حقایق بی طرفانه درباره رژیم غذایی کتوژنیک

در ادامه برای شما لینک دانلود رایگان کتابچه رژیم کتوژنیک زیبیتو قرار داده شده که میتونید اون رژیم کتوژنیک رو مطالعه کنید. همچنین در یک سری از تحقیقات به فوایدی دربرابر سرطان ، دیابت و آلزایمر هم اشاره شده است. این میزان در یک سوم افرادی که از این رژیم غذایی استفاده میکنند به بیش از 90 درصد هم میرسد. آشپزی کتوژنیک استاندارد: در این نوع آشپزی باید کربوهیدرات ناچیز، پروتئین متوسط و میزان چربی بالایی مصرف شود. کتوژنیک به دلیل کارآمدی بالا در لاغری از محبوبیت بالایی برخوردار است. در واقع، به نظر می رسد که محصولات لبنی تخمیر شده پرچرب مانند پنیر و ماست اثرات خنثی بر سلامت قلب دارند و حتی ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهند. Th is was creat​ed by  Content G enerat or D emov​er sion!

پس از سالها محدود شدن به استفاده درمانی از رژیم کتوژنیک برای اشکال خاصی از بیماری صرع ، رژیم کتوژنیک (که معمولاً رژیم کتو نامیده می شود) به یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی در بین مردم آمریکا و دیگر کشور های جهان تبدیل شده است. آمینو اسیدهای موجود در پروتئین میتوانند با تبدیل به گلوکز، روند رژیم لاغری کتوژنیک را به هم بریزند. بررسی ای آرم داده است کدام ممکن است بلعیدن آب، نیم ساعت در گذشته اجتناب کرده اند وعده های غذایی، باعث کاهش پوند به میزان ۴۴ نسبت، در بیش اجتناب کرده اند طول ۳ ماه، تبدیل می شود.

رژیم لاغری کتوژنیک چیست

در اصل رژیم کتوژنیک، بر پایه کاهش میزان مصرفی کربوهیدرات، افزایش مقدار چربی و استفاده از پروتئین های مختلف است. درشت مغذی ها مواد مغذی هستند که بدن شما به مقدار زیادی به آنها احتیاج دارد و انرژی را به شکل کالری تأمین می کنند. آشپزی کتوژنیک با پروتئین بالا: این آشپزی بسیار شبیه آشپزی استاندارد است با این تفاوت که مقدار پروتئین آن بالاتر است. یکی از کارهایی که ممکن است نامناسب باشد آغاز با عجله و سرعت زیاد در رژیم کتوژنیک یا عوض کردن آن با یک رژیم دیگر است. اگر رژیم بیش از 4 روز ادامه پیدا کند، سطح انسولین موجود در خون کاهش یافته و بدن شروع به استفاده از چربی به عنوان سوخت اصلی خود میکند.  C​ontent has be​en creat ed by G SA​ Conte nt Gen᠎erat or DEMO​.

ماشین حساب کتوژنیک

[arpw limit=”10″]

به طور کلی، این شامل محدود کردن مصرف کربوهیدرات به حدود 20 تا 50 گرم در روز و پر کردن آن توسط چربیها مانند گوشت، ماهی، تخممرغ، آجیل و روغنهای سالم است. علاوه بر این موارد، عدم وجود تحقیقات طولانیمدت بر روی این رژیم منجر شده است تا عوارض استفاده از آن در بازههای گسترده مشخص نباشند. یک رژیم کمکربوهیدرات میتواند حاوی 130 گرم کربوهیدرات در روز باشد که بسیار بیشتر از محدودیتهای سخت رژیم کتو است.

در آشپزی کتوژنیک، کربوهیدرات به میزان ناچیزی استفاده می شود و بیشتر کربوهیدرات هایی مانند شکر، شیرینی ها و نوشابه را حذف می شود. سس رنچ خانگی: این سس در آشپزی کتوژنیک مخلوطی از سرشیر، سس مایونز، خامه ترش، پیاز و سیر است.این مواد را خوب باهم ترکیب کرده و در یخچال گذاشته تا آماده خوردن شود. در بین سبزیجات و میوه ها گوجه فرنگی، اسفناج، طالبی، کیوی، ریواس، هندوانه، تمشک، پیاز و فلفل ها نیز باید در لیست اصلی وعده های غذایی باشد.

برای کمک به شما برای شروعتان، در این بخش از تناسب اندام و رژیم های لاغری در دلگرم یک برنامه رژیم غذایی کتوژنیک را برای یک هفته آورده ایم:شنبه:صبحانه:املت ژامبون و پنیر با سبزیجات.ناهار:برش ژامبون و پنیر با آجیل.شام:ماهی سفید، تخم مرغ و اسفناج پخته شده در روغن نارگیل.یکشنبه:صبحانه:تخم مرغ سرخ شده با بیکن و قارچ.ناهار:برگر با سالسا، پنیر و گااکامولی.شام:استیک و تخم مرغ با سالاد جانبی.دوشنبه :صبحانه:بیکن، تخم مرغ و گوجه فرنگی.ناهار:سالاد مرغ با روغن زیتون و پنیر فتا.شام:ماهی قزل آلا با مارچوبه پخته شده در کره.سه شنبه:صبحانه:املت تخم مرغ، گوجه فرنگی، ریحان و پنیر بز.ناهار:شیر بادام، کره بادام زمینی، پودر کاکائو و میلک شیک استویا.شام:گوشت قل قلی، پنیر چدار و سبزیجات.چهار شنبه:صبحانه:یک میلک شیک کتوژنیک.ناهار:سالاد میگو با روغن زیتون و آووکادو.شام:گوشت قرمز با پنیر پارمسان، بروکلی و سالاد.پنج شنبه:صبحانه:املت با آووکادو، سالسا، فلفل، پیاز و ادویه جات.ناهار:تعدادی آجیل و کرفس با گواکامولی و سالسا.شام:مرغ با پاستو و پنیر خامه ای همراه با سبزیجات.جمعه:صبحانه:ماست بدون قند با کره بادام زمینی، پودر کاکائو و استویا.ناهار:گوشت گاو سرخ شده در روغن نارگیل با سبزیجات.شام:همبرگر با بیکن، تخم مرغ و پنیر.همیشه سعی کنید سبزیجات و گوشت را در طولانی مدت بچرخانید، زیرا هر نوع از اینها، مواد مغذی و مزایای سلامتی خاصی را فراهم می کند.عوارض جانبی رژیم کتوژنیک و چگونگی به حداقل رساندن آنها:- هرچند رژیم کتوژنیک برای افراد سالم ایمن است، اما در حالی که بدن شما سازگار است، ممکن است عوارض جانبی اولیه ایجاد شود.

۱۵ غذا که نمی توانید در رژیم غذایی کتوژنیک مصرف کنید! همچنین صدمات مغزی برخی تحقیقات نشان میدهد که رژیم غذایی میتواند نتایج آسیبهای مغزی را بهبود بخشد. خواص و فایده رژیم لاغری کتوژنیک- در واقع، تحقیقات نشان می دهد که رژیم کتوژنیک بسیار عالی است و اغلب به عنوان رژیم کم چربی توصیه می شود. یکی از دشوارترین بخشهای رژیم لاغری کتوژنیک، به حفظ آن در طولانی مدت برمیگردد. یا آنکه منجمد نمود و با آن بستنی درست کرد.  This w as gen᠎er᠎at​ed ᠎with t​he help of    Con tent Gene rato᠎r DEMO.

کتوژنیک محصولات

آشپزی کتوژنیک می تواند مفید یا مضر باشد و باید نکاتی را رعایت کرد. گردو یک از خوراکیهای بسیار سادهای است که برای سلامتیتان فوقالعاده مفید است. لازم به ذکر است که گلوکز از مصرف غذاهای کربوهیدراتدار به دست میآید. این رژیم می تواند برای افراد مبتلا به بیماری های مغزی و قلبی کمک کند و باید قبل از انجام آشپزی کتوژنیک تحقیق های کافی و لازم را انجام دهید. همچنین ممکن است به افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، برخی بیماریهای مغزی و حتی آکنه کمک کند، اما لازم است تحقیقات بیشتری در این حوزهها انجام شود. یادتان باشد رژیم غذایی باعث می شود انسان در پخت و پز و غذا خوردن با محدودیت هایی مواجه شود اما امروزه با می توان با آشپزی خلاقانه این محدودیت ها را از بین برد.

کتوژنیک گلوکوژنیک

این شام را می توان با اسفناج سرو کرد. می توان تقریبا به این صورت باشد:کربوهیدرات 5 درصد، پروتئین 20 درصد و چربی 75 درصد. با این حال، تنها رژیم های کتوژنیک استاندارد و با پروتئین بالا به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته اند. در اینجا می خواهیم چند نمونه از برنامه غذایی در آشپزی کتوژنیک برای شما معرفی کنیم تا کسانی که می خواهند این رژیم را پیشه کار خود قرار دهند آشنایی مختصری داشته باشند. رژیم کتو نی نی سایت|”وقتی یک استخوان ران مرغ را در سرکه قرار دهیم، بعد از یک هفته نرم می شود.

رژیم کتوژنیک برای بیماران صرعی

افزایش میزان کتون در خون را کتوزیس مینامند. در چنین شرایطی، بدن برای سوختوساز و تأمین انرژی، چربیها را میسوزاند. یک مطالعه نشان داد که رژیم کتوژنیک، حساسیت به انسولین را تا 75٪ بهبود می دهد ؛مطالعه دیگری در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که 7 نفر از 21 شرکت کننده قادر به متوقف کردن استفاده از تمام داروهای دیابت بودند. البته مهم است که ابتدا میزان دریافت کربوهیدرات را بسیار کم نگه دارید. آشپزی کتوژنیک و رعایت رژیم غذایی برای بدن بسیار مناسب است.

وعده رژیم لاغری کتوژنیک برای کاهش وزن به حداقل رساندن مصرف گلوکز، منبع اصلی انرژی در بدن انسان است. رژیم غذایی کتوژنیک میزان مصرف 17 ماده مغذی غذایی کوچک را در افراد به حداقل میرساند. این مسئله گاهی منجر به کمبود ویتامین سی در کودکان شده و در صورت ادامه میتواند مرگ بر اثر کمبود ماده معدنی سلنیوم را رقم بزند. تجربیاتتان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. رژیم های کتوژنیک برای دیابت و پیش دیابت:دیابت با تغییرات متابولیسم، قند خون بالا و اختلال عملکرد انسولین را تغییر می دهد.

بنابراین وزن بدن با چربی های بالا کاهش می یابد. خلاصه:رژیم غذایی کم کربوهیدرات، مصرف کربوهیدرات را به شدت محدود کرده و بدن شما را وادار به استفاده از چربی برای سوخت می کند و به کاهش وزن کمک می کنند و با بسیاری از مزایای سلامتی دیگر مرتبط هستند. مطالعات در حال حاضر نشان داده است که رژیم غذایی می تواند منافعی برای طیف گسترده ای از شرایط سلامتی مختلفی داشته باشد، مانند:بیماری قلبی: رژیم کتوژنیک می تواند عوامل خطر مانند چربی بدن، سطح کلسترول HDL، فشار خون و قند خون را بهبود بخشد. افراد سالم در زمانهای پرهیز از غذا و ورزش، مقادیر متوسطی کتون در خون خود دارند.

معده­ی یک فرد بالغ و سالم به طور روزانه حدود ۲ تا ۳ لیتر شیرهی معده تولید می­کند. نکته قابل توجه درباره رژیم غذایی کتوژنیک این است که این رژیم یک رژیم با کربوهیدرات کم و چربی بالا است! صبحانه: اسموتی بادام زمینی که کربوهیدرات آن بسیار پایین است. پزشک متخصص هر فرد با توجه به سوابق پزشکی، داروهای مورد استفاده­ی فرد و علائم خاص آن شخص از بهترین روش برای درمان رفلاکس اسید معده استفاده ­می­کند.

طرز تهیه سوپ شیر

برای پخت سوپ سفید، ابتدا قارچ را ریز خرد کنید و با کره تفت بدهید و بعد پیاز و سیر رنده شده را اضافه کنید، کمی تفت بدهید. کمی فلفل سفید و بعد هویج … [Source: jamejamonline]

این چالش خصوصا زمانی که فرد با دوستان و خانواده خود برای مصرف غذا به خارج از خانه میرود برجسته میشود. در نظر داشته باشید که یک موز متوسط حدود 27 گرم کربوهیدرات دارد. با افرادی متخصص در این زمینه صحبت میکنن. همه روش هایی که در بالا برای تناسب اندام و کاهش وزن در مدت کوتاه اشاره شد نباید به سلامت شما اسیب بزند در هر مرحله اگر احساس کردید تغییراتی در سلامت و بنیه شما ایجاد شده است حتما باید با پزشک مشورت کنید و هرگز بدون مشورت متخصص از داروها و قرص های لاغری و حتی رژیم های سنگین استفاده نکنید چرا که ممکن است در یک رژیم کوتاه یک ماه به کبد و کلیه و سایر اندام های داخلی خود آسیب جدی وارد کنید .

با روش آشپزی کتوژنیک شما احساس گرسنگی ندارید اما در عین حال در حال سوزاندن چربی انباشته در بدن خود هستید. شما به این دلیل در حال مطالعه این مطلب هستید که روش های زیادی برای لاغری استفاده کرده اید ولی موفق نشده اید. بادام، گردو، پسته، دانه آفتابگردان، دانه کدو تنبل، شاه بلوط و غیره در هر ۲۸ گرم ۱ تا ۴ گرم کربوهیدرات خالص دارند. آنتیاکسیدانهای موجود در زیتون خواص ضدالتهابی دارند و ممکن است از سلولها در برابر آسیب دیدن محافظت کنند.


منتشر شده

در

توسط