برنامه غذایی کم کربوهیدرات برای کاهش وزن

آیا از یک برنامه رژیم غذایی کم کالری سخت پیروی می کنید اما تاکنون نتوانسته اید نتایج رضایت بخشی بگیرید؟ ممکن است رژیم های پرچرب را کنار بگذارید، اما کربوهیدرات بیشتری مصرف می کنید! اگرچه کربوهیدرات ها در مقایسه با چربی ها بر روی کالری کمتری حساب می کنند، کربوهیدرات ها می توانند بیش از آنچه فکر می کنید به بدن چربی اضافه کنند!

کربوهیدرات ها که به اختصار کربوهیدرات نامیده می شوند، مواد مغذی ضروری هستند که فقط در مقادیر کم هستند. هنگامی که آنها بیش از حد مصرف شوند، در واقع می توانند به وزن بدن اضافه کنند.

برنامه غذایی کم کربوهیدرات برای کاهش وزن به دو دلیل عمده ضروری است:

الف) کربوهیدرات ها وقتی در بدن ذخیره می شوند، ظرفیت جذب آب بدن را افزایش می دهند. این برای شما چه معنایی دارد؟ ممکن است شما بزرگتر از آنچه که هستید به نظر برسید. به دلیل افزایش آب در بدن، افزایش وزن را تجربه خواهید کرد.

ب) غذاهای خاصی وجود دارند که می توانند سرعت متابولیسم بدن را افزایش دهند. آنها هضم و قابلیت چربی سوزی بدن را تسریع می کنند. غذاهای دیگری نیز وجود دارند که می توانند برعکس عمل کنند. بله، این غذاها می توانند سرعت متابولیسم را کاهش دهند. هر زمان که سرعت متابولیسم بدن به تاخیر بیفتد، بدن شما کالری کمتری در ساعت نسبت به حالت عادی می سوزاند.

بر اساس بحث های بالا، باید به یک نتیجه منطقی می رسیدید که رژیم های کم کربوهیدرات تنها راه رسیدن به شکل دلخواه شما هستند. بله تو درست می گویی. شما باید با انتخاب غذاهایی که کربوهیدرات بسیار کمتری دارند، برنامه غذایی خود را با دقت تنظیم کنید. همچنین غذاهایی را که می توانند متابولیسم شما را به تاخیر بیندازند، بررسی کنید.


منتشر شده

در

توسط