برنامه غذایی برای رژیم کتوژنیک:

شاید تا به حال واژه کتوژنیک به گوشتان خورده باشد; رژیم کتوژنیک به عنوان رژیم چربی سوز در دنیا شناخته شده است و از این رژیم نه تنها به عنوان کاهش وزن بلکه برای درمان بعضی از بیماریها مثل دیابت و پارکینسون و صرع هم استفاده رژیم کتوژنیک میشود. البته این را هم به یاد داشته باشید که نشاستهی ذرت بر عکس نشاستهی گندم گلوتن ندارد و نمیتوان از آن تهیه کرد ولی به صورت ترکیب در دسر و شیرینی استفاده میشود. ذرت یکی از خانوادهی غلات است که در کنار نان، سیب زمینی و برنج منبع بسیار خوبی برای تامین کربوهیدرات و ویتامینهای گروه B است.

کره بادام زمینی یک گزینهی بسیار مناسب برای صبحانه است. افرادی که رژیم صفر کربوهیدرات را دنبال می کنند، گوشت، ماهی، تخم مرغ و چربی های حیوانی مانند کره می خورند. بر اساس نتایج تحقیقات، کسانی که از رژیم کتوژنیک کم کربوهیدرات پیروی می کنند (نسبت به رژیم های غذایی متعادل تر) در ۳ تا ۶ ماهه اول وزن بیشتری را از دست می دهند. واقعیت این است که هیچ کس تا حالا با صبحانه نخوردن چاق نشده و حتی دچار دیابت، کاهش وزن و بیماریهای دیگر هم شده است. ​Data has  been cre​ated  with GSA Con​tent Generat​or DE MO.

و شیر سویا استفاده میشود.

عارضه رایج دیگر این رژیم، آنفولانزای کتو است که در واقع به دلیل تغییر متابولیسم در بدن، چند روز پس از شروع رژیم کتو آغاز میشود. همچنین ژنستئین موجود در کره بادام زمینی باعث تجزیه چربیها میشود. روغن MCT که به عموان یکی از مکملهای کتوژنیک معروف است، نوعی اسید چرب موجود در روغن نارگیل میباشد. گاهی مواد موجود در مکملها به غذاها از جمله نوشیدنیها اضافه میشود. و شیر سویا استفاده میشود. اگر میخواهید در وعدهی صبحانه چیزی بخورید که چاق شوید میتوانید با نشاسته ذرت فرنی تهیه کنید یا اینکه یک قاشق نشاسته ذرت و عسل را هر روز داخل یک لیوان شیر حل کنید و میل کنید.

رژیم کتوژنیک استاندارد

 This ​da᠎ta was creat​ed ᠎wi th GS​A ᠎Cont en᠎t Generato᠎r DE MO !

رژیم کتوژنیک برای لاغری

جهت درست کردن این غذا به صورت کاملاً گیاهی، به جای استفاده از روغنهای معمولی از روغن آووکادو و به جای آب مرغ از آب سبزیجات استفاده کنید. به گروه اول ۷۵% از میزان وعده ای که باید می خوردند داه شد اما به دلیل تند بودن غذا افراد مورد آزمایش گروه اول اکثرا نتوانستند بشقاب خود را کامل میل کنند. با توجه به اینکه خوابیدن با معدهی پر سبب ترش کردن غذا میشود بهتر است تا دو ساعت بعد از غذا یا صبحانه خوردن نخوابید.

پیتزا کتوژنیک

آیا مصرف مکمل در رژیم کتوژنیک توصیه میشود؟ روزانه یک پیاله ماست صبحانه مصرف کنید. همچنین میتوانید آن را به تنهایی مصرف کنید. در رژیم کتوژنیک به علت حذف سختگیرانهی کربوهیدرات و همچنین مصرف بالای چربیها، عوارضی وجود دارد که دانستن آنها ممکن است باعث صرفنظر شما دنبال کردن این رژیم شود. خاک بر سر مگه دکتری که برای همه قرص تجویز میکنی اینم دگزا متازون! مکملهای منیزیم به شکلهای گوناگونی وجود دارد که متناسب با نیاز فرد تجویز میشود، از جمله این مکملها میتوان به منیزیم آسپارتات، سیترات، لاکتات، پلیسینات و کلرید اشاره نمود.

رژیم غذایی کتوژنیک چیست

مقدار استاندار استفاده از این روغن یک قاشق چایخوری است، زیرا بیشتر از آن ممکن است فرد را دچار اسهال کند. دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی در وعدهی صبحانه، ۲۰۰کالری، ۲ گرم فیبر و ۷ گرم پروتئین برای بدن شما تامین میکند. همچنین ذرت فیبر و پروتئین هم دارد و میتواند بهعنوان یک غذای چاق کننده در صبحانه مصرف شود. اما مصرف کدام مکمل ها در رژیم کتوژنیک توصیه می شود؟ در رژیم کتو متابولیسم یا سوخت و ساز سلولی را بدون آن که اذیت شوید به صورت انعطاف پذیری در می آورید تا چربی های انباشته شده بدن به سرعت از بین برود.

رژیم های کتوژنیک چیست

اگر دغدغه شما لاغری کودکتان است، مراجعه به دکتر چاقی کودکان را به شما توصیه میکنیم تا ضمن بررسی سلامت کودک از جهات مختلف، روند چاقی مناسب برای رشد کودک انجام شود. دوست عزیز برای بررسی علت لاغری شما و دادن اه حل دقیق نیاز به مراجعه به متخصص تغذیه است ممنون میشم به متخصص تغذیه مراجعه کنید . در مورد میزان مصرف این مادهی غذایی میتوانید با دکتر چاقی یا دکتر تغذیه مشورت کنید. در هر رژیمی امکان دارد حجم ماهیچهای از بین برود، اما مصرف زیاد پروتئین و سطح کتون بالا سبب از بین رفتن حداقلی حجم ماهیچهای نسبت به بقیه رژیمها میشود.

منیزیم در مواد غذایی چون غلات سبوس دار، میوهها، لوبیا و لبنیات به وفور یافت میشود اما این مواد غذایی در رژیم کتوژنیک ممنوع هستند، هر چند مواد غذایی چون مغزها و اسفناج منیزیم فراوانی دارند اما اینها به تنهایی برای تامین نیاز بدن کافی نیستند. منیزیم یکی از مواد معدنی و الکترولیت ضروری برای بدن است که وظایف مهمی را در بدن بر عهده دارد. مخصوصاً اگر کیسه صفرا شما با جراحی برداشته شده باشد، ممکن است دچار مشکل در هضم تمام چربیهایی شوید که در رژیم غذایی کتوژنیک میخورید.

نتایج این تحقیق که در کنفرانس آکادمی نورولوژی آمریکا در سال ۲۰۲۲ ارائه شده در مورد اکتشافات بالقوه تغییردهنده بازی برای بیماران ام اس مرتبط با رژیم غذایی بحث میکند. عامل اول طبیعی است، در حالی که عامل دوم فقط در «دیابت کنترل نشده» رخ می دهد. در حالی که با انجام ورزشهای قدرتی، در زمان استراحت هم کالری سوزی انجام میشود. افزایش کتونها در بدن باعث دفع آب و الکترولیتها از بدن میشود به همین دلیل این کمبود آب میتواند به ضرر کلیههای شما تمام شود. بله ماست یک خوراکی خوشمزه، سرشار از پروتئین و کلسیم است که به راحتی میتواند یک صبحانه چاق کننده برای شما باشدو وزنتان را بالا ببرد.

یک میوهی سرشار از پتاسیم و نشاستهی مقاوم است که اگر در صبحانه آن را میل کنید به بالا بردن وزن شما کمک میکند. به دلیل اینکه در رژیمهای غذایی شما نمیتوانید هر ماده غذایی را مصرف کنید و باید برای جلوگیری از فقر ویتامینها به مکملها روی بیاورید. همچنین از مصرف حبوباتی مانند لوبیا، نخود، لوبیا سیاه،عدس،نخود سبز، لوبیا سفید اجتناب شود. از غذاهای چاق کننده صورت استفاده کنید. بنابراین اگر رژیم کتوژنیک در شیردهی را انتخاب کردهاید، بهتر است حتی قبل از باردارشدن آن را شروع کنید.

کتوژنیک دکتر کرمانی

[arpw limit=”10″]

اگر شما هم جز آندسته از افراد هستید که رژیم های مختلف را امتحان کرده اید و نتیجه ای را که می خواستید بدست نیاورده اید و از گرفتن رژیم های متعدد خسته شده اید حتما مطلب زیر را در مورد رژیم چربی سوزی کتوژنیک مطالعه کنید. پس اگر میخواهید سریعتر چاق شوید از مواد غذایی چاق کننده کربوهیدراتی بیشتر استفاده کنید. چند مورد از مواد غذایی مناسب صبحانه را معرفی میکنیم. کبد این چربیهای را تجزیه کرده و به منبع سوختی مورد نیاز بدن تبدیل میکند.

پنکیک کتوژنیک

پس از سالها محدود شدن به استفاده درمانی از رژیم کتوژنیک برای اشکال خاصی از بیماری صرع ، رژیم کتوژنیک (که معمولاً رژیم کتو نامیده می شود) به یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی در بین مردم آمریکا و دیگر کشور های جهان تبدیل شده است. اگر از حالت استخوانی و تکیده صورتتان خسته شدهاید و میخواهید صورتتان چاق شود، اگر ماسکهای مختلف برای چاقی صورت استفاده کردید و نتیجه نگرفتید باید بگویم یک راه دیگر هم وجود دارد. در عین حال، امکان دور زدن و فراری وجود ندارد: رعایت رژیم کتو بسیار سخت است.

رژیم کتوژنیک عوارض

در این رژیم شکلات سیاه و مواد نشاسته ای نیز گنجانده شده است.هدف این روش این است که با شیوه ای به دور از افراط و سختگیری و با رعایت اعتدال در مصرف مواد غذایی سالم و خوشمزه فرد را چند کیلوگرم لاغر کند. مهمانی ها و وعده های غذایی تعطیلات آخر هفته و اعیاد، نیازمند توصیه هایی از جانب رژیم شناس هستند تا کودک در کنار رعایت رژیم غذایی خود و ادامه درمان، از وعده های غذایی این ایام خاص به همراه دوستان خانواده لذت ببرد.

فروشگاه کتوژنیک در غرب تهران

به علت محدودیت دریافتی در میوه ها سبزی ها ممکن است فردی که تحت درمان با رژیم کتوژنیک است دچار کمبود ویتامین ها و مینزال ها شود و نیاز است تا از مولتی ویتامین و مینرال ها استفاده کند. لازم به ذکر است که برخی از این مکملها میتوانند به رژیم گیرنده کمک کنند تا علائم خود در دوره تب کتو را کاهش و عملکردشان در تمرینات با یک رژیم کم کربوهیدرات را افزایش دهند. سلامتی 24/7 بصورت 24 ساعت 7 روز هفته آماده خدمت رسانی به تمام عزیزانی که به دنبال خرید محصولات ارگانیک ، بدون قند ، بدون گلوتن ، مناسب رژیم کتوژنیک و در نهایت برای تمام افرادی که به دنبال یک زندگی سالم هستند می باشد.

شیر. یک لیوان شیر دارای 12 گرم کربوهیدرات است، این مقدار شاید کل دریافت کربوهیدرات روزانه در این رژیم باشد. آب فراوان بنوشید: اگر روزانه حداقل ۸ لیوان آب بنوشید پوست شفاف و درخشانی و صورت تپل خواهید داشت. حداقل به مدت چهل روز قابل اجرا باشد. اما مقادیر زیادی پروتئین و کتون ورودی احتمال از دست دادن عضله را به حداقل خواهند رساند. در مطالعه دیگری نتایج به دست آمده نشان می دهد که کاهش وزن با رژیم کتوژنیک 3 برابر بیشتر از رژیم های توصیه شده توسط انجمن دیابتی های انگلستان بوده است. انواع نانهای سنگگ، بربری، تافتون که با آرد گندم تهیه میشود مهمترین و با ارزشترین منبع تامین کربوهیدرات است.


منتشر شده

در

توسط