برنامه رژیم غذایی کتوژنیک – بهترین رژیم غذایی چربی سوز

برای بهترین رژیم غذایی برای سوزاندن سریع چربی با استفاده از متابولیسم طبیعی بدن، یک برنامه رژیم غذایی کتوژنیک را در نظر بگیرید. تغذیه قوی‌ترین اثر را بر تولید هورمون‌های مهم بدن دارد که متابولیسم را تنظیم می‌کنند و به بدن اجازه می‌دهند چربی‌ها را برای انرژی بسوزانند و توده عضلانی را حفظ کنند، بدون نیاز به ورزش زیاد.

برنامه غذایی کتوژنیک چیست؟

اساساً این رژیم غذایی است که باعث می شود بدن وارد حالت کتوز شود. کتوز یک حالت متابولیک طبیعی و سالم است که در آن بدن به جای استفاده از گلوکز (قندهای کربوهیدرات موجود در رژیم غذایی استاندارد آمریکایی – SAD) چربی ذخیره شده خود را می سوزاند (تولید کتون).

از نظر متابولیک، غذاهای کتوژنیک بسیار قدرتمند هستند. مزیت شگفت‌انگیز این است که این غذاها نیز غذاهای خوشمزه و طبیعی هستند که برای شما بسیار سالم هستند.

بنابراین چه غذاهایی تشویق می شوند؟

برخی از بهترین و با مزه ترین غذاها بخشی از این برنامه هستند، از جمله گوشت بدون چربی مانند گوشت گاو و مرغ، منابع سالم پروتئین و چربی های با کیفیت بالا مانند تخم مرغ، کره، روغن زیتون، روغن نارگیل و آووکادو. همچنین سبزیجات سبز رنگ و خوشمزه مانند کلم پیچ، برگ شاخ و برگ و اسفناج و همچنین سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی، کلم و گل کلم.

این غذاها را می‌توان با دانه‌ها، آجیل‌ها، جوانه‌ها و طیف وسیعی از غذاهای شگفت‌انگیز دیگر ترکیب کرد که منجر به فواید سلامتی باورنکردنی می‌شود که پروتئین، چربی‌های سالم و مواد مغذی مورد نیاز بدن را فراهم می‌کند و در عین حال وعده‌های غذایی تقویت‌کننده متابولیسم را برای پخت آسان در خانه یا در حال حرکت

چه غذاهایی را باید محدود کرد؟

در یک برنامه رژیم غذایی کتوژنیک، غذاهای اصلی که باید از آنها پرهیز کرد، غذاهای پر کربوهیدرات، قندها و انواع نامناسب چربی است. این غذاها می توانند برای بدن سمی باشند و سطح گلوکز اضافی ایجاد کنند که بدن به چربی ذخیره شده تبدیل می شود. این غذاها سطح انسولین و قند خون را در بدن افزایش می دهند و حتی اگر انرژی زیادی را صرف ورزش کنید از چربی سوزی جلوگیری می کنند. برای اجتناب از این غذاها، مصرف غلات، غذاهای فرآوری شده، روغن های گیاهی (کانولا، ذرت، سویا و غیره)، شیر، مارگارین و سایر غذاهای پر کربوهیدرات و قند بالا را محدود کنید.

اما آیا چربی ها برای شما مضر نیستند؟

ده ها سال است که به ما گفته شده است که کالری دریافتی از چربی ها برای تشویق کاهش وزن باید کاهش یابد، اما این یک ساده سازی بیش از حد گسترده است (هنوز توسط دولت و منافع غذایی صنعتی پشتیبانی می شود) که دیگر با توجه به درک مدرن ما از تغذیه انسان دقیق نیست. واقعیت این است که برخی از چربی ها برای شما خوب نیستند (آنهایی که دارای اسیدهای چرب امگا 6 هستند)، زیرا بدن شما برای پردازش آنها مشکل دارد. سایر چربی ها، به ویژه تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط ​​(MCTs)، برای کاهش وزن، تولید سلول های مغزی و مواد مغذی بسیار مفید هستند. این چربی‌های اشباع شده سالم باید افزایش یابد تا انرژی مورد نیاز بدن را در حین کتوز فراهم کند و در عین حال چربی‌های ترانس مضر موجود در بسیاری از غذاهای فرآوری شده را محدود کند.

مزایای برنامه رژیم غذایی کتوژنیک چیست؟

چربی های ذخیره شده را بسوزانید – با حذف سطوح بالای کربوهیدرات در رژیم غذایی خود که گلوکز (قند) تولید می کنند، یک برنامه رژیم غذایی کتوژنیک به بدن شما می گوید که با تبدیل این چربی به اسیدهای چرب و اجسام کتون در کبد، چربی ذخیره شده را بسوزاند. این اجسام کتون جایگزین نقش گلوکزی می شوند که توسط کربوهیدرات ها در رژیم غذایی پر می شد. این منجر به کاهش سریع میزان چربی ذخیره شده در بدن می شود.

حفظ توده عضلانی – با گنجاندن چربی های مناسب در رژیم غذایی خود، یک برنامه رژیم غذایی کتوژنیک انرژی مورد نیاز بدن را برای تبدیل ذخایر چربی موجود به قندها و کتون های مفید (از طریق گلوکونئوژنز)، که منبع ضروری انرژی برای مغز، ماهیچه ها هستند، فراهم می کند. و قلب این مزیت اضافی حفظ توده عضلانی است، زیرا چربی سالم در رژیم غذایی انرژی مورد نیاز بدن را بدون نیاز به استفاده از پروتئین ماهیچه ای برای تولید قند بیشتر می دهد. این بهترین هر دو جهان را ایجاد می کند – چربی بسوزانید در حالی که توده عضلانی را حفظ می کنید!

چربی های اضافی را از بین ببرید – حتی بهتر از آن، اگر بدن شما با تبدیل چربی موجود، اجسام کتون زیادی ایجاد کند، به سادگی آن کتون ها را به عنوان یک محصول زائد از بین می برد، به این معنی که اساساً چربی های ناخواسته بدن را دفع خواهید کرد!

کاهش اشتها – در نهایت، با تنظیم هورمون های متابولیک قدرتمند در بدن، یک برنامه رژیم غذایی کتوژنیک در واقع اشتهای شما را کاهش می دهد. با کاهش مقاومت بدن به انسولین و افزایش کتون ها، در واقع در این رژیم احساس گرسنگی کمتری خواهید کرد، که یک مزیت شگفت انگیز نسبت به سایر رژیم های کاهش وزن کم کالری و غنی از کربوهیدرات است که با انتظار گرسنگی طولانی همراه است.

از همین امروز بدون ورزش بیشتر چربی سوزی را شروع کنید! با اتخاذ یک برنامه غذایی کتوژنیک، متابولیسم خود را به طور طبیعی کنترل کنید. بدن شما برای این سبک تغذیه طراحی شده است. وضعیت متابولیک شما را می توان با مصرف غذاهای (خوشمزه) که پدران ژنتیکی ما در آنها رشد می کردند بهینه کرد، و این شامل غذاهای غنی از کربوهیدرات و فرآوری شده مملو از قندها و چربی های بد نمی شود. این شامل یک رژیم غذایی مجلل و کامل بر اساس غذاهای سرشار از دوران پارینه سنگی، از جمله گوشت بدون چربی، سبزیجات، آجیل و دانه ها، و چربی های سالم است که بدن شما بابت آنها از شما تشکر خواهد کرد.


منتشر شده

در

توسط