بهتر از استروئیدها – یک بررسی صادقانه

در کتاب، بهتر از استروئیدها، دکتر وارن ویلی پیشنهاد می‌کند که اگر مربی طبیعی از یک برنامه تمرینی و تغذیه‌ای مناسب پیروی کند، یک مربی طبیعی واقعاً می‌تواند نتایجی بهتر از مصرف‌کننده استروئید داشته باشد.

در این مقاله به شما اطلاع می‌دهم که آیا دکتر آن را تحویل می‌دهد یا این کتاب نتوانسته به تبلیغات تبلیغاتی پاسخ دهد.

دکتر وایلی معتقد است که بخشی از دلایلی که کاربران استروئید به چنین نتایج عالی می‌رسند این است که شما تمایل دارید در حین مصرف استروئیدها بهتر غذا بخورید و سخت‌تر تمرین کنید. او در صفحه 21 ادعا می کند …

“من قصد دارم به شما یاد بدهم که چگونه استروئیدهای آنابولیک را با استفاده از رژیم غذایی و ورزش تقلید کنید!”

در ادامه، او به یک داستان موفقیت از یکی از این مشتریان اشاره می کند. هیچ نامی داده نشده است و هیچ تصویر قبل و بعد ارائه نشده است. مشتری به سادگی به عنوان “LD” فهرست شده است

تنها در 12 هفته، LD از 182 پوند در 16.1 درصد چربی بدن به 177 پوند در 5.5 درصد چربی بدن رسید. یعنی LD نه تنها 19.56 پوند چربی از دست داد، بلکه همزمان 14.57 پوند عضله نیز به دست آورد!

نکته اصلی اینجاست: دکتر وایلی می گوید که LD در زمان این مطالعه 60 ساله بوده است و او مشتریان دیگری داشته است که 30 پوند عضله بدون چربی اضافه کرده اند در حالی که با پیروی از همان اصول 60 پوند چربی کاهش داده اند.

حالا در این مرحله، بوی خنده‌داری به مشامم می‌رسد. بوی Bull Sh*t می دهد.

اما بیایید ادامه دهیم. دکتر در ادامه در مورد اهمیت آب صحبت می کند و اینکه غذا می تواند در واقع به عنوان یک دارو استفاده شود. من این قسمت از کتاب را دوست داشتم زیرا اغلب فراموش می کنیم که غذا چقدر می تواند قدرتمند باشد. از غذا می توان برای افزایش یا کاهش انسولین استفاده کرد – درست مانند یک دارو. و با زمان‌بندی مصرف غذا (خوردن غذاهای پر کربوهیدرات در حول و حوش تمرین و کاهش کربوهیدرات‌ها در بقیه روز) می‌توانید از خواص دارویی مانند غذا بهره ببرید. اینجا چیزهای خوبی است

سپس Willey در مورد نحوه محاسبه کالری دریافتی روزانه خود صحبت می کند و حتی 4 برنامه غذایی مختلف را ارائه می دهد. برنامه های غذایی به شرح زیر است:

Isocaloric: تقسیم کالری دریافتی روزانه به طور مساوی بین چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین.

Keto Run: خوردن کربوهیدرات بسیار کم برای 7-14 روز در یک زمان.

کاهش کربوهیدرات اصلاح شده: انجام یک حرکت کتو و سپس دنبال کردن آن با بار کربوهیدرات.

زیگ زاگ: خوردن کالری بالا یک روز و سپس کالری کم روز بعد.

به طور کلی، هیچ چیز پیشگامانه در اینجا نیست. در واقع من شباهت های زیادی بین این توصیه ها و توصیه های دن دوچین در کتاب Underground BodyOpus دیدم. هر دو در ابتدا در مورد استفاده از یک رویکرد همکالری صحبت می کنند، سپس یک رژیم غذایی با کربوهیدرات فوق العاده کم زمانی که کاهش وزن متوقف می شود و سپس اضافه کردن کربوهیدرات آخر هفته به شما اجازه می دهد تا عضله سازی کنید و در عین حال چربی را از بین ببرید.

چند فصل بعدی شامل وعده های غذایی قبل و بعد از تمرین می شود.

سپس به فصل 12 می رسیم: جبران گلیکوژن.

برای من اینجاست که کتاب از هم می پاشد.

ویلی با مطالعه موردی زیر شروع می‌کند که تجربیات “CV” را به تفصیل شرح می‌دهد (باز هم، نام کامل یا عکسی نشان داده نشده است.)

CV با 200 پوند و 8.9 درصد چربی بدن شروع شد. او سپس 10 روز رژیم غذایی فوق العاده کم کربوهیدرات و سپس 48 ساعت خوردن کربوهیدرات بالا انجام داد.

او در نهایت 212 پوند وزن و 8.0 درصد چربی بدن داشت. در ظاهر، این چشمگیر به نظر می رسد. و دکتر وارن ویلی فریاد می زند…

“در نمودار بالا هیچ غلط املایی وجود ندارد! CV در یک بار 48 ساعته 12.8 پوند عضله به دست آورد و در واقع مقداری چربی بدن را از دست داد!”

اما این کاملاً اشتباه است. او 12.8 پوند عضله اضافه نکرد. فقط آب نگه میداره زیرا این همان چیزی است که وقتی کربوهیدرات ها را به شدت کم می کنید و سپس سیستم خود را با دوز بالای کربوهیدرات پر می کنید، اتفاق می افتد – بدن شما در نهایت آب اضافی را در خود نگه می دارد.

و این خوب است – اغلب اوقات این چیز خوبی است. اما نمی توانید نگه داشتن آب اضافی را با عضله سازی اشتباه بگیرید. ویلی یک پزشک است – او باید تفاوت بین عضله و نفخ را درک کند.

اما ظاهراً این کار را نمی کند زیرا در ادامه نمونه های بیشتری از مشتریان موفق را فهرست می کند. در هر مورد، مشخص است که چه اتفاقی می‌افتد – مشتری در نهایت آب اضافی را برای چند روز نگه می‌دارد و ویلی آن را به عنوان “افزایش عضلانی” می‌خواند.

اما اینطور نیست. در عرض دو روز 12 پوند عضله اضافه نمی کنید. هیچ کس نمی کند. نه حتی مصرف کننده استروئید.

از آنجا، بقیه کتاب برخی روال‌های بدنسازی را ارائه می‌دهد که شبیه چیزی شبیه به یک جادوی جو ویدر هستند – ست‌های غول‌پیکر، ست‌های فوق‌العاده، 21، تمرین قبل از اگزوز و غیره.

به اندازه کافی عجیب، این سبک از تمرینات بدنسازی معمولا برای مصرف کنندگان استروئید بهتر از مربیان طبیعی کار می کند.

به طور کلی – کتاب به وعده اصلی خود عمل نمی کند: ویلی ثابت می کند که می توانید آب اضافی را برای چند روز با بارگیری کربوهیدرات نگه دارید، اما ثابت نمی کند که استراتژی های او می تواند به شما کمک کند عضله سازی کنید و مطمئناً ثابت نمی کند که این استراتژی ها می توانند نتیجه دهند. نتایج بهتر از استروئیدها

بنابراین من پول شما را پس انداز می کنم و از این کتاب صرف نظر می کنم. اگر اطلاعات بیشتری در مورد بارگیری کربوهیدرات و جبران فوق العاده گلیکوژن می خواهید، یک کپی از Bodyopus زیرزمینی Dan Duchaine را دنبال کنید. کتاب اکنون 15 سال از عمر آن می گذرد، اما Duchaine کار بهتری را در ترسیم اصول پشت سر جبران گلیکوژن انجام می دهد.


منتشر شده

در

توسط