تقویت ایمنی از طریق یک برنامه روزانه سالم – بخش دوم

این قسمت دوم است که چگونه می توانیم ایمنی را تقویت کنیم زیرا ما روی روال روزانه خود کنترل داریم. قسمت اول را در پست قبلی ببینید.

یکی

برای بسیاری از ما ظهر، ما را به وقت ناهار می رساند. در حالت ایده آل، زمان ناهار 4 تا 5 ساعت پس از صرف صبحانه خواهد بود. ۴-۵ ساعت انتظار بین وعده های غذایی را ناشتای متناوب می گویند. ثابت شده است که روزه داری متناوب التهاب را در بدن کاهش می دهد که به نوبه خود به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند. (این برای کسانی که دیابتی هستند، سندرم متابولیک یا سایر شرایط بهداشتی که نیاز به برنامه غذایی متفاوتی دارند توصیه نمی شود. همیشه باید با متخصص مراقبت های بهداشتی خود در مورد اینکه چه چیزی و چه زمانی بخورند، مشورت کنید.)

ناهار ممکن است شامل: مرغ و سوپ سبزیجات ارگانیک باشد. سبزیجاتی مانند هویج که حاوی ویتامین A هستند، سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی، کلم پیچ و گل کلم برای سم زدایی بدن و یک حبه سیر که ضد میکروب است انتخاب خوبی هستند. یک وعده دیگر از چربی های سالم مانند یک قاشق غذاخوری روغن بذر کتان نیز می تواند مصرف شود.

وقت شام

زمان شام در حالت ایده آل، دوباره 4 تا 5 ساعت بعد از ناهار خواهد بود، تا روزه متناوب را تمرین کنید. یک وعده غذایی متشکل از مقدار زیادی سبزیجات سالم، پروتئین و چربی مانند گوشت گاو، مرغ و ماهی انتخاب های عالی هستند.

هر برنامه غذایی که از دستورالعمل های رژیم کتو، رژیم سرخپوشان، رژیم غذایی ساحل جنوبی یا رویکردهای مشابه پیروی می کند، در حمایت از سیستم ایمنی بدن ما به خوبی عمل می کند.

از آنجایی که همه ما به مناسبت یک میان وعده یا چیزی شیرین را دوست داریم که قطعاً جایز است. شکلات تلخ یک انتخاب عالی است که می تواند شیرینی ما را راضی کند و می تواند برای ما مفید باشد زیرا ضد التهاب است.

یک نوشیدنی الکلی در مواقعی نیازی به تضعیف سیستم ایمنی بدن ما ندارد. شراب قرمز و آبجو غلیظ ضد التهاب هستند.

ورزش قطعا سیستم ایمنی را بهبود می بخشد. هدف خوب این است که به مدت 30 دقیقه در روز ورزش کنید. نشان داده شده است که ورزش های متوسط ​​مانند پیاده روی، وزنه و تمرینات مقاومتی منجر به افزایش تعداد گلبول های سفید خون می شود که به مبارزه با عفونت کمک می کند. فرد نیازی به باشگاه، باشگاه سلامت یا مرکز ورزش ندارد. برخی از وزنه های دستی و کابل های کششی در خانه می توانند تمرینات مقاومتی را ارائه دهند. پیاده روی ورزش های هوازی را فراهم می کند و ممکن است مفیدترین فعالیتی باشد که انسان می تواند در آن انجام دهد.

خواب و استراحت کافی مهم ترین کاری است که می توانیم برای سیستم ایمنی خود انجام دهیم. سیستم ایمنی بدن ما در هنگام خواب به سختی کار می کند. وقتی استراحت می کنیم، سیستم ایمنی خود را تقویت می کنیم!

برای داشتن ایمنی بهتر لازم نیست به شدت از این روال روزانه پیروی کنید. اجرای هر یک از این اقدامات تنها سیستم ایمنی را تقویت می کند. با این حال، افزودن تدریجی این ایده ها، به مرور زمان کنترل ما را بر وضعیت سلامتی حال و آینده ای که با ما مواجه است بهبود می بخشد و ما را کمتر مستعد پیری و فرآیندهای دژنراتیو می کند.


منتشر شده

در

توسط