برنامه های غذایی برای یک رژیم کم کربوهیدرات

یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی رژیم کم کربوهیدرات است. اما به دلیل محبوبیت آن، تعداد برنامه های غذایی در حال افزایش است، و در حال رشد و افزایش است. وقتی باید تصمیم بگیرید خیلی سخت است: حجم بسیار زیاد اطلاعات شما را منجمد می کند. شما مسدود شده اید و باید راهی برای ادامه کاری که شروع کرده اید پیدا کنید: رژیم غذایی کم کربوهیدرات. به همین دلیل تصمیم گرفتم چند برنامه غذایی برای رژیم کم کربوهیدرات به شما ارائه کنم.

یکی از شناخته شده ترین آنها رژیم اتکینز است. این عمدتا از چهار مرحله تشکیل شده است: فاز اول با هدف القای “کتوز غذایی خوش خیم” است که به بدن در تولید ماده بسیج کننده چربی کمک می کند. هنگامی که این ماده تولید می شود، بدن مجبور به تخلیه و سوزاندن چربی های رسوب شده بدن می شود. این زمانی است که شما شروع به کاهش وزن می کنید. مرحله دوم این روند را ادامه می دهد و سعی می کند برخی از محدودیت های غذایی را حذف کند. این کار تا رسیدن به وزن مورد نظر ادامه خواهد داشت.

مرحله سوم شما را برای مرحله آخر آماده می کند. اکنون رژیم غذایی خود را به رژیم غذایی نگهدارنده تغییر خواهید داد و آخرین پوندهای اضافی را به آرامی از دست خواهید داد. آخرین مرحله رژیم غذایی نگهدارنده است و هدف آن حفظ وزن هدف مادام العمر است. این با تنظیم یک رژیم غذایی نسبتاً سخت حاصل می شود که برای همیشه وزن از دست رفته را حفظ می کند. از فرد خواسته می شود که بدون افزایش وزن به سطح کربوهیدراتی که در آن احساس خوشبختی می کند پایبند بماند.

یکی دیگر از برنامه های غذایی محبوب برای رژیم کم کربوهیدرات، چربی بخورید لاغر شوید. این یک برنامه پرچرب و کم کربوهیدرات است که اجازه مصرف 60 گرم کربوهیدرات در روز را می دهد و کالری آن بدون محدودیت است. روش این است که مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده را کاهش دهید. برای انجام این کار می توانید هر چقدر که می خواهید گوشت، ماهی، مرغ، پنیر، کره خامه ای و تخم مرغ بخورید. شما همچنین می توانید سبزیجات برگ سبز داشته باشید. شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها هستید و از مصرف شیرین ترها خودداری کنید. باید غذاهای حاوی قند و غلات زیاد را قطع کنید و از خوردن نان صرف نظر کنید یا تا جایی که می توانید کمتر بخورید. این رژیم برای کسی که آن را نوشته بود موفقیت آمیز بود و می تواند برای شما نیز باشد.

یکی دیگر از برنامه های رژیم غذایی عبارتند از: زندگی بدون نان، درمان رژیم غذایی، برنامه فلاش چربی، نئاندرتین، رژیم غذایی ساحل جنوبی و بسیاری، بسیاری دیگر.


منتشر شده

در

توسط