با بهترین اپلیکیشنهای رژیم غذایی آشنا شوید

در روزهای اول رژیم کتوژنیک ، انجام حرکات بیشتر موجب کاهش سطح ذخیره گلیوکوژن، که منبع سوخت و انرژی برای انقباض عضلات رژیم کتوژنیک است، میشود. این رژیم غذایی برای وزشکاران حرفه ای یا کسانی که به دنبال افزایش وزن و ساختن عضلات هستند چندان مناسب نیست و مانند هر رژیم غذایی دیگری زمانی نتایج آن را خواهید دید که به آن سفت و سخت پایبند باشید و از تمامی دستور های غذایی برای مدت طولانی به خوبی پیروی کنید.

در واقع این مکمل برای ورزشکارها ریکاوری سریع تر عضلات و بهبود عملکرد در زمان ورزش رو به همراه داره. بعد از آن سراغ سلول های چربی که به آن آدیپوسیت می گویند، می رود و چربی داخل سلول های چربی را تجزیه می کند. در این هنگام است که شما متوجه می شوید بدن به سراغ سلول های چربی رفته و چربی موجود در این سلول ها را تجزیه می کند تا از انرژی آنها برای بدن استفاده کند.

یا چربی سوزی گفته میشه.

با این حال نسبت دقیق، به نیازهای خاص افراد مختلف بستگی دارد. برخی از افراد به این مدل پایبند نیستند یا با آسیب شناسی هایی مواجه می شوند که سلامت کلی آنها را به خطر می اندازد. یا شاید فقط چند روزی موفق به رعایت آن شده اند و رژیم غذایی دیگری را شروع کرده اند. یا چربی سوزی گفته میشه. زمانی شما در رژیم کتوژنیک به موفقیت می رسید و بدنتان شروع به چربی سوزی می کند که اجسام کتونی در خون شما به 0.5 تا 3 مول برسد. ᠎Conte nt w as g ener᠎at ed with G SA C on te​nt  Gener ator᠎ Dem​ov᠎ersion᠎!

تا هر وقت به فروشگاه برای خرید مواد غذایی مراجعه میکنید، راه خود را پیدا کنید. اما مواد غذایی مجاز در رژیم کتوژنیک چه چیزهایی هستند؟ چه توصیه هایی در طول رژیم اتکینز بایستی رعایت شود؟ رژیم غذایی کتوژنیک سیکلیس (CKD) دوره هایی با کربوهیدرات بیشتر مثال: پنج روز از رژیم کتوژنیک استفاده می کنید و در دو روز باقی مانده مصرف کربوهیدرات را افزایش می دهید. رژیم کتوژنیک یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی در سراسر جهان است که برای لاغری سریع و بهبود سلامت جسمی مورد استفاده قرار می گیرد.

رژیم کتوژنیک تاکنون برای درمان برخی از سرطانها و تأخیر در رشد تومورها مورد استفاده قرار گرفته است. راه حل دیگه برای رفع این عارضه استفاده از مکمل های غذایی هست. رژیم کتوژنیک، راهنمای کامل دستورات غذایی و مکمل های مورد نیازحال که در مورد کلیات رژیم کتوژنیک، مزایا و معایب آن آگاه شدید، حتما میخواهید این برنامه غذایی را شروع کنید. محققان دریافته اند اگر میخواهید یک رژیم غذایی موثر داشته باشید، بهترین راه برای ورود به حالت متابولیک کتوز استفاده از چربی با میزان بالا و پروتئین کم است. رژیم کتو می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی، از جمله کلسترول بالا و تری گلیسیرید را کاهش دهد.

آزمایش کتوژنیک

این امر میتواند نقش مهمی در جلوگیری از ابتلا به سندروم تخمدان پلیکیستیک (یکی از انواع کیست تخمدان) داشته باشد. وجود چربی اضافه در بدن، با ابتلا به دیابت نوع ۲، پیشدیابت و نشانگان سوختوسازی ارتباط نزدیکی دارد. در واقع، بعید است که رژیم کتو با وجود اینکه دارای مصرف چربی زیاد است، به طور منفی بر سطح کلسترول شما تاثیر بگذارد. یک مطالعهی دیگر نشان میدهد کسانی که رژیم کتوژنیک را دنبال میکنند، ۳ برابر کسانی که رژیم توصیهشدهی انجمن دیابت بریتانیا را دنبال میکنند، وزن کم میکنند.برتری رژیم کتوژنیک بر رژیم کمچربی، چندین دلیل دارد. این رژیم غذایی می تواند برای افرادی که دچار اضافه وزن هستند، از دیابت رنج میبرند یا در تلاشند متابولیسم بدن خود را بهبود بخشند، مناسب باشد اما لازم به ذکر است که مطالعات در زمینه این رژیم غذایی اثر بخشی آن را در بیماری صرع نشان داده اند و در خصوص کاهش وزن مطالعات متناقض هستند.

یک مطالعه نشان میدهد که رژیم کتوژنیک نسبت به رژیم غذایی کمچربی با محدودیت کالری، در کاهش وزن ۲٫۲ برابر موفقتر عمل میکند. بسیاری از مردم این نوع رژیم را ترجیح میدند به این دلیل که میتوانند نسبت به رژیم کتوژنیک استاندارد، پروتئین بیشتر و چربی کمتری مصرف کنند. رژیم کتوژنیک چرخهای: این رژیم شامل توالیهایی از مصرف کربوهیدارت و کتو است. راهکار : برای مقابله با این مشکل پیشنهاد می کنیم در ابتدا مقدار کربوهیدارت را کم کنید.

در نهایت ما به شما پیشنهاد می کنیم تا از متخصص تغذیه ای با توجه به شرایط بدن خود یک برنامه علمی و دقیق درخواست کنید. البته نباید بخش مربوط به تمرینات ورزشی را هم نادیده گرفت. ما در این مطلب قصد داریم چند دستورالعمل کاملا رضایت بخش و موردعلاقه شما را برای درست کردن اسموتی هایی متناسب با رژیم کتوژنیک بیان کنیم. بد نیست بدانید که در بخش هدفگذاری، میتوانید قابلیت چربیسوزی را نیز برای لاغری سریع فعال کنید تا روند فوقالعادهی آن را مشاهده کنید.

رژیم کتوژنیک فست

در نتیجه بدن از چربی ها برای تامین انرژی سوخت و ساز استفاده کرده و شما وارد فاز چربیسوزی میشوید و کاهش وزن به دنبال آن اتفاق خواهد افتاد. علاوه بر این، افزایش کتونها، کاهش قند خون و بهبود حساسیت به انسولین نیز در تأثیرگذاری رژیم کتوژنیک نقشی کلیدی دارند. شما باید بر مصرف مواد غذایی با چربی بالا مانند تخم مرغ، گوشت، لبنیات و سبزیجات کم کالری و نوشیدنی های بدون قند تمرکز کنید.

کتوژنیک رژیم لاغری

یک کاسه ی بزرگ سوپ سبزیجات خانگی دارای ۱۴۰ کالری می باشد. در طول روز 60 تا 70 درصد کالری دریافتی شما باید از چربی ها، 20 تا 30 درصد از پروتئین و مابقی از کربوهیدرات ها باشد که مقدارش از 50 گرم در روز کمتر است. شما فقط باید حدود 5 تا 10 درصد از کالری روزانه خود را از کربوهیدرات ها دریافت کنید، درحالیکه روزانه 20 تا 30 گرم غذا می خورید. شاید در نگاه اول کم کردن کربوهیدرات ها به نظر کاری غیر ممکن باشد، اما اصلی ترین قسمت رژیم کتو همین کاهش میزان کربوهیدرات است که باید میزان مصرف آن در همان دامنه ۵ درصد قرار بگیرد.

کتوژنیک و شیردهی

الکل: به علت مقادیر بالای کربوهیدرات ها نوشیدنی های اکلی برای این رژیم غذایی نامناسب است. کلسیم آزاد در کلیه جمع شده و کلیه ها را اذیت می کند. در اثر تجزیه چربی ها یک سری اجسام کتونی نیز آزاد می شود که به آنها کتون بادی می گویند. نگران نباشید این صرفاً به دلیل دفع محصولات جانبی ایجاد شده در طی کتوز است. هنگامی که این اتفاق می افتد، بدن در کتوز قرار دارد. رژیم کتوژنیک، رژیم کیتو یا رژیم کتون زا (Keto Diet)، یک رژیم غذایی با چربی بالا؛ کربوهیدرات کم، پروتئین متوسط است که برای کاهش وزن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

اما باز هم مهم است که با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید برای آنچه که برای شما یا فرزندتان مناسب است ، تصمیم گیری کنید. اما حتما به یاد داشته باشید، اگر واقعا به دنبال نتیجه گرفتن هستید و به دنبال لاغری هستید، سه هفته طول میکشد که بدن شما با رژیم کتوژنیک سازگار شود، پس صبور باشید. اما همین اعتیاد با عمل به رژیم کتوژنیک کاملا برطرف میشه. رژیم کتو برخلاف رژیمهایی که در آنها میزان مصرف چربی کم میشود، عمل میکند ولی در مواردی حتی بسیار بیشتر از این دسته رژیمها موثر بوده است. فلفل ها انواع مختلفی دارند که تمامی آنها جزء غذاهای مجاز رژیم کتو هستند.

کتوژنیک دیجی کالا

کربوهیدرات ها به این وضعیت پوست مرتبط شده اند ، بنابراین کاهش آنها ممکن است کمک کننده باشد. به گزارش بهداشت نیوز، باید توجه داشت که رژیمهای کم کربوهیدرات ممکن است برای افراد خاصی به خصوص ورزشکاران مناسب نباشد. اکثر ورزشکاران با رژیم غذایی کم کربوهیدرات و پرچربی به راحتی کنار میآیند و سال ها آن را ادامه میدهند. مهم است که به یاد داشته باشید که هدف از هر تغییر رژیم غذایی، ترویج یک سبک زندگی سالم است، بنابراین مطمئن شوید که برنامه غذایی را انتخاب کنید که بتوانید در دراز مدت، خود را متصور شوید.

رژیم کتوژنیک گیاهی

بنابراین بهتر است به دنبال یک روش قطعی، سالم و بیبازگشت برای لاغری خود باشید. به طور کلی، گوشت هایی را انتخاب کنید که کم چرب تر از گوشت های بدون چربی هستند. بدنسازان به کربوهیدرات عادت دارند و بدون مصرف آن، خود را خسته و بدون انرژی میبینند. شاید این رژیم فقط برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند طراحی شده است. رژیم کتوژنیک برای افرادی که اضافه وزن دارند، مبتلایان به دیابت و کسانی که میخواهند سلامت متابولیکشان را بهبود بدهند، فوقالعاده است. همین موضوع درخصوص داروهای مدر و مسهل هم صدق میکند و این موارد باعث کاهش آب بدن میشود و تأثیری روی لاغری ندارد بلکه آسیبهایی را به کبد، کلیه و سیستم گوارشی بدن وارد میکند.

[arpw limit=”10″]

بستنی کتوژنیک خرید

اما به یاد داشته باشید، میوه ها هم ممنوع خواهند شد. اما نکته مهم اینجاست، چه برای بدنسازان و چه برای افرادی که به دنبال لاغری هستند، داشتن یک برنامه غذایی کتوژنیک اصولی و یک برنامه مکملی مناسب قطعا ضروری است. اگر چه احتمال آن کم است، اما اتفاق می افتد. این رژیم شبیه به رژیم استاندارد است، با این تفاوت که محتوی مقدار بیشتری پروتئین است. علاوه بر این بر ایده گزارشاتی کدام ممکن است اجتناب کرده اند سوی دانشکده گوارش آمریکا خاص شده است، آرم داده شده کدام ممکن است حداقل عالی بار در هر سی روز، بیش اجتناب کرده اند شصت میلیون نفر آمریکایی تبار را انتخاب کنید و انتخاب کنید تا حد زیادی اجتناب کرده اند پانزده میلیون نفر اجتناب کرده اند آن­ها حداقل عالی بار در روز رفلاکس اسید شکم را تخصص می­کنند.


منتشر شده

در

توسط