بهترین رژیم کم کربوهیدرات کدام است و چگونه می توانید به سرعت وزن کم کنید؟

این سوال واقعی که بهترین رژیم غذایی کم کربوهیدرات کدام است اغلب برای کسانی مطرح می شود که به دنبال روش هایی برای گنجاندن روش های کم کربوهیدرات در زندگی خود هستند. برنامه غذایی کم کربوهیدرات می تواند بسیار موثر باشد اما همیشه بدون عارضه نیست.

برنامه غذایی اتکینز

دکتر رابرت اتکینز در واقع با تهیه رژیم‌های کم کربوهیدرات مورد علاقه خود در کتاب «انقلاب رژیم غذایی دکتر اتکینز» که برای اولین بار در سال 1972 منتشر شد، تأیید شده است. کتاب مقدس برای بسیاری از افرادی که از رژیم غذایی اتکینز پیروی می کنند، علیرغم اصلاحات بعدی توسط شرکتی که تجارت دکتر اتکینز را بلافاصله پس از مرگ وی در اختیار گرفت.

هدف رژیم اتکینز محدود کردن مصرف کربوهیدرات به مقدار بسیار کم (زیر 20 کربوهیدرات خالص) برای یک دوره القایی دو هفته‌ای است و پس از آن به تدریج آنها را به مرحله‌ای افزایش می‌دهد که کاهش وزن خود را متوقف می‌کنید (سطح کربوهیدرات بحرانی برای کاهش وزن). ‘). غذاها معمولاً در طول القاء محدود می شوند و سپس به تدریج اضافه می شوند.

شما قادر به خوردن نامحدود گوشت گاو، غذاهای دریایی، تخم مرغ و چربی های خالص (روغن های طبیعی و کره) به طور مداوم هستید. پنیر، خامه و سبزیجات از نظر القایی محدود هستند، حتی اگر به شما توصیه می شود حداقل دو فنجان سبزیجات با کربوهیدرات کمتر از لیست پذیرفته شده مصرف کنید. شیر، محصولات آجیلی، میوه ها، لوبیاها، سبزیجات نشاسته ای، محصولات غلات کامل، محصولات گندم کامل و الکل در طی القاء مجاز نیستند اما بعداً دوباره اضافه می شوند. کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید و شیرینی ها در هیچ مرحله ای مجاز نیستند.

رژیم غذایی ساحل جنوبی

رژیم غذایی ساحل جنوبی توسط دکتر آرتور آگاتستون ایجاد شد. در مرحله اول بسیار شبیه القای اتکینز است، اما دارای چند غذای دیگر، به عنوان مثال لوبیا، آجیل و محصولات دانه در مقادیر محدود است. غذاهای اضافی بعداً به تدریج وارد می شوند.

ساحل جنوبی در انواع چربی های مصرفی بسیار محدودتر است، چربی های تک غیراشباع (روغن زیتون، روغن کانولا) را ترویج می کند و غذاهای چرب مانند کره را کاهش می دهد.

تفاوت اصلی در ساختار بین ساحل جنوبی و اتکینز این است که ساحل جنوبی بخش ها را می شمارد در حالی که اتکینز گرم کربوهیدرات خالص را می شمارد (فیبر را که تجزیه نمی شود کم می کند).

سایر رژیم های کم کربوهیدرات

بسیاری از رژیم های غذایی کم کربوهیدرات دیگر در دسترس هستند. تعدادی از شناخته شده ترین آنها عبارتند از Protein Power، رژیم Sonoma و همچنین رژیم Paleo. به طور کلی آنها به همان تئوری پایبند هستند که این است که محدود کردن کربوهیدرات ها به بدن شما اجازه می دهد تا به حالت لیپولیز یا “چربی سوزی” برود و در نتیجه کاهش وزن داشته باشد. به طور همزمان مقدار زیادی چربی مصرف می‌شود که به افراد کمک می‌کند صرفاً به این دلیل که احساس گرسنگی نمی‌کنند، رژیم را حفظ کنند، حتی زمانی که کالری دریافتی بسیار کم است.

خب حالا برای سوال بزرگ: بهترین رژیم کم کربوهیدرات کدام است؟ نتیجه تا حدودی با شماست. رژیم های کم کربوهیدرات کار می کنند به شرطی که بتوانید به دستورالعمل ها پایبند باشید. اما قبل از شروع به این فکر کنید که چه چیزی متناسب با سبک زندگی یا ترجیحات غذایی شماست.

گیاهخواران فاز القایی اتکینز را سخت خواهند یافت، حتی اگر تا زمانی که شما هم تخم مرغ و هم غذاهای لبنی مصرف کنید، می توان آن را انجام داد. ساحل جنوبی ممکن است برای گیاهخواران راحت تر باشد.

سبک گرم شماری اتکینز برای کسانی که دارای ذهنی تحلیلی هستند و دوست دارند بفهمند دقیقاً با رژیم غذایی در کجا هستند کار خواهد کرد. ساحل جنوبی برای کسانی که شمارش کربوهیدرات را آزاردهنده می دانند و واقعاً این کار را نمی کنند بسیار بهتر است.

نتیجه گیری این است: بهترین رژیم کم کربوهیدرات رژیمی است که بتوانید با آن بمانید.


منتشر شده

در

توسط