافی می‌خوردم که منجر به افزایش وزن می‌شد.

حالا متوجه شدم اضافه کردن 3-4 کیلوگرم در برنامه چیز مهمی نیست. با این حال، افزایش وزن نیست، بلکه تجربه به دست آمده از ثبت کالری است که ارزشمند است.

پول و غذا رابطه یکسانی دارند، جایی که احتمالاً به راحتی پول خرج می کنید و به راحتی غذا مصرف می کنید.

بنابراین، تا زمانی که بتوانید بدون مراجعه به برنامه یا ردیاب غذا، هر دو را مدیریت کنید، باید آنها را ضبط کنید.

تا به حال به ورزش و حرکت اشاره ای نکرده ام چون نمی خواستم این مقاله یک مطلب آموزشی برای کاهش وزن باشد.

ورزش و تحرک در حفظ وزن سالم نقش دارند، اما نه آن گونه که ما تصور می کنیم. در حال حاضر، من فرض می کنم که شما ورزش می کنید یا درگیر نوعی حرکت منظم هستید.

بنابراین اگر می خواهید وزن کم کنید، چه بزرگ و چه کوچک، در اینجا طرح کلی من است، اصول یکسان است:

  1. مصرف غذا و کالری خود را به مدت 30 روز پیگیری کنید

سی روز یک دوره معقول برای جمع آوری اطلاعات کافی در مورد میزان کالری مصرفی است. همانطور که گفته می شود: “اگر آن را اندازه نگیرید، نمی توانید آن را مدیریت کنید.”

تشخیص اینکه کالری های پنهان در کجا مصرف می شوند بسیار مهم است. من پیشنهاد می کنم از یک برنامه یا نرم افزار برای محاسبه نسبت درشت مغذی های خود استفاده کنید و تا حد امکان به آنها پایبند باشید. شما می توانید مال من را در تصویر همراه مشاهده کنید.

یکی از مزایای ثبت داده ها این است که زمان هایی را در نظر می گیرد که احتمالاً کالری بیشتری مصرف می کنید، مانند بیرون رفتن برای شام یا جشن تولد. از نگرانی در مورد کالری کلی مصرف شده برای آن روز خودداری کنید، اما توجه خود را روی کل کالری ها و درشت مغذی های هفته متمرکز کنید.

گری تاوبس می‌گوید: «ما چون پرخوری می‌کنیم چاق نمی‌شویم، چون در حال چاق شدن هستیم پرخوری می‌کنیم.»

هدف کاهش کالری در یک دوره چهار هفته ای به منظور کاهش وزن است. باز هم پیشنهاد می کنم به جای تخمین زدن، از یک برنامه یا برنامه آنلاین برای محاسبه حداقل و حداکثر کالری دریافتی خود در روز استفاده کنید.

اگر همین مسیر مصرف کالری هفتگی محاسبه شده خود را ادامه دهید، در ماه های بعدی به کاهش وزن ادامه خواهید داد. شما همچنین عادت جدیدی را تقویت خواهید کرد که بیش از آن زمان ادامه دارد.

  1. بر اساس آنچه که دنبال می کنید، کالری خود را کاهش دهید

این سرراست است. بسته به هدف کاهش وزن خود کالری روزانه خود را کاهش دهید. به عنوان یک هشدار، پیشنهاد می کنم به جای تلاش برای کاهش وزن سریع، آهسته شروع کنید.

تجربه شخصی من از مربیگری افراد در یک دوره ده ساله است که آنچه را که به سرعت از دست می دهید احتمالاً برمی گردد. همانطور که گفته می شود: بهترین زمان برای شروع یک عادت جدید دیروز است.

  1. این عادت را در ماه های بعدی ادامه دهید

همانطور که در نکته شماره یک ذکر شد، پس از سپری شدن دوره 30 روزه، عادت خود را دنبال کنید. اطلاعات کافی در مورد غذاهایی که در 30 روز گذشته مصرف کرده اید جمع آوری کرده اید. اگر از غذایی مطمئن نیستید، آن را دنبال کنید و ببینید چه تاثیری بر کالری دریافتی شما دارد.

اگر مشکلات مربوط به بیماری، آسیب یا شرایط شخصی را تجربه کردید، کالری خود را به مدت دو روز ثبت کنید و از آن برای بازگشت به مسیر استفاده کنید.

  1. اگر دوباره وزن خود را افزایش دادید، دوباره میزان کالری دریافتی خود را پیگیری کنید

پس از کنار گذاشتن رژیم کتوژنیک، کربوهیدرات های بیشتری مصرف کردم که قبلاً از رژیم غذایی خود حذف می کردم. طبیعتاً در زمستان یک بار دیگر جذب این غذاها شدم و وزنم افزایش یافت.

به جای اینکه ناامید باشم، کالری‌هایم را برای چند روز یا گاهی یک هفته کامل دنبال کردم تا به کاهش وزنم تا رسیدن به هدفم کمک کنم.

جرارد ای. مولین در توضیح می‌دهد: «برای کاهش وزن مؤثر و حفظ آن، باید به‌طور استراتژیک نقطه تنظیم وزن بدن خود را تغییر دهید». انقلاب تعادل روده: متابولیسم خود را تقویت کنید، اکولوژی درونی خود را بازیابی کنید، و وزن خود را برای همیشه کاهش دهید!

به یاد داشته باشید، این یک راه حل بلند مدت نیست. بسیاری پس از کاهش وزن متوجه خواهند شد که می خواهند به این فرمول پایبند باشند زیرا این فرمول موفق است.

با این حال، محدود کردن کالری در یک دوره طولانی‌تر معایبی دارد، از جمله محروم کردن خود از مواد مغذی درشت و ریز مغذی ضروری. ناگفته نماند که تلفات روحی و روانی ناشی از حفظ این شیوه زندگی.

من در رویکردم دقیق بودم و از نرم افزار FitDay برای ردیابی نسبت کلان و ریزمغذی هایم استفاده کردم و در صورت لزوم مکمل ها را دریافت کردم.

یادآوری گری تاوبز: «شما چاق نمی‌شوید زیرا متابولیسم شما کند می‌شود، متابولیسم شما کاهش می‌یابد زیرا در حال چاق شدن هستید.»

شایان ذکر است: این یک سیستم نیست. این وسیله ای است برای بررسی اینکه مطمئن شوید کالری اضافی مصرف نمی کنید که منجر به افزایش وزن می شود.

مهمتر از همه، این به شما کمک می کند که سالم تر بخورید زیرا مانند خرج کردن پول، اگر می خواهید لاغری داشته باشید، نمی توانید به طور بیهوده کالری مصرف کنید.

پیام واقعی این قطعه این است که سلامتی شما بزرگترین اولویت شماست.

کاهش وزن وسیله ای برای رسیدن به هدف است که به شما کمک می کند تا بدنی سالم با نسبت عضله به چربی بالاتر داشته باشید، هر نوع بدن یا ترکیبی که هستید.


منتشر شده

در

توسط