بهترین برنامه های رژیم کتو برای اندروید

به غير از تخم مرغ، منابع ديگري از پروتئين گياهي وجود دارند که مي توانيد از آنها در رژيم غذايي کتو رژیم کتوژنیک وگان استفاده کنيد. شیرهای گیاهی مانند شیر سویا، شیربادام و شیر نارگیل نیز جایگاه ویژه ای در رژیم کتو دارند. بهخاطر داشته باشید که هنوز تحقیقات بیشتری برای درک بهتر اینکه چگونه کتو ممکن است بر تولید و کیفیت شیر مادر تأثیر بگذارد، موردنیاز است. ناهار: شیر بادام، کره بادام زمینی، شیک کاکائویی. بادام زمینی خوراکی با کربوهیدرات کم است ک یکی از خوراکی های مقوی و مناسب برای آشپزی کتوژنیک می باشد.

کتوژنیک نمونه رژیم دکتر اوسطی

رژیم کتوژنیک 28 روزه رایگان پنیر آبی: نوعی پنیر نرم فرانسوی که از کپک خوراکی آبی رنگ در آن استفاده شده و طعم قوی و بوی تندی دارد. اگر می خواهید از احساس خستگی و کمبود انرژی در امان باشید بهتر است خرما مصرف کنید تا کم خونی به مرور زمان درمان شود. مصرف همزمان خرما و گردو با هم باعث بهبود سلامت دستگاه گوارش و رفع یبوست می شود. چربیهای ناسالم: مصرف روغنهای گیاهی فرآوری شده، مایونز و غیره را محدود کنید. این شیرین کننده که با نام های تجاری NutraSweet و Equal فروخته می شود، یکی از محبوب ترین شیرین کننده های مورد استفاده در غذاهای بسته بندی شده، به ویژه در غذاهای رژیمی است.

رژیم لاغری کتوژنیک رژیمی با میزان کربوهیدرات بسیار کم و چربی بالا است که شباهت های زیادی با رژیم اتکینز و و رژیم کم کربوهیدرات دارد. رژیم غذایی کتو یا کتوژنیک یک نوع رژیم با کربوهیدرات کم و چربی بالا می باشد. نوع سوم با نام کتوژنیک هدفمند شناخته میشود. رژیم کتوژنیک اساساً کبد را وادار می کند تا به اندازه کافی کتون تولید کند تا از آنها به عنوان منبع انرژی استفاده شود که با نام کتوز شناخته می شود. درمان جراحی برای این افراد ممکن است با عوارض زیادی همراه باشد یا اصلاً غیرممکن باشد؛ لذا، روشهای تغییر سبک زندگی نظیر تغذیۀ درمانی میتواند به این افراد کمک بسیاری کند.

عصرانه کتوژنیک

با این حال، زمانی که کربوهیدرات زیاد میخورید یا عادتهای ناسالم دارید، این میتواند باعث افزایش گلوکز شود. در روزهای تغذیه مجدد با کربوهیدرات توصیه میشود که سیبزمینی شیرین، کدو و برنج سفید مصرف کنید تا مصرف روزانه کربوهیدراتتان را از حدود ۵۰ گرم یا کمتر به ۳۰۰ گرم افزایش دهید. با پیروی از رژیم کتوژنیک و مصرف پروتئین بیشتر طبق توصیه، بدن شما مدت بیشتری را با صرف غذای کمتر سیر خواهد ماند. در واقع، یک مطالعه در ایالات متحده آن را با 9.5 درصد بیشتر خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی مرتبط دانست. مقدار کالری ۷۵ درصد مقدار توصیه شده روزانه برای وزن بیمار بود و مایعات به ۸۰ درصد مقدار توصیه شده محدود میشد. This con tent h as been wri tt en by  Content G enerator Demoversi on !

پس همان طور که حدس زدید، در رژیم کتوژنیک مصرف کربوهیدرات ها به حداقل (حدود 5 درصد) رسیده و مصرف چربی های سالم ( مثل روغن زیتون، روغن نارگیل و… ) افزایش پیدا می کند. اگر شما بیش از حد از گوشت رژیم غذایی لاغری سریع گوساله یا اردک و غاز استفاده میکنید، سعی کنید در هفته اول کم کردن مقدار یک پوند از وزن بدن خویش، به میزان نیمی از مصرف گوشت و چربی مورد استفاده، از انواع لوبیاها، عدس و حبوبات استفاده کنید. باتوجه به متنوع بودن سبد غذایی رژیم غذایی کتوژنیک ، هدف از ایجاد این فروشکاه ایجاد بستری است که در آن افراد از همه جای ایران وبه هر نحوه ،تنها از طریق دسترسی به اینترنت بتوانند نیازهای خود را در کوتاهترین زمان ممکن وبا کمترین هزینه بصورت یکجا ومتمرکز،برآورد کنند.دراین مسیر اولین هدف ما در تامین کالاهای با کیفیت ومطابق با استانداردهای بین المللی رژیم غذایی کتوژنیک،رضایت خاطر شما عزیزان می باشد.

هرم غذایی کتوژنیک

ناطقان: رژیمهای کتوژنیک از بدن ما در برابر دیابت، سرطان، صرع و بیماری آلزایمر فوایدی محافظت میکنند. استراتژی تغذیه ابتدا برای درمان صرع و اختلال تشنج مورد استفاده قرار گرفت و تحقیقات بیشتری نشان میدهد خواص این رژیم بدن را در برابر اختلالات دژنراتیو مانند آلزایمر و پارکینسون حفظ میکند. ارتباط رژیم غذایی و مغز آنقدر زیاد است که از برخی غذاها به عنوان کمکی برای “پیشگیری و درمان اختلالات روانی” مانند افسردگی استفاده می شود. افرادی که بالای ۱۸ سال و کمتر از ۵۰ سال هستن میتونن از این رژیم غذایی استفاده کنن. طبق نتایج تحقیقات، افرادی که از رژیمهای کتوژنیک یا رژیم کم کربوهیدرات استفاده میکنند در مقایسه با افرادی که یک رژیم سنتی کمچرب یا حتی رژیم مدیترانه ای دارند کاهش وزن سریعتری را تجربه میکنند.

کتون های اسید هستند و اگر بیش از حد در خون تولید شوند اثرات سمی دارند که به این حالت که کتواسیدوز میگویند. مصرف مکمل هایی مثل روغن MCT و کتون ها هم میتونن به خارج شدن از این وضعیت کمک کنن. افزایش سطح کتون ها در بدن باعث کاهش قند خون می شود که برای مقاومت به انسولین و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مفید است. از آنجایی که هدف در این رژیم مصرف کمتر کربوهیدرات است، رژیم کتو به حفظ تری گلیسیرید شما در سطح نرمال و افزایش سطح کلسترول خوب کمک می کند. اما، در مورد رژیم غذایی کتوژنیک، بدن از کربوهیدرات و پروتئین محروم است، اما بدن شما دچار فقدان نمی شود، بلکه از چربی به عنوان منبع انرژی استفاده می کند.

کتوژنیک گلوکوژنیک

PKU یک بیماری ژنتیکی نادر است که در آن بدن نمی تواند فنیل آلانین را متابولیزه کند. با این حال، فنیل آلانین برای کسانی که با فنیل کتونوری یا PKU متولد می شوند سمی است. آب نارگیل برای کسانی که دچار مشکل سندرم روده تحریک پذیر هستند، خوب نیست. کمی بیش از نصف کسانی که دچار عود میشوند، با داروهای ضد صرع یا اجرای مجدد رژیم کتوژنیک، بهبودی کامل را بازمییابند. یعنی افرادی که به دیابت مبتلا هستند ممکن است مدتی بعد از پیروی از این رژیم مقدار انسولینی که مصرف می کنند را کاهش می دهند. This content has ᠎be en g᠎ener​at ed  by   Con​tent Gen erat᠎or Demoversion!

متأسفانه، جنبه دیگر بسیار خوشمزه بودن این است که مصرف آنها بسیار آسان است. در آسیا، منبع اصلی دریافت انرژی در رژیم غذایی معمولیِ، برنج و نودل است و به همین دلیل، حذف آنها سخت است؛ بنابراین، رژیم کتوژنیکی که از روغن MCT تشکیل شده باشد (که حاوی کربوهیدرات بیشتری نیز هست)، بسیار سودمند است. این افزایش دفع آب، الکنرولیتهای ضروری و حیاتی بدن نظیر منیزیم، پتاسیم، کلرید، فسفر و سدیم را نیز از بدن خارج میکند.

دهان خشک. افزایش ادرار منجر به خشکی دهان و افزایش تشنگی می شود. اگر ست ها ۳ تکرار حداکثر اجرا شوند می تواند منجر به رشد عضلانی و قدرتی مشابه با ست های عادی بدنسازی شود ، اما با این شرط که مقدار کلی تمرین مساوی باشد. افرادی که رژیم کتوژنیک را شروع می کنند، گاهی اوقات مصرف سبزیجات کافی را فراموش می کنند که منجر به یبوست می شود. رژیم های کتوژنیک به نفع غذاهای پرچرب هستند و مصرف کربوهیدرات و قند را محدود می کنند.

رژیم کتوژنیک عانگع اصلانیان

با این حال، تحقیقات در مورد ارتباط آن با کتوز محدود است. در این رژیم ها کربوهیدرات مصرفی به 150-20 گرم در روز محدود می شود. اکنون می خواهید روزانه ۲۰۰ گرم چربی مصرف کنید. مهم ترین عامل در کنترل اعصاب شما مصرف کربوهیدرات است. در رژیم کتوژنیک، چربی به جای اینکه در بدن شما ذخیره شود، به عنوان انرژی استفاده می شود. در این رژیم به طور معمول میزان چربی ۷۵% ، میزان پروتئین ۲۰% و میزان کربوهیدارت ۵% می باشد.

کتوژنیک رژیم لاغری

[arpw limit=”10″]

با این حال فقط رژیم کتوژنیک استاندارد و پروتئین بالا به طور گسترده مورد مطالعه و استفاده قرار گرفتهاند. در حالی که این یک جایگزین قند کم کالری مورد تایید FDA است شما باید آن را فقط در حد اعتدال مصرف کنید زیرا چندین مطالعه مصرف طولانی مدت آن را با مشکلات سلامتی بالقوه مرتبط دانسته اند. همانطور که گفته شد قبل از افزودن آن به رژیم غذایی خود باید از خطرات بالقوه سلامتی خود آگاه باشید. چون بعضی از روغن های گیاهی هم از کربوهیدرات بالایی برخوردارن. گفته می شود انجام فعالیت هایی که بین ۳۰ الی ۱۲۰ ثانیه طول می کشد در ابتدای رژیم کتوژنیک دچار افت کیفی می شود و این شامل تمرینات وزنه می شود چون که هر ست تمرینی با هدف عضله سازی معمولا بیش از ۳۰ ثانیه طول می کشد و گفته می شود که طی هفته اول رژیم کتوژنیک بهتر است که هر ست کمتر از ۱۰ ثانیه طول بکشد و این می شود حدود ۳ تکرار برای هر ست تمرین.

اگر در عین کاهش شدید وزن، هیچ چیز خوشحالتان نمیکند، مدام به رختخواب پناه میبرید، انگیزه فعالیت و پیشرفت ندارید و دلتان میخواهد از همه دور شوید، سراغ یک روانپزشک بروید. در بعضی افراد این رژیم باعث ایجاد راش های پوستی و خارش می شود که برای حل این مشکل بهتر است فعالیت بدنی خود را تغییر داده و کربوهیدرات بیشتری میل بفرمایید. بهتر است رژیم غذایی خود ار عمدتا بر اساس غذاهای یک عنصر به صورت کامل تشکیل دهید. از غذاهای پرکربوهیدرات مانند نان، چیپس،پاستا، کراکر، آب نبات، بیشتر میوهها و کیک.

ناهار: گوشت گاو سرخ شده در روغن نارگیل به همراه سبزیجات.

لیست غذاهای رژیم کتوژنیک چیست ؟ اکنون می دانیم رژیم کتوژنیک چیست . در هنگام پیروی از رژیم کتوژنیک چه اتفاقی در بدن می افتد؟ ۴٫ چه مقدار پروتئین میتوان خورد؟ همچنین برگرهای خوش طعم را جایگزین نان کنید، البته به جای آن میتوان سیب زمینی سرخ شده سفارش داد. ناهار: گوشت گاو سرخ شده در روغن نارگیل به همراه سبزیجات. املت با قارچ ، کلم بروکلی ، فلفل سالاد تخم مرغ آووکادو با پیاز ، ادویه جات ترشی جات ، که به همراه برگ های کاهو سرو می شوند. 1. سفیده و زرده تخم مرغ را از هم جدا کرده و سفیده ها را با کرم تارتار مخلوط کرده و کنار می گذاریم.

این بدان معناست که ذخایر چربی که از قبل دارید تمام می شود و وزن کم خواهید کرد. اگر قصد کاهش وزن دارید ، میزان چربی دریافتی را ۲۰۰ الی ۵۰۰ کالری و یا ۲۲ الی ۵۵ گرم کاهش دهید. هنگامی که بدن در حالت کتوز قرار دارد، بهجای گلوکز از ذخایر چربی برای انرژی استفاده میکند. شام: مرغ پر از پنیر و خامه به همراه سبزیجات. برای دسر از انواع پنیر یا توت فرنگی به همراه خامه مصرف نمایید. ۷.دو روز یکبار می توانید یک عدد شیرینی یا یک تکه ی کوچک کیک میوه ای مصرف کنید.


منتشر شده

در

توسط