بهترین و بقیه رژیم های کم کربوهیدرات

این روزها بیشتر از هر زمان دیگری سعی در کاهش وزن دارند. اما کدام رژیم‌ها بهترین هستند و برای اطمینان از موفقیت‌آمیز بودن رژیم‌تان چه باید کرد؟ برای حفظ هرگونه پیشرفتی که ممکن است در یک «رژیم غذایی» حاصل شود، آنها باید این را تغییری دائمی در رفتار یا الگوهای خود بدانند. بنابراین، همانطور که پرخوری باید در حد اعتدال باشد، رژیم غذایی نیز باید رعایت شود. بهتر است یک برنامه کاهش وزن معقول داشته باشید که در واقع کار کند، البته به کندی، اما یک رژیم غذایی سخت که شما را به غذاهایی که باید از آنها پرهیز کنید میل کنید.

شوق رژیم غذایی فعلی برای رژیم های کم کربوهیدرات است، اما آیا آنها واقعا ایده خوبی هستند و آیا کار می کنند؟ برای تولید انرژی و حفظ سلامت بدن به مقدار مشخصی کربوهیدرات نیاز داریم. حذف تمام کربوهیدرات ها نه تنها غیر واقعی است. حتی ممکن است خطرناک باشد از آنجایی که ما فقط نیاز به کاهش و/یا محدود کردن کربوهیدرات داریم، ضروری است کربوهیدرات هایی که انتخاب می کنیم دارای ارزش غذایی بالاتری باشند. واقعاً بحث کیفیت بر کمیت است.

بسیاری از رژیم های کم کربوهیدرات نه تنها به شما می گویند که چه بخورید. آنها می خواهند غذاهای “ویژه” خود را به شما بفروشند تا با رژیم غذایی خود همراه شوید. این کار علاوه بر تنبیه گران است. مگر اینکه فردی زمان محدودی داشته باشد، توانایی یا تمایلی برای تهیه وعده های غذایی سالم نداشته باشد و منابع مالی نامحدودی داشته باشد، این برنامه های غذایی غیر ضروری هستند.

مانند هر رژیم دیگری، عنصر اصلی غذایی نیست که می خورید، بلکه اراده ای است که با آن رژیم را دنبال می کنید. تنها «لوازم جانبی» کسی که برای برنامه ریزی برای تغییر رفتار غذایی خود نیاز دارد، شاید یکی از کتاب های آشپزی باشد که ممکن است از یکی از برنامه های رژیم غذایی کم کربوهیدرات یا احتمالاً تقریباً از هر جایی که کتاب آشپزی فروخته می شود خریداری شود.

اگرچه بین رژیم‌های مختلف کم کربوهیدرات تفاوت‌هایی وجود دارد، اما معمولاً دارای برخی ویژگی‌های مشترک هستند. اگر مقایسه ای گذرا از یک وعده غذایی معمولی انجام دهید، مانند هر رژیم غذایی، آنها بر سبزیجات خام و پخته، کمی میوه، پروتئین و مقدار بسیار کمی نشاسته یا دسرها، در صورت وجود، تأکید دارند. مانند اکثر رژیم های موفق، این رژیم ها همچنان بر اساس محدود کردن کالری شما هستند.

یک وعده غذایی با هر برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات تقریباً هیچ اشاره ای به مجاز کردن ماکارونی، نان، محصولات پخته شده، شیرینی های قندی، سیب زمینی، برنج یا غلات نخواهد داشت، اگرچه برخی استثناها وجود دارد. چیزی که جای تعجب دارد این است که بعضی ها هویج یا چغندر را مجاز نمی دانند. یکی از افرادی که همیشه در گذشته با رژیم‌های ناظر کالری مرتبط بوده‌اند، رژیم‌گیرنده به‌عنوان کسی که همیشه هویج می‌خورد، این روزها ممکن است تصویر رژیم‌گیرنده‌ای باشد که بیشتر استیک‌ها را در بشقاب خود دارد تا استیکی که در بشقاب خود دارد. چه کسی بیشترین سالاد را دارد!

علیرغم محدود کردن برخی سبزیجات، برخی از رژیم‌های غذایی به میوه‌هایی اجازه می‌دهند که اگرچه برای شما بسیار مفید هستند، اما حاوی قندهای طبیعی و در نتیجه کربوهیدرات هستند. ما به مقداری شکر نیاز داریم و مطمئناً فروکتوز منبع بهتری نسبت به شکر تصفیه شده (ساکارز) است. بهترین رژیم ها در واقع فقط یک برنامه غذایی سالم هستند که هم لذت بخش است و هم رعایت آن آسان است.

——————————————–


منتشر شده

در

توسط