برنامه رژیم لاغری کتوژنیک [نسخه کامل]

یک مطالعه نشان داد که افرادی که از رژیم کتوژنیک پیروی می کنند، 2.2 برابر وزن بیشتری نسبت به افرادی که با یک رژیم غذایی کم کالری محدود شده اند، رژیم کتوژنیک وزن کم کردند. مقدار زیادی محصولات لبنی ، مانند کلبه شیر کامل و پنیر ریکوتا، به همراه ماست یونانی را نیز می توانید به برنامه غذایی خود اضافه کنید. همه میوهها سرشار از کربوهیدرات هستند، اما شما تنها میتوانید میوههای خاصی (معمولا انواع توتها) را آن هم به مقدار کمی میل کنید. مصرف مکمل هایی مثل روغن MCT و کتون ها هم میتونن به خارج شدن از این وضعیت کمک کنن.

کتوژنیک رژیم چیست

یک رژیم کتوژنیک خوب کتوز شدن بدن به چه معناست؟ این کاهش کربوهیدرات، بدن شما را در وضعیت متابولیکی به نام کتوز قرار می دهد. در این بین توصیههایی مثل آهسته و آگاهانه غذا خوردن (از جمله جویدن هر لقمه غذا حداقل 40 بار) دارد. از آن چه گفته شد نتیجه می گیریم رژیم کتوژنیک در کودکان در کنار روش های درمانی متداول برای معالجه کودکان و نوجوانان مبتلا به صرع و سرطان مغز روش مناسبی است که حتما باید تحت نظر پزشک صورت گیرد تا عوارض جانبی مانند کم آبی بدن به حداقل برسند.

به این حالت به اصطلاح آنفولانزای کتو گفته می شود که معمولاً پس از چند روز از بین می رود. پزشکان می گویند که رژیم های غذایی پرچرب مانند این رژیم، ممکن است سطح کلسترول را افزایش دهند و برخی مطالعات نشان می دهد که رژیم کتو خطر ابتلا به دیابت را نیز افزایش می دهند. مطالعات آزمایشگاهی نیز حاکی از آن است که این رژیم غذایی همچنین دارای مزایای ضد پیری ، ضد التهاب و مبارزه با سرطان است. این روز را میتوانید روز پروتئین بنامید، زیرا در آن پروتئین نسبتا زیادی وجود دارد. بهتر است افرادی که دچار عادت های تغذیه نادرست یا پرخوری هستند پیش از استفاده از هر نوع رژیم غذایی با یک مربی شیوه زندگی یا یك مشاور حرفه ای در مورد علت ریشه ای این رفتار مشورت نمایند تا از تکرار این رفتار اجتناب ورزند و سپس به دنبال استفاده از رژیم های غذایی متناسب با این شرایط اقدام نمایند .

سوپ قارچ کتوژنیک

به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان تغذیه نگران افرادی هستند که از رژیم کتوژنیک استفاده میکنند ، خصوصاً افرادی که بدون راهنمایی پزشک یا متخصص تغذیه آن را امتحان می کنند. از آنجا که رژیم کتو بسیار محدودکننده است ، متخصصان تغذیه بر این باورند که این رژیم یک برنامه مناسب غذایی برای پیروی طولانی مدت نیست. تعدادی از متخصصان باور دارند که بهتر است این رژیم 30 تا 90 روز انجام شود و به دنبال آن یک برنامه غذایی پایدارتر استفاده گردد.

رژیم کتوژنیک چرخه ای (CKD) : این رژیم شامل دوره های پرخوری با کربوهیدرات بالاتر است؛ مانند 5 روز کتوژنیک و به دنبال آن 2 روز با کربوهیدرات بالا. رژیم کتوژنیک (یا رژیم کتو ، به طور خلاصه) یک رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب است که فواید سلامتی زیادی را به همراه دارد در حقیقت، بیش از 20 مطالعه نشان می دهد که این نوع رژیم می تواند به شما در کاهش وزن و بهبود سلامتی کمک کند. در حقیقت، تحقیقات نشان می دهد که رژیم کتوژنیک نسبت به رژیم غذایی کم چربی که اغلب توصیه می شود، بسیار برتر است.

رژیم کتوژنیک گیاهی

رژیم کتوژنیک استاندارد (SKD) : این رژیم کربوهیدرات بسیار کم، پروتئین متوسط و چربی زیاد است. در مطالعه اخیر در مجله پزشکی ورزشی و تناسب اندام ، محققان دریافتند که شرکت کنندگان در مسابقات دوچرخه سواری و دویدن با شدت بالا ، بعد از چهار روز استفاده از رژیم کتوژنیک عملکرد بدی در مقایسه با کسانی که چهار روز را در یک رژیم پر کربوهیدرات قرار داشتند، ارائه نمودند . دیابت با تغییر در متابولیسم، افزایش قند خون و اختلال در عملکرد انسولین مشخص میشود.

رژیم های کتوژنیک می تواند باعث کاهش شدید قند خون و انسولین شود همراه با افزایش کتون ها، مزایای سلامتی فراوانی دارد ، طبق آنچه در ادامه این بخش از تناسب اندام نمناک خواهید خواند. رژیم های غذایی کتوژنیک می توانند باعث کاهش شدید قند خون و انسولین شوند. تخمین زده شده است که حدود 25٪ از افرادی که رژیم کتو را تجربه می کنند ، این علائم را تجربه می نمایند ، که خستگی شایع ترین آنها است. این آموزش ها که به همراه تصاویر جذاب ارائه شده اند، به شما کمک خواهد کرد که علاوه بر دستیابی به اهداف رژیمی خود، تجربه ای جدید و لذتبخش از آشپزی داشته باشید.

صبحانه کتوژنیک

اگر هنگام رعایت رژیم کتو این موارد را تجربه کردید ، فوراً با پزشک مشورت کنید. 1.تا حد ممکن از خوردن صبحانه پرهیز کنید : اگر احساس گرسنگی نمیکنید بهتره است صبحانه نخورید یا از یک صبحانه سبک در رژیم غذایی خود استفاده کنید با گذشت زمان و استفاده از رژیم کتو به مرور اشتهای شما کاهش یافته و به وعده های کمتری نیاز خواهید داشت که در لاغری تاثیر زیادی دارد. در نان، غلات، سیب زمینی و ماکارونی موجود است.

سس قارچ کتوژنیک

در این رژیم، اغلب 60٪ چربی، 35٪ پروتئین و 5٪ کربوهیدرات موجود است. همچنین در این افراد، سطح کلسترول، تری گلیسیرید و HDL نیز بهبود یافته است. همچنین با چربیهای مفیدی که دارد، از رسوب کلسترول در کبد جلوگیری کرده و عملکرد آن را بهبود میبخشد. در روز های پایانی خروج از رژیم کتوژنیک مصرف فیبر باید به مراتب و پله پله افزایش پیدا کنه. اما از اونجایی که مصرف میوه در رژیم کتو به خاطر وجود قند، محدود میشه، این ویتامین ها وارد بدن نمیشن. اگر در حالی که رژیم کتوژنیک دارید بیشتر از حالت عادی به دستشویی می روید ، تنها یک جستجوی سریع در اینترنت به شما نشان می دهد که در این مورد تنها نیستید.

کتوژنیک ویکی پدیا

[arpw limit=”10″]

لیست غذاهای کتوژنیک

برخی از ورزشکاران نه تنها برای کاهش وزن بلکه برای بهبود عملکرد در ورزش خود ، از رژیم کتوژنیک استفاده می کنند. اگر از یک رژیم غذایی متعادل استفاده نکنید سبب گسترش انواع بیماری ها در بدن خود خواهید شد . غذاهایی که در این رژیم نیاید مصرف شود : به طور کلی از غداهایی که کربوهیدرات بالایی دارند نباید مصرف شود این غذاها عبارتند از : غذاهای شیرین : مانند نوشابه و آب میوه و اسموتی ها و انواع کیک و شیرینی تازه و شکلات و … سرطان: در حال حاضر این رژیم غذایی برای درمان انواع مختلف سرطان و کاهش رشد تومور مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا نوشیدنی ها در میزان کاهش وزن در رژیم کتوژنیک مؤثر است؟ رژیم کتوژنیک هدفمند ( TKD ) : این رژیم علاوه بر کربوهیدرات ها شامل تمرینات ورزشی نیز می باشد. حتی در بعضی مواقع امکان دارد کدام ممکن است خواهید کرد برای ساخت مقدار می خواست شیر کربوهیدرات بیشتری را هم بلعیدن کنید، با این حال حتما اگر این شرایط را دارید، باید به دکتر مربوطه را انتخاب کنید و انتخاب کنید متخصص مراجعه کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید توصیه های مخصوص را اجتناب کرده اند او بگیرید.

کتوژنیک و شیردهی

حتی اگر سیر هم نمیشدم اصلا قاشق رو جلو نمیبردم که یه قاشق دیگه هم بردارم.. یک مطالعه دیگر نشان داد که افرادی که در رژیم کتوژنیک قرار دارند، 3 برابر وزن بیشتری نسبت به افرادی که در رژیم غذایی توصیه شده توسط سازمان دیابت انگلیس هستند، از دست دادند. کافئینی که در قهوه وجود دارد اثرات آدنوزین را مهار کرده و تمرکز و هوشیاری افراد را بالا میبرد. یکی از بمبها، ترکیب شکلات تلخ و کره بادامزمینی میتواند باشد که ترکیبی محبوب است و استفاده از آن نامحدود. تحقیقاتی نشان میدهد که رعایت رژیم کتوژنیک میتواند علائم ابتلا به آلزایمر را کاهش دهد.

هرم غذایی کتوژنیک

رژیم کتو چربی بالا با کربوهیدرات بسیار کم است و به همین دلیل میتواند به کاهش چربیها خصوصا در نواحی شکم کمک کند. رژیم كتوز در واقع می تواند برای افرادی كه دچار هایپرگلیسمی هستند مفید باشد ، اما باید بسیار مراقب قند خون بیمار باشید و چندین بار در روز سطح گلوكز خود را كنترل كنید. شما باید تمام مواد غذایی سمی در رژیمتان را با آنهایی که بولتپروف درنظر گرفته شدهاند، جایگزین کنید.

صرفاً لازم است که استفاده از آنها را کمی افزایش دهیم و با غذاهای طبیعی، حتی آنهایی که ارزش استخراجی بیولوژیکی بالایی دارند، مانند پروتئینهای آب پنیر فوق خالص، یا با اسیدهای آمینه (به اصطلاح بلوکهای سازنده عضلات، مواد فعال) یکپارچه شوند. بیماری کلیوی. کلیه ها به متابولیسم پروتئین کمک می کنند و رژیم کتو ممکن است آنها را بیش از حد تحت فشار قرار دهد (میزان مصرف توصیه شده فعلی برای پروتئین به طور متوسط ۴۶ گرم در روز برای زنان و ۵۶ گرم برای مردان است). در مطالعه دیگری که در نشریه Lancet منتشر شد ، همچنین نشان داد که افرادی که از رژیم های غذایی کم کربوهیدرات و پروتئین حیوانی زیاد استفاده می کنند (مانند رژیم کتو) در مقایسه با افرادی که به طور متوسط کربوهیدرات مصرف می کنند ، خطر مرگ زودرس را دارند (البته عکس این مسئله برای رژیم های کم کربوهیدرات که پروتئین های گیاهی را نسبت به گوشت و لبنیات انتخاب می کردند ، صادق بود).

وقتی این اتفاق بیفتد، بدن شما در سوزاندن چربی برای تامین انرژی، فوق العاده کارآمد می شود. نسخه استاندارد (SDK) دارای بیشترین تحقیق بوده و توصیه شده می باشد. رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا : این رژیم شبیه به رژیم کتوژنیک استاندارد است، اما شامل پروتئین بیشتری می شود. اطلاعات موجود در این مقاله بیشتر مربوط به رژیم کتوژنیک استاندارد (SKD) است؛ اگرچه بسیاری از اصول مشابه در مورد نسخه های دیگر نیز صدق می کند.

حكومەتی عێراق بڕیاری ناردنی 200 ملیارەكەی بۆ هەرێم دا

وهزیری ژینگهی عیراق وتیشی”ئهنجومهنی نوێنهرانی عیراق دهنگی به كارنامه وزارییهكه داوه و ئهنجومهنی وهزیرانیش بڕیاری دا … [Source: awene]

Data h​as  been g en erat ed  by G SA Conte nt G enerator Demover​si on!


منتشر شده

در

توسط