تاثیر رژیم غذایی کتوژنیک بر باروری مردان

علت اصلی به جود آمدن رژیم کتوژنیک برای درمان صرع بود، در گذشته به دلیل نبود داروهای ضد تشنج از رژیم های کتوژنیک برای درمان صرع استفاده میشد، اما امروزه با وجود داروهای ضد تشنج در صرع میتوان بسیاری از بیماران را درمان رژیم کتوژنیک کرد. اما، در رژیم کتوژنیک، بدن شروع به استفاده از چربی به عنوان منبع انرژی میکند زیرا کمبود کربوهیدرات و پروتئین وجود دارد. حتما میدانید که یکی از مهمترین منابع انرژی برای بدن و مغز ما مواد قندی است. درنهایت، این بدین معناست که شما باید کالری خود را به میزان ۱۰۵۰-۱۲۰۰ کالری در روز کاهش دهید، که این امر مضر میباشد.

این کاهش کربوهیدراتها بدن شما را به حالت متابولیکی به نام کتوز سوق میدهد. مقدار مواد غذایی و اصولی که از اونها برای تنظیم رژیم استفاده میشه، چیزی هست که بدن رو به حالت کتوزیس وارد میکنه. ۳.افزایش توانایی بدنی: در این رژیم لاغری بدن ازچربی های ذخیره شده به عنوان منبع انرژی و سوخت استفاده می کند به همین دلیل فرد می تواند برای مدت طولانی تری بدون احساس گرسنگی به فعالیت های خود بپردازد. به دلیل محدودیت کربوهیدرات (مواد قندی) در رژیم کتوژنیک، بدن برای تامین انرژی خود چربی را به جای گلوکز، منبع اصلی در نظر میگیرد.

کتوژنیک رژیم مواد غذایی چیست

نکته اول اینه که در ابتدای رژیم کتوژنیک، زمانی که بدن شروع به سوزوندن ذخیره های چربی اضافه میکنه، این به کلیه ها فشار میاره. در این مطلب قصد داریم جایگاه این خوراکی را در رژیم کتو بررسی کنیم. البته باید توصیه می کنیم از رژیم های غیر علمی که جنبه عمومی دارند به هیچ وجه پیروی نشود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی رژیم لاغری کتوژنیک پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا پایان مطالعه فرمایید.

رژیم لاغری کتوژنیک رایگان

در یک مطالعه ۴ ماهه بر روی ۲۱ نفر نیز این رژیم منجر به کاهش HbA1c تا ۱۶ درصد شد. علاوه بر این خیلی از عوارض این رژیم، فقط مربوط به هفته اول میشن و بعد از گذشت هفته اول، همه چیز به حالت عادی خودش برمیگرده. ۷. از آنجایی که این رژیم غذایی همانند سایر رژیم های لاغری تمام ویتامین ها و مواد معدنی موجود در یک رژیم غذایی متعادل را تأمین نمی کند ، متخصصین تغذیه مصرف مکمل های ویتامین و مواد معدنی را توصیه می کنند که مهمترین آنها کلسیم و ویتامین D ، ویتامین های گروه B و سلنیوم می باشد.

رژیم کتوژنیک یک ماهه

لازم به ذکر است که این رژیم غذایی باید تحت نظر پزشک اجرا شود و استفاده از آن بدون مشورت پزشک و بدون نظارت افراد متخصص به هیچ وجه توصیه نمی شود. است و در مقابل افزایش مصرف پروتئین و چربی توصیه می شود. شما با مصرف چربی بیشتر، سوخت مورد نیاز بدن را از کربوهیدرات به چربی تغییر میدهید و به این صورت چربیسوزی آغاز میشود. ۲. در این رژیم لاغری مانند سایر رژیم های لاغری باید به مقدار فراوان آب نوشیده شود تا ضمن تامین آب بدن و همچنین افزایش متابولیسم بدن ، با ایجاد حس سیری تمایل فرد به خوردن کاهش یابد.

هرم غذایی کتوژنیک

۱.کاهش وزن و لاغری:طبق تحقیقات صورت گرفته رژیم های لاغری کم کربوهیدرات از جمله رژیم کتوژنیک نسبت به سایر رژیم های غذایی بر روی کاهش وزن تاثیر گذارترند.در این رژیم شرایط برای سوزاندن چربی بدون تحمل گرسنگی برای فرد مهیا می شود. رژیم غذایی کتوژنیک با سایر رژیمهای لاغری تفاوت دارد. ۱.رژیم کتوژنیک استانداردSKD :این نوع رژیم کتوژنیک کربوهیدرات کمی داشته و میزان مصرف پروتئین به اندازه متوسط بوده و چربی بالایی دارد. در این مدت وزن زیادی از دست خواهید داد زیرا کتوز به شما کمک میکند چربی بسوزانید. مهمتر از آن ، چربی از این جهت که در نهایت بدن را در حالت سیری (“کامل”) قرار می دهد به طور طبیعی رضایت بخش تر است. Post w as c reated  wi᠎th the  help  of G SA Conte nt G​enerator ᠎DE MO.

سالاد کتوژنیک

[arpw limit=”10″]

کیا رژیم کتوژنیک گرفتن

این هفتهای است که ورزشکاران منظم بیشترین سود را خواهند برد. چرا که در رژیم کتو، بدن برای تامین انرژی مورد نیاز فعالیتها به جای کربوهیدرات، چربیهای بدن را میسوزاند و از آنها استفاده میکند. کتون هنگامی تشکیل می شود که بدن از چربی برای منبع انرژی خود استفاده کند. در این نوع رژیم میزان مصرف کربوهیدرات کم، چربی زیاد و پروتئین به میزان متوسط است، به عبارت دیگر 75 درصد چربی، 20 درصد پروتئین و تنها 5 درصد کربوهیدرات در این نوع رژیم مصرف میشود.

۱. در رژیم لاغری کتوژنیک، مواد غذایی پروتئینی به صورت کامل جایگزین مواد غذایی حاوی کربوهیدرات نشده اند و چنانچه در ابتدای این رژیم لاغری، مواد پروتئینی به میزان زیادی مصرف شوند روند سرعت بدن برای رسیدن به مرحله کتوز (چربی سوزی)کاهش پیدا می کند. بیبرنامگی از اشتباهات رژیم کتوژنیک است که به راحتی میتواند شما را از روند رژیم و فرآیند کتوز خارج کند. تحقیقات نشان داده است که کتوز گرلین (یک محرک قوی اشتها) را سرکوب می کند. در یک ماهیتابه روغن زیتون، رزماری و سیر را اضافه کنید. Th​is conte nt was generated by G SA C ontent Generator​ D emov ersi​on.

کتوژنیک اهواز

مکملها (در صورت نیاز) را فقط پس از مشورت با پزشک یا متخصص تغذیه مصرف کنید. اگر میخواهید فقط سفیدهی تخممرغ بخورید، ممکن است مجبور شوید مکملهای ویتامین مصرف کنید (با متخصص تغذیه خود مشورت کنید). به هرحال مصرف پروتئین بالا و میزان بالای کتون ها ممکن است از دست دادن عضله ها را به حداقل برسانند؛ به خصوص اگر شما وزنه بلند کنید. کتون مولکولی است که در زمان کاهش مصرف قند، در کبد و در اثر مصرف چربی تولید میشود.

کربوهیدرات % ۵-۱۰، پروتئین % 25- 20 و چربی های مفید به میزان % ۷۰-۸۰ در رژیم لاغری کتوژنیک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند ؛ البته این میزان با توجه به نوع رژیم کتوژنیک کمی متفاوت است. با این مقاله که از کتاب رژیم کتوژنیک با ترجمه دکتر میثم شکری ساز تهیه شده است همراه شوید تا به صورت علمی و موثر روشی تازه و جالب برای لاغر شدن و همچنین سالم و سبک بال زندگی کردن به شما آموزش بدهیم… من برای نمونه شرح حال یکی از افرادی که مصداق بارز این داستان بوده را در مقاله دیگری شرح دادهام، که پیشنهاد میکنم این مقاله را نیز ببینید، احتمالاً برای شما نیز جالب باشد.

این امر جزو عوارض جانبی رایج رژیم کتوژنیک است. عوارض جانبی رژیم کتوژنیک شامل کمبود انرژی، اختلال در قوه ذهنی، افزایش گرسنگی، اختلال خواب، تهوع، ناراحتی های گوارشی و کاهش عملکرد در هنگام ورزش می باشد. مسئلۀ دیگری که توجه به آن ضروری است این است که با همۀ این ها محبوبیت زیادی که در میان متخصصان تغذیه ای پیدا کرده است و افراد مشهور رژیم کتوژنیک برای لاغری را در شبکه های اجتماعی و رسانه های مختلف به عنوان پادزهری برای درمان بیماری های مختلف و صعب العلاج معرفی می کنند و ادعا می کنند که این رژیم بدون آسیب رساندن به بدن فرد موجب کاهش وزن به میزان قابل توجهی خواهد شد.

تفاوتی که این رژیم ها با هم دارن در روز ها و البته درصد بندی مواد غذایی هستش. مسلما موثرترین و کم عارضه ترین روش لاغری استفاده از رژیم غذایی اصولی و دریافت میزان کالری مناسب در کنار ورزش کردن است؛ اما گاهی اوقات افراد بنا به دلایلی از جمله آماده کردن خود برای شرکت در یک مهمانی و یا مراسم خاص می خواهند در یک ماه لاغری و کاهش وزن بیشتری را تجربه کنند. در این روش شما بدن خود را وادار میکنید تا منبع انرژی خودش را از مواد قندی به چربی تغییر دهد و به این ترتیب حتی برای لاغر شدن نیاز به استفاده از چربی بیشتری داشته باشید!

نام این رژیم هم به این دلیل کتوژنیک در نظر گرفته شده که بدن از کتونزایی برای فراهم کردن انرژی بدن استفاده میکند. محققان بعد از بررسی مشاهده نتایج این برنامه غذایی علاوه بر تاثیرات مثبت این برنامه غذایی بر روی افراد مبتلا به صرع متوجه تاثیر گذاری این رژیم غذایی بر روی کاهش وزن شدند. با این حال این رژیم بر اساس مطالعات علمی انجام شده بسیار سودمند و سالم است. کالری استویا بسیار ناچیز است و کربوهیدارت و قند بسیار محدودی نیز دارد. اما خوردن بیش از حد آنها ممکن است به طور بالقوه باعث توقف کاهش وزن شود – چه به دلیل کالری زیاد، کربوهیدرات زیاد یا ترکیبی از هر دو.

هفتهی سوم، اگرچه شبیه به دو هفتهی اول است، اما بر اساس تعداد کالری دریافتی شما تفاوت قابل توجهی دارد. علاوه بر آن باید توجه کنید که بیماران کلیوی هرگز نباید از رژیم کتوژنیک برای لاغری استفاده کنند. نتیجه ی یکی از آزمایشها رژیم کتو که بر روی موش ها انجام شده بود کاهش سطح اضطراب بود. آیا رژیم کتوژنیک عوارضی هم دارد؟ رژیم کتوژنیک چندین ورژن مختلف دارد. اگر از رژیم های غذایی مخصوص بدنسازان پیروی می کرده اید ، سطح چربی مصرفی شما افزایش و پروتئین کاهش چشمگیری خواهد داشت.

حاوی تری گلیسیرید با زنجیرهی متوسط است که به کاهش چربی کمک میکند. رژیم لاغری کتوژنیک که انسولین تولیدی و مورد نیاز شما را کاهش میدهد که همراه با ایجاد تغغیرات در سبک زندگی نظیر ورزش کردن و کاهش وزن، به درمان آن کمک میکند. برخی افراد اقدام به اجرای طولانی و پشت سر هم این رژیم لاغری می کنند که در نتیجه آن دچار عوارض مختلفی می شوند. در صورت تمایل به ادامه این رژیم لاغری بعد از ۲ هفته وقفه مجددا می توانید از رژیم کتوژنیک استفاده کنید. This da ta was c re​at​ed wi​th G​SA  C ontent  Gen​erat᠎or DE​MO​!


منتشر شده

در

توسط