برنامه غذایی کم کربوهیدرات – آیا رژیم های کم کربوهیدرات ارزشی دارند؟

به ناچار این سوال مطرح می شود که آیا این روزها انتخاب یک برنامه غذایی کم کربوهیدرات عاقلانه است؟ وقتی به برنامه‌های رژیم کم کربوهیدرات فکر می‌کنید، بلافاصله به رژیم‌های مد روز فکر می‌کنید و اکثر مردم رژیم اتکین را قبول نمی‌کنند.

یکی از مشکلاتی که افراد هنگام انتخاب برنامه های کربوهیدرات با آن مواجه می شوند، گرسنگی مداوم بر خلاف ادعای آنها است. بله، این واقعیت شناخته شده است که شما می توانید برای مدت کوتاهی کربوهیدرات ها را حذف کنید و در مدت 48 ساعت به حالتی به نام کتوزیس بروید، جایی که بدن سیگنال هایی را به مغز می فرستد تا شروع به سوزاندن چربی برای انرژی خود کند.

دانشمندان در دو طرف حصار برای مدت طولانی در مورد کتوزیس بحث کرده اند، یک طرف استدلال می کند که مطمئناً بی خطر نیست، در حالی که بقیه می گویند که اینطور است!

می توانم از روی تجربه به شما بگویم که من دو بار در طول زندگی ام از رژیم اتکینز استفاده کردم و هر دو بار به شدت وزن کم کردم، اما به محض اینکه رژیم را ترک کردم، تمام وزنم را دوباره و در عرض یک ماه افزایش دادم!

خطرات قرار گرفتن در یکی از این برنامه ها به اندازه استفاده از رژیم غذایی که به شما امکان می دهد وزن خود را به شدت کاهش دهید و در عین حال سلامت خود را حفظ کنید، عاقلانه نیست. امروزه دیگر نیازی به گرسنگی دادن به بدن از کربوهیدرات ها با همه برنامه های غذایی عالی و سالم موجود نیست.

حقیقت ساده دقیقاً همان چیزی است که شما انتظار دارید. تنها راه واقعی، موثر و مطمئن برای کاهش وزن، فراموش کردن برنامه رژیم کم کربوهیدرات و استفاده از یک رژیم غذایی معقول همراه با ورزش است.


منتشر شده

در

توسط