برنامه رژیم کم کربوهیدرات برای شما کار نمی کند؟ شما ممکن است قربانی خرابکاری برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات باشید

اگر برای مدتی درگیر هر نوع برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات بوده اید، ممکن است یکی از این ناامیدی ها را پشت سر گذاشته باشید:

الف) هرگز وزن کم نکرد.

ب) مقداری از وزن خود را از دست دادید، اما پس از قطع رژیم، دوباره وزن خود را به دست آورید. یا

ج) مقداری وزن کم کرد و بعداً وزن بیشتری اضافه کرد.

اگر هر یک از این موارد را تجربه کرده اید، ممکن است ناخواسته قربانی چیزی شده باشید که من آن را خرابکاری برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات می نامم! منظور من از آن چیست؟ قبل از آن، می خواهم بفهمید که هیچ کدام از اینها تقصیر شما نیست. پس از همه، این برنامه غذایی منطقی به نظر می رسد، درست است؟ اگر می خواهید وزن کم کنید، کمتر غذا می خورید.

بهترین راه برای انجام این کار پیروی از یک منوی بسیار دقیق کم کربوهیدرات است. برخی از برنامه ها آنقدر سخت است که در چند هفته اول حتی نمی توانید یک سیب بزرگ بخورید.

از آنجایی که مصرف غذای شما کم است، بدن شما مواد خام کافی مورد نیاز خود را ندارد. بنابراین، انرژی آن همیشه کم خواهد بود. شما هر روز احساس بدبختی می کنید.

حقیقت تکان دهنده این است که این برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات به سادگی کار نمی کند!

متابولیسم بدن شما دقیقاً می داند که روزانه چه مقدار کالری در ساعات خاصی مصرف می کنید. بنابراین، شما آن را برای عملکرد در سطوح متابولیسم خاصی آموزش داده اید.

فرض کنید که به طور مداوم روزانه 2000 کالری مصرف کرده اید. زمانی که رژیم دارید، به طور ناگهانی 500 کالری کاهش می دهید. بدن شما در شوک و به طور خودکار در حالت بقا قرار می گیرد.

اتفاق بعدی این است که باعث حفظ چربی ها و شروع سوزاندن عضلات می شود. هنگامی که به اندازه کافی وزن کم کرده اید و برنامه رژیم کم کربوهیدرات خود را متوقف می کنید، ممکن است بدن شما به اندازه کافی عضلات بدون چربی لازم برای عملکرد متابولیسم شما در سطوح طبیعی را از دست داده باشد.

شاید وقتی متوجه شدید که بدن شما دیگر نمی تواند چربی ها را به سرعت قبل بسوزاند، شوکه شده باشید! آیا جای تعجبی وجود دارد که بعد از دوره رژیم غذایی وزن بیشتری اضافه کرده اید؟

اگر برنامه ای وجود داشته باشد که به معنای واقعی کلمه باعث شود بدن شما تنها در ۱۱ روز ۹ پوند وزن کم کند، چه؟ من در مورد این تکنیک به نام برنامه رژیم غذایی تغییر کالری به شما خواهم گفت. این طرح در واقع بر اساس دو اصل اساسی است – تغذیه و روانشناسی.

در این برنامه رژیم غذایی تغییر کالری، باید هر روز غذاهایی با الگوهای کالری متفاوت بخورید. بنابراین، شما به معنای واقعی کلمه هر روز کالری خود را تغییر می دهید. این به طور عمدی انجام می شود تا میزان متابولیسم شما را اشتباه بگیرد. هنگامی که گیج شود، بافت های چربی بیشتری را می سوزاند.

از نظر روانشناسی، شما انگیزه خواهید داشت که رژیم غذایی خود را حفظ کنید زیرا انواع مختلف غذا را می خورید. شما هرگز از خوردن یک نوع غذا احساس خستگی نخواهید کرد. این عادت غذایی جدید به معنای واقعی کلمه متابولیسم شما را وادار می کند تا به برنامه غذایی تغییر کالری شما پاسخ دهد. امروز دیگر به برنامه رژیم کم کربوهیدرات نگویید!


منتشر شده

در

توسط