برنامه های غذایی کم کربوهیدرات – رژیم غذایی اتکینز در مقابل ساحل جنوبی

در حالی که هم رژیم اتکینز و هم رژیم ساحل جنوبی را می توان برنامه های رژیم کم کربوهیدرات در نظر گرفت و شباهت های کمی با یکدیگر دارند، تفاوت های بین آنهاست که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام یک از این رژیم های کم کربوهیدرات برای شما مناسب است.

هر دو برنامه با یک دوره القای دو هفته ای شروع می شوند که سخت تر از بقیه رژیم است. این دوره دو هفته ای برای کاهش وزن سریع بسیار انگیزشی طراحی شده است، اما همچنین شما را از بسیاری از کربوهیدرات های بدی که به خوردن آنها عادت کرده اید، دور می کند. بسیاری از افرادی که رژیم دارند ممکن است در طول این دو هفته بین 7 تا 14 پوند وزن کم کنند. کاهش وزن به طور کلی بعد از این مدت کمی کند می شود، اما همچنان می توانید بسته به متابولیسم خود، میزان وزنی که باید کاهش دهید و برنامه ای که انتخاب می کنید، بین 2 تا 5 پوند در هفته کم کنید.

حتی در این دو هفته ابتدایی، اتکینز و ساحل جنوبی تا حدودی با یکدیگر تفاوت دارند. اتکینز عملا تمام کربوهیدرات های پیچیده را حذف می کند، اما مصرف چربی را اصلا محدود نمی کند. بنابراین می توانید کره، روغن و غذاهای سرخ شده مانند بیکن و تخم مرغ بخورید. با این حال، ساحل جنوبی، اکثر چربی های اشباع شده را محدود می کند، بنابراین از کره و گوشت تیره بوقلمون خودداری می کنید.

شمارش گرم کربوهیدرات

پیروان اتکینز هر کربوهیدراتی را که پس از کاهش تعداد گرم فیبر وارد دهان می شود، می شمارند. از سوی دیگر، افرادی که رژیم غذایی ساحل جنوبی دارند، مجبور نیستند کربوهیدرات ها را بشمارند و هیچ محدودیتی برای سبزیجات غیر نشاسته ای وجود ندارد. به جای شمردن کربوهیدرات‌ها، فقط بخش‌ها را دنبال می‌کنید – تعداد و تعداد آن‌ها. همچنین، کربوهیدرات های پیچیده خوبی مانند غلات کامل را مجاز می کند و فقط نشاسته های سفید و تصفیه شده را ممنوع می کند. اتکینز عملاً هر نوع نشاسته را از بین می برد.

پیروی از کدام رژیم راحت تر است؟

برای اکثر مردم، من می‌توانم بگویم که رژیم ساحل جنوبی ساده‌ترین رژیم غذایی در دراز مدت خواهد بود. اتکینز ممکن است یک برنامه عالی به نظر برسد زیرا می‌توانید انواع گوشت و کره و غذاهای چرب بخورید، اما اکثر رژیم‌های غذایی در نهایت محدودیت‌های پیچیده کربوهیدرات آن را به شدت تنبیهی می‌دانند. همچنین، این مطمئناً بر اساس آنچه که امروزه در مورد چربی های اشباع شده می دانیم، دوستدار قلب است.


منتشر شده

در

توسط