برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات – شما باید شوخی کنید!

در اینجا مشکل این مزخرف در مورد پیروی از یک برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات وجود دارد. برای شروع، اگر می‌خواهید افراد را سریعاً خاموش کنید، به آنها بگویید که باید کربوهیدرات مصرفی خود را به شدت کاهش دهند. این کار باید انجام شود، فکر نمی کنید؟ اما صبر کنید، سپس به آنها بگویید که باید تمام گرم کربوهیدرات ها و پروتئینی که می خورند را “شمارش” کنند. این واقعا باید آنها را به راه انداخت.

اما چرا نمی توانید آن را همانطور که هست بگویید؟ برای اینکه بتوانید سالم بمانید و وزن سالمی داشته باشید، باید مصرف کربوهیدرات‌هایی را که به قند خون تبدیل می‌شوند آنقدر سریع که سطح انسولین شما را مختل می‌کند، کنار بگذارید و آن‌ها را با میوه‌ها و سبزیجات تازه مانند خودتان جایگزین کنید. باید در وهله اول غذا بخورد؟

سپس می‌توانید به آنها یادآوری کنید که انسولین یک هورمون است و وقتی از بین می‌رود، هورمون‌های دیگر نیز از بین می‌روند، که به‌ویژه سیستم ایمنی را به خطر می‌اندازد، و همچنین دیگر سیستم‌های حیاتی بدن شما را به خطر می‌اندازد. یک آشفتگی واقعی در جریان است

کربوهیدرات های گلیسمی بالا باعث افزایش سطح انسولین می شوند

منظورم این است که اکثر مردم می‌دانند که کیک‌ها و آب نبات‌های شیرین، دونات‌ها و کلوچه‌ها، نان سفید، رولت‌های شام و غیره خیلی سریع‌تر از میوه‌های تازه، سبزیجات، سالادها و نان‌های سبوس‌دار به قند خون تبدیل می‌شوند، درست است؟ خوب، منطقی است که اگر آن کربوهیدرات های “بد” خیلی سریعتر از کربوهیدرات های “خوب” به قند تبدیل شوند و باعث شوند سطح انسولین شما از بین برود، پس از مدتی طولانی با مشکل بزرگی مواجه خواهید شد. شما مدام به این مزخرفات کربوهیدرات بد فکر می کنید.

خوب، این بدان معنا نیست که شما لزوماً باید کربوهیدرات را کاهش دهید، اینطور نیست؟ این فقط به این معنی است که شما باید کربوهیدرات‌های ناخواسته‌ای را که می‌توانند باعث بیماری قلبی، دیابت، سرطان یا حتی هر سه ترکیب شوند، کاهش دهید، درست است؟ اما، در این صورت باید کربوهیدرات‌های «بد» را با کربوهیدرات‌های خوب جایگزین کنید و باور کنید، نمی‌توانید آن‌قدر کربوهیدرات‌های خوب بخورید که هیچ آسیبی به بدنتان وارد شود.

بهترین برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات برنامه ای است که شما را مجبور می کند کربوهیدرات بیشتری نسبت به آنچه تصور می کردید بخورید. و نه فقط غذای خرگوش، بلکه کربوهیدرات های “خوب” با کیفیت بالا، بسیار مغذی و اشتها آور، که تعداد زیادی از آنها موجود است. نوع کربوهیدرات هایی که وقتی آنها را می خورید – آخرین چیزی که به ذهن شما می رسد این است که آن را با کربوهیدرات های ناخواسته دنبال کنید. و همه ما می دانیم که “کربوهیدرات های ناخواسته” چیست، اینطور نیست؟

کربوهیدرات های گلیسمی پایین به آرامی به گلوکز تجزیه می شوند

بهترین برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات، برنامه ای است که کربوهیدرات های خوب (کربوهیدرات های گلیسمی پایین) را از کربوهیدرات های بد (کربوهیدرات های گلیسمی بالا) جدا می کند.

ببینید، یک رژیم غذایی خوب که به شما کمک می‌کند تا زندگی سالم‌تر و شادتری داشته باشید، رژیمی نیست که شما را از هر چیزی «کاهش» کند. این یک رژیم غذایی است که شما را تشویق می کند که بیشتر از غذاهای سالمی که باید بخورید و کمتر (به میزان بسیار کمتر) از غذاهای بدی که از کودکی می دانستید که نباید بخورید بخورید. چه کربوهیدرات، چه چربی یا پروتئین، غذایی برای شما مفید و غذایی برای شما مضر است.

شما می توانید آن را برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات، برنامه رژیم غذایی با شاخص گلیسمی یا دقیقاً آنچه که هست بنامید. یک روش خوب و سالم برای غذا خوردن. در هر صورت، شما می توانید وزن خود را کاهش دهید و در بهترین حالت زندگی خود باشید، فقط با داشتن نظم و انضباط برای خوردن آنطور که می دانید باید، یا بهتر از آن… همانطور که مادربزرگ و پدربزرگتان گفته اند که باید بخورید.

فقط کمی عقل سلیم، کمی برنامه ریزی، (این جایی است که یک برنامه ممکن است مفید واقع شود)، و کمی نظم و انضباط لازم است تا سلامتی را داشته باشید که همیشه فکر می کردید باید داشته باشید.


منتشر شده

در

توسط