تجربه من با روزه متناوب به روش 5:2

خوردن گذشته

من در 4-5 سال گذشته در حال پیشرفت در سبک های غذا خوردن بوده ام. من رژیم غذایی شکم گندم را می خوردم، سپس کتو می خوردم، و بعد تیروئیدم از کار افتاد که اکنون به خوردن کتو (کم کربوهیدرات) نسبت می دهم، و از آن زمان در مورد افراد زیادی شنیده ام که همین اتفاق برای من افتاده است. کربوهیدرات های کاهش یافته

سپس در طول بهبودی از پرکاری تیروئید، همه چیز و هر چیزی خوردم، دوره‌ای داشتم که به خودم اجازه می‌دادم هر زمانی که می‌خواهم چیزی را که می‌خواهم بخورم، و شفای زیادی در مورد شرم و شرم در اطراف غذا وجود داشت. احساس می‌کردم این یک آونگ است که از چنین شیوه‌ی محدود غذا خوردن عقب می‌رود.

سپس رسانه پزشکی را پیدا کردم و وضعیت سلامتی من بسیار بهبود یافت. در آن مدت من از خوردن گوشت و مرغ صرفنظر کردم و 90 درصد مواقع وگان می خوردم و فقط تخم مرغ و ماهی دو غذایی بودند که نمی خواستم آنها را رها کنم.

5:2 روزه متناوب

در ماه گذشته رژیم 5:2 را دنبال می کردم. من خیلی دوست ندارم اسمش را رژیم بگذارم چون واقعا یک سبک زندگی است. این اولین بار توسط مایکل موزلی، روزنامه نگار بریتانیایی محبوب شد. مستندش را دیدم و دلم گرفت.

همه حول محور روزه متناوب است. چند نوع روزه متناوب وجود دارد، اما رژیم غذایی 5:2 به طور معمول غذا خوردن به مدت 5 روز در هفته و روزه داری با 500 کالری برای زنان و 600 کالری برای مردان، در 2 روز در هفته (بر اساس 1/4 کالری شما). میزان کالری روزانه). بسیاری از مردم این روش غذا خوردن را آسان تر از رژیم های غذایی محدود کننده کالری معمولی می دانند.

فواید سلامتی و کاهش وزن

من مدت‌هاست تمرکزم بر کاهش وزن را رها کرده‌ام، اگر این اتفاق بیفتد، همینطور باشد، اما مزایای سلامتی این روش غذا خوردن به خوبی ثبت شده است. به ویژه می خواهم ببینم چه تأثیری بر فشار خون من دارد.

بسیاری از مردم با خوردن این روش وزن خود را کاهش داده اند و به بهبود سلامت متابولیک معروف است. وقتی بدن شما دائماً در حال هضم نیست، می تواند به ترمیم و بازسازی برسد.

یکی از چیزهایی که در مورد این شیوه غذا خوردن دوست داشتم این است که بدن شما را فریب می دهد تا احساس محدودیت نکند و سپس به حالت گرسنگی رفته و چربی را ذخیره کند. در رژیم های دیگری که داشتم هرگز به این دلیل وزن کم نمی کردم.

کربوهیدرات کم اما کتو نیست

من اکنون متوجه شده ام که بدنم در این 2 روز چه چیزی را راحت ترین احساس می کند و این روند را آسان تر کرده است. من غذاهایی پیدا کرده ام که سیرم می کند اما کالری کمی دارند. و من کتو هم نمیخورم، بلکه هدفم غذای کامل گیاهی است. در ابتدا سخت بود، اما تغییر دادن وعده‌های غذایی‌ام کار را آسان‌تر کرد.

چه روزهایی برای روزه گرفتن

من سه شنبه و شنبه ناشتا بودم، اما متوجه شدم که باید آن را عوض کنم زیرا روز جمعه جلسه PT خود را دارم و برای بهبودی روز شنبه به غذای بیشتری نیاز داشتم. بنابراین من به دوشنبه و پنجشنبه نقل مکان کردم.

روزهای غیر روزه

من واقعاً متوجه نشده ام که در NFD (روزهای غیر روزه) زیاده روی می کنم و چیزی که متوجه شدم این است که چقدر بیشتر غذا را دوست دارم و از آن در NFD لذت می برم. و نه به صورت وسواسی، بلکه بیشتر یک قدردانی و لذت است.

قرار نیست در NFD برای همه رایگان باشد، شما مجبور نیستید کالری را بشمارید، اما باید حواستان به چیزی باشد که می خورید.

حمایت کردن

من به یک گروه فیس بوک برای این رژیم تعلق دارم و بسیاری از مردم می گویند که می توانند تمام روز را غذا نخورند و تمام کالری خود را در شام بخورند، اما من نمی توانم. من خیلی گرسنه میشم lol من باید 3 وعده غذایی داشته باشم، بنابراین من بهترین روش را برای انجام آن کار کرده ام. گروه ها پشتیبانی خوبی هستند و شما ایده هایی را برای خوردن انتخاب می کنید. من هم 3 تا کتاب در مورد این طرز غذا خریدم که 2 تا از اونها مخصوص گیاهخواران هست.

من از برنامه myfitnesspal برای شمارش کالری استفاده می کنم. وقتی در سوپرمارکت هستم از اسکنر بارکد استفاده می‌کنم تا بفهمم غذاها چه ارزش کالری دارند. من به این موضوع رسیدم که قبلاً کالری شمرده نشده بود.

برای من هنوز روزهای اولی است، بنابراین شما را در جریان نحوه انجام آن قرار خواهم داد.

(اگر به این روش غذا فکر می کنید، لطفا با پزشک خود مشورت کنید و برای زنان باردار یا شیرده، افرادی که مشکل قند خون دارند، افراد مبتلا به اختلالات خوردن توصیه نمی شود)

به من اطلاع دهید اگر به این روش علاقه مند هستید یا قبلاً علاقه دارید.


منتشر شده

در

توسط