تفاوت رژیم اتکینز و کتوژنیک، کدام یک در کاهش وزن موثرتر است؟

به شما پیشنهاد می کنیم که تا آخر این مقاله با موضوع جذاب فواید رژیم کتوژنیک در اندام اپ همراه رژیم کتوژنیک ما باشید. در اوایل استفاده از این رژیم ممکن است، بعد از چند ساعت یا چند روز احساس سر درد، خستگی و بی حالی در شما ایجاد شود. این رژیم به این صورت میباشد که شما در طول هفته که هفت روز میباشد، دو روز آن را روزه میگیرید و نیاز کالری خود را به یک چهارم نیاز روزانه محدود میکنید و پنج روز دیگر را به طور معمول و عادی غذا میخورید.

آیا رژیم کتوژنیک علمی است

لازانیا کتوژنیک نکته قابل توجه در این رژیم اینست که همانطور که گفته شد در دو روزی که روزه میگیرید، شما میبایست نیاز کالری خود را به یک چهارم نیاز روزانه کاهش دهید. همانطور که گفته شد، بایستی که در تهیه نان کتو، از موادی استفاده شود که دارای کربوهیدرات کمتر و چربی بیشتر هستند تا بتوانیم با خیال راحت تری از مزایای آن، در رژیم کتوژنیک بهره مند شویم. همانطور که میبینید فواید و مزایای این رژیم بسیار بیشتر از معایب آن است و میتواند معایب را بپوشاند. به طور کلی هر رژیمی فواید و معایبی دارد، اما مهم تر از آن اینست که مزایای یک رژیم یا هر چیزی بر معایب آن غلبه کند و آنها را بپوشاند.

بیماری آلزایمر: رژیم کتو می تواند علائم بیماری آلزایمر را کاهش دهد و پیشرفت آن را آهستهتر کند. بیماری آلزایمر: رژیم کتوژنیک می تواند علائم بیماری آلزایمر را کم کرده و رشد آن را کند تر کند. در قسمت بالا گفتیم که در هر چیزی، این اصل مهم است که همیشه فواید بر معایب غلبه کند. هدف خود را همیشه در نظر داشته باشید، که چرا رژیم میگیرید. اما ناگفته نماند در هر رژیمی که میخواهید بگیرید حتما تاکید میشود که به متخصص تغذیه مراجعه کنید. توصیه می کنیم تا پایان مطلب متخصص تغذیه رژیم کتوژنیک با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات ذیل را دریابید.

کتوژنیک سرطان

در سال ۱۹۲۱، متخصص برجستهٔ غدد درونریز «اچ. که در طی این جلوگیری مقدار زیادی از آب بدن از بین میرود، در نتیجه بدن اکثر و مواقع با مشکلات کم آبی مواجه میشود. اگرچه احتمالاً میتوانید لبنیات را در سبک زندگی کم کربوهیدرات یا کتو بگنجانید، ممکن است بخواهید آن را برای شکستن کاهش وزن یا بهبود آکنه یا مشکلات گوارشی محدود کنید. پرخوری ممکن است که باعث اضافه وزن شما شود، یا بعضی مشکلات هضم برای شما اتفاق بیفتد. رژیم کتوژنیک باعث کاهش وزن (بعضاً شدید) می شود و این خود به افراد دارای اضافه وزن یا چاق انگیزه می دهد.

کتوژنیک گیاهی

رژیم کتوی هدفمند و چرخه ای به تازگی به این لیست اضافه شده اند و ورزشکاران و بدن سازان طرفداران اصلی آن ها هستند. مدت فست های خود را به آرامی کمتر کنید، چون تغییرات لحظه ای برای بدن انسان چندان خوشایند نیست و ممکن است، قادر به تحمل و سازگاری با تغییرات نباشد. لحظه ای باعث به وجود آمدن پیامد های ناگواری برای بدن شما میشود. با افزایش سطح تولید کتون ها، زمینه برای به وجود آمدن شرایطی که باعث اسیدی شدن خون میشود، مهیا میشود، اما بدن برای جلوگیری با این خطر میبایست مقدار این اسید را کاهش دهد.

رژیم غذایی کتوژنیک در صرع

شاید شما این مطالب را از اینترنت یاد بگیرید، ولی مراجعه و مشورت با فردی که درآن زمینه تخصص دارد، بسیار به بازدهی و کیفیت رژیم شما کمک میکند. این رژیم به راحتی به کاهش وزن شما با ترفند روزه داری کمک میکند. در حال حاضر دستور العملهای زیادی به کسانی که با کتو دست و پنجه نرم میکنند اختصاص داده شده است، برخی از آنها به قدری خوشمزه هستند که ادامه دادن به انها پشیمان یشوند، اما مطمئناً ادامه این سبک غذا برای مدت طولانی بدون وسوسه و ترفند یک چالش بزرگ است. به این ترتیب شما دریک بازه زمانی مشخص غذا نمیخورید، ولی در مقابل با افزایش چربی سوزی حجم عضلات بدن شما نیز افزایش میابد.

در این بخش از نوشتار فست در رژیم کتوژنیک چیست به ذکر مواردی در خصوص رژیم فست با محدودیت زمانی دلخواه خواهیم پرداخت. محدود کردن مقدار غذایی که شما در طول روز مصرف میکنید، شاید منجر به این امر بشود که زمانی که فست شما به اتمام رسیده است و میبایست غذا بخورید، پرخوری کنید. به عنوان مثال ۵ روز رژیم کتوژنیک انجام میگردد و پس از آن دو روز رژیم با کربوهیدرات فراوان استفاده میشود.

رژیم کتوژنیک هدفمند

سعی کنید، مواد غذایی که کربوهیدرات هایی دارند که هضمشان سخت است را وارد فهرست مواد غذایی مصرفی خود کنید. شما میتوانید بعد از مدتی که بدن خود را با مصرف کربوهیدرات وفق دادید، از مواد غذایی کربوهیدرات داری استفاده کنید، که هضمشان سخت است. اما آیا میتوانید در طول مرحله رشد یا نگهداری روی کتو عضله بسازید؟ برای دسترسی به لیست ۵۰ غذای فوقالعاده سالم روی لینک کلیک کنید. فهرست مواد غذایی مصرفی در این رژیم را بنویسید و بر روی درب یخچال بچسبانید. سعی کنید، مقدار مصرفی کربوهیدرات خود را به صورت لحظه ای افزایش ندهید ! پس با مصرف بیش از حد موادی که قند دارند، موفقیت خود را از دست ندهید. This ​po st was cre ated by Content  Gen er at​or ᠎DEMO.

به عنوان مثال در فهرست غذایی رژیم کتوژنیک موادی که حاوی فیبرها میباشند، به دلیل زیاد بودن سهم چربی ها و مواد پروتئینی به طور اجبار باید حذف شوند. این یعنی شما نباید آنها را مصرف کنید، اما مصرف نکردن بعضی از مواد در دراز مدت چندان برای بدن انسان خوشایند نخواهد بود. این پدیده این گونه رخ میدهد که هنگامی که در حال غذا خوردن نیستید، بدن شما شروع به بازسازی سلول ها میکند و در این هنگام سلول های ناکارآمد و قدیمی هضم و حذف میشوند و جای خود را به سلول های جدید میدهند.

شروع کتوژنیک نی نی سایت

این تغییرات به این علت است که شما به غذا خوردن عادی یا نوشیدن چای و قهوه عادت کرده اید، ولی نگران نباشید این تغییرات عادی بوده و اگر رژیم شما مستمر باشد، بدن شما نیز خود را با این تغییرات وفق خواهد داد و با خیال راحت میتوانید به رژیم خود ادامه دهید. به عنوان مثال میتوانید برای شروع از مغز هایی مانند بادام هندی و مصرف آووکادو استفاده کنید. برای مثال اگر میخواهید برای اولین بار از این روش استفاده کنید، ابتدا از فست هایی به مدت کم شروع کنید و نسبت به توانایی و تحمل بدن خود، مدت فست های خود را بیشتر کنید.

[arpw limit=”10″]

نام این رژیم (کتوژنیک)، به معنای تولید کتون در بدن است.

ژنتیک: هنگامی که شما دیگر چیزی نمیخورید، تغییراتی در ژن هایی از بدن شما که مربوط به طول عمر و توانایی مقابله با بیماری هاست، به وجود می آید. همین امر در کنار افزایش کتون ها ، مزایای بالقوه زیادی برای سلامتی بدن شما خواهد داشت. نام این رژیم (کتوژنیک)، به معنای تولید کتون در بدن است. این همراه با افزایش کتون ها دارای برخی مزایای سلامتی است. کنترل فشار خون از آن جهت اهمیت دارد که دو سوم افراد مبتلا به دیابت دارای فشار خون بالا هستند و باید از داروهای کاهنده فشار خون استفاده کنند.

رژیم غذایی کتوژنیک چیست

و در حالی که طرفداران رژیم کتو فواید سلامتی آن از جمله کاهش وزن، افزایش سطح کلسترول و کاهش قند خون، انسولین و سطوح تری گلیسیرید را به سرعت جشن می گیرند، این رژیم نیز دارای معایبی است که باید قبل از امتحان آن را در نظر گرفت. از جمله این موارد میتوان مقدار کلسترول خون، تری گلیسیرید موجود درخون و مقاومت انسولینی خون را نام برد. ورزش علاوه بر اینکه میتواند سلامت بدن را تضمین نماید، کاهش وزن را نیز با خود به همراه دارد و در رژیم کتو نیز علاوه بر تنظیم سطح قند خون، کاهش وزن را به دنبال دارد.

تاثیر در سلامت مغز انسان: با این رژیم میزان هورمون های مغز به طور چشمگیری افزایش پیدا میکند که این افزایش باعث رشد کردن بیشتر سلول های جدید میشود. در طول مدتی که شما از رژیم کتوژنیک استفاده میکنید، باید از مواد قندی مانند، شکر و مواد غذایی شیرین پرهیز کنید. اما اگر اصرار به انتخاب از میان این دو رژیم را دارید باید بگوییم، بسته به اهداف شما دارد. با هدفمند کردن رژیم خود می وتانید این اطمینان را حاصل کنید که انرژی کافی برای تمرین دارید. کاهش گرسنگی و افزایش انرژی. به هدف خود ایمان داشته باشید، چون موفقیت در این رژیم ملزم با اراده قوی و مستحکم است، اگر اراده شما بر ضعف و گرسنگی شما غلبه کند، موفق نخواهید شد.

کتوژنیک تلگرام

این کار به شما کمک خواهد کرد که هیچ وقت یادتان نرود که چه میخورید و برای چه میخورید. ما دلایلی را برای شما ذکر خواهیم کرد که پاسخ سوال فوق خواهد بود. نوشیدن زیاد آب علاوه بر آن که باعث میشود بدن شما هیدراته شود، باعث میشود که املاح، مواد معدنی و مواد مغذی در بدن بهتر جذب شوند. سبزیجات بدون نشاسته سبزیجاتی هستند که کالری و کربوهیدرات کمی دارند، اما حاوی مواد مغذی زیادی از جمله ویتامین ث و مواد معدنی مختلف هستند.

یک بررسی از 13 مطالعه نشان داده است که پیروی از کربوهیدرات بسیار کم رژیم کتوژنیک نسبت به رژیم کم چربی برای کاهش وزن طولانی مدت کمی موثرتر است. ولی غذاهایی که کالری آن ها کم تر میباشد و یا در طول این دو روز از دو یا سه وعده غذایی کوچک استفاده کنید، البته در همین دو یا سه وعده کوچک هم باید موادی را مصرف کنید که کالری کم تری دارند تا به نتیجه ی دلخواهتان یا همان کاهش وزن برسید. به همین دلیل شما بعد از خارج شدن از رژیم کتوژنیک سعی کنید، از موادی که قند زیادی دارند، بیش از حد استفاده نکنید.


منتشر شده

در

توسط