با کاهش وزن لاغر شوید – رژیم غذایی کم کربوهیدرات

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان اضافه وزن دارند و در تلاش برای بازگشت به فرم بدنی سالم‌تر و جذاب‌تر هستند. همچنین رژیم های غذایی متعددی وجود دارد که امیدی به کسانی که در تلاش برای بازگشت به وزن مطلوب و سالم تر خود هستند، می دهد. تعداد بسیار کمی از برنامه های رژیم غذایی به دلایل مختلف در دراز مدت موفق می شوند. با این حال، برای کسانی که در تلاش برای کاهش وزن تلاش کرده‌اند و شکست خورده‌اند، برنامه‌های رژیم غذایی کم کربوهیدرات نه تنها یک نوید، بلکه تا حدودی امیدوارکننده است.

اگرچه رژیم کم کربوهیدرات سال هاست که وجود داشته است، از جمله رژیم اتکینز و رژیم غذایی ساحل جنوبی، در سال های اخیر محبوبیت چنین رژیم هایی افزایش یافته است. مهمتر از همه، هدف برنامه های اصلی نه تنها کمک به افراد در کاهش وزن، بلکه در حفظ موفقیت آنها از طریق تغییر سبک زندگی است.

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که مزایای سلامتی ناشی از رژیم کم کربوهیدرات وجود دارد. این امر به ویژه برای کسانی که به بیماری هایی مانند دیابت، هیپوگلیسمی، فشار خون بالا و کلسترول بالا مبتلا هستند، بیشتر است. اینها تنها برخی از اختلالاتی هستند که می توانند از رژیم غذایی کم کلسترول سود ببرند.

رژیم غذایی کم کربوهیدرات به ویژه برای افرادی که چاق هستند مفید است و پزشکان و متخصصان تغذیه مکرراً آن را توصیه می کنند، زیرا آنها بارها فوایدی را که بیماران خود به دست آورده اند دیده اند.

با این حال، هنگام اتخاذ هر برنامه غذایی احتیاط لازم است. با کمی تحقیق، هنگام تلاش برای یافتن یک استراتژی کاهش وزن که مناسب سبک زندگی و نیازهای سلامتی شما باشد، بهتر مطلع خواهید شد.

برخی از رژیم های غذایی کم کربوهیدرات در سراسر جهان به محبوبیت رسیده اند. دو مورد که قبلا ذکر شد – رژیم اتکینز و رژیم غذایی ساحل جنوبی مشهور هستند. سایرین در این دسته عبارتند از: نئاندرتین، زندگی بدون نان، و برنامه سبک زندگی معتاد به کربوهیدرات.

ویژگی اصلی مشترک آنها این است که طراحی برنامه های منوی آنها از اصل رژیم غذایی کم کربوهیدرات پیروی می کند. این برنامه ها الزامات سختگیرانه ای در مورد تعداد و نوع کربوهیدرات های قابل مصرف در یک روز دارند. موفقیت برنامه ها در دستیابی به کاهش وزن و یک سبک زندگی سالم به طور طبیعی مستلزم این است که با وفاداری از دستورالعمل ها پیروی کنید.

رژیم کم کربوهیدرات به طور معمول مصرف چربی را نیز کاهش می دهد، زیرا کاهش چربی یک عنصر اصلی در برنامه کاهش وزن است و اگر چربی که می تواند برای انرژی سوزانده شود در مصرف غذا گنجانده شود، سیستم را ضعیف می کند. هدف برنامه رژیم کاهش وزن با سوزاندن ذخایر چربی در بدن است و زمانی که منبع چربی دیگری در دسترس نباشد این کار موثرتر است. کاهش چربی و برخی از کربوهیدرات ها در غذای مصرفی با اطمینان از عرضه کافی پروتئین در وعده های غذایی جبران می شود.

خوشبختانه، بسیاری از غذاهایی که کربوهیدرات کمی دارند، همچنان خوشمزه و مغذی هستند. این به حفظ نگرش مثبت نسبت به رژیم غذایی کمک می کند که به نوبه خود احتمال تداوم آن را افزایش می دهد.

انتخاب روش کاهش وزن – کم کربوهیدرات یک تغییر عمده در شیوه زندگی است و توصیه می شود زمانی که قصد دارید به این سمت بروید، با یک متخصص پزشکی مانند پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید. آنها همچنین می توانند توصیه های مفیدی را برای کمک به شما در سازگاری با نیازهای غذایی جدید خود ارائه دهند.


منتشر شده

در

توسط