خطرات و عوارض رژیم کتوژنیک؛ چه کسانی نباید رژیم کتو را دنبال کنند؟

رژیم کتو هم برای زنان رژیم کتوژنیک باردار مناسب نیست. رژیم غذایی کتو ممکن است موجب کاهش فشار خون، ایجاد سنگ کلیه، یبوست، کمبود مواد مغذی در بدن و افزایش احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی شود. این مسئله گاهی منجر به کمبود ویتامین سی در کودکان شده و در صورت ادامه میتواند مرگ بر اثر کمبود ماده معدنی سلنیوم را رقم بزند. البته این رقم و عدد برای هر فرد کمی متفاوت است. در هر حال، برای سلامت دستگاه گوارش نیاز به مصرف فیبر وجود دارد.  A rticle has been g ener​ated ​wi th G SA Content᠎ G᠎ener ator Dem ov᠎er si​on!

ماکارونی کتوژنیک

رژیم غذایی کتوژنیک بر همین اساس این رژیم لاغری یک رژیم متعادل نیست و امکان دنبال کردن آن به صورت بلند مدت وجود ندارد و میتواند به بدن آسیب جدی وارد کند. که همگی ادعا میکنند سریعترین رژیم لاغری هستند، یک رژیم لاغری این روزها حسابی سر و صدا کرده است. شرط اول لاغری و یا شرط اول رژیم لاغری سریع این است که قابلیت انجام داشته باشد و توان سیر کنندگی را داشته باشد. زیرا این رژیم قصد دارد از چربی به عنوان سوخت اصلی بدن استفاده کند. در واقع، کبد بهجای تولید سوخت از قند یا گلوکزِ کربوهیدراتها، دست به تولید سوخت از چربیها میزند.

کتوژنیک یعنی چه

برای رسیدن بهحالت کتوزیس، نیاز است که ۷۵ درصد از کالری بدن را از چربیها تأمین کنید. بعد از مدتی، چاقی و چربیها بازمیگردند و حتی ممکن است که چاقتر از قبل شوید. ممکن است شروع رژیم کتوژنیک چالشبرانگیز باشد ، ولی نکات و ترفندهای مختلفی وجود دارد که میتوانید برای آسانتر شدن کار استفاده کنید. رژیم کتو مناسب کسانی نیست که نگران سلامت استخوانهایشان هستند. پژوهشگران دریافتهاند که استفاده از رژیم کتو در کودکان مبتلا به صرع هم موجب کاهش سلامت استخوانهایشان میشود. در این بخش از نوشتار متخصص تغذیه رژیم کتوژنیک به بررسی و بیان مواردی در خصوص انواع رژیم های کتوژنیک می پردازیم.

رژیم کتوژنیک چقدر لاغر میکند

متخصص تغذیه گفت: رژیم «کتوژنیک» عوارض زیادی دارد، بنابراین برای افرادی که با سایر رژِیمهای معمولی می توانند کاهش وزن داشته باشند توصیه نمی شود. این رژیم شامل کاهش مصرف شدید کربوهیدرات و جایگزینی آن با چربی است. لازم است بهسراغ مصرف منابعی از چربی بروید که برای قلب سالم و مفیدند. منتها حواستان باشد اگر این منابع را بهخوبی نشناسید، امکان دارد با مصرف بیشازحد چربیهای اشباعشده، باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی شوید و به قلب سرخ و تپندهتان آسیب بزنید.

نان لواش کتوژنیک

تخم مرغ ها رو به شکل جداگانه تو ظرفی شکسته و هم بزنید. در دوره ۳۰ روزه رژیم قلیایی از اینگونه تکنیک ها برای لاغری به شما آموزش می دهم. رژیم کتو یا رژیم کتوژنیک میتواند همزمان معایب و مزایای متعددی برای شما به همراه داشته باشد. استفاده می کنیم. در ادامه، سه نوع از نان های خوش عطر و طعم کتوژنیک را برای شما به طور کامل توضیح خواهیم داد. مصرف میوهها، سبزیجات و غلات کامل در دوران بارداری ضروری است. سلام .من ۳۹ سال دارم و چندین سال از داروهای گیاهی زیادی برای پرپشت شدن و ضخیم شدن موهای جلوی سرم استفاده کردم.تا حدودی بهتر میشد ولی با قطع دارو دوباره کمپشت میشه.الان یک ماهه که اسپری ماینوکسیدول دو درصد روزی دو بار و قرص زینک پلاس استفاده میکنم .به نظر میاد دوباره موهام داره پر میشه .سوالم اینه که بعد از اینکه با مصرف ماینوکسیدول به نتیجه دلخواهم رسیدم باید به صورت دایم باز هم روزی دوبار محلول رو استفاده کنم و یا اینکه پس از کامل شدن درمان روزی یکبار مثلا فقط شبها ماینوکسیدول استفاده بشه کفایت میکنه .و ریزش مجدد مو اتفاق نمیفته؟

[arpw limit=”10″]

رژیم کتوژنیک علم ورزش

C ontent h​as ᠎been gener᠎ated by  ᠎Cont᠎en t ᠎Gene​rato​r  DE MO!

پس برای اینکه بتوانید نتیجه زحمات خود رو به خوبی مشاهده کنید باید از مصرف هر نوع ماده صنعتی و ناسالمی که روند کاهش وزن شما رو به خطر میاندازد پرهیز کنید. متخصصان معتقدند دوران بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست. آب بدن هم باید در دوران شیردهی زیاد باشد. اگر داروهایی برای درمان دیابت مصرف میکنید که فشار خونتان را پایین میآورند، باید چند روز برای تطبیقیافتن داروها با بدن در رژیم غذایی صبر کنید. به علاوه، دستورات غذایی مورد علاقهی شما را بر اساس رژیم کتوژنیک به شما ارائه میدهد. شما باشید چکار می کنید؟

به متخصصان تغذیه مراجعه کنید و با گرفتن برنامهای که در آن مواد مغذی مختلف وجود دارد، رژیمی مناسب داشته باشید. باید مطمئن شوید رژیم موردنظرتان خطری به وجود نمیآورد و سلامتیتان را تهدید نمیکند. حتی رایجترین مثال از رژیم کتوژنیک معمولاً اگر از آن پیروی کنید، مفت خوبی برای شما به ارمغان میآورد. کتو و تجزیه کربوهیدراتها به شما توصیه نمیشود. پزشکان توصیه میکنند بعد از هر شیردهی، یک لیوان آب نوشیده شود. همه ی این روش هایی که گفته شد با هزینه بسیار کم قابل اجرا هستند و به پسردار شدن کمک می کنند و حتی اگر نتیجه ای نگیرید ضرری نکرده اید چون هیچ کدام از این توصیه ها عوارض جانبی ندارند.

برای کنترل کردن کالری می توانید از طریق میزان مواد غذایی مصرفی، استفاده مناسب از وعده های غذایی و میان وعده ها در بین وعده های اصلی غذا، ورزش و فعالیت های فیزیکی اقدام کنید. به عنوان مثال ورزش کردن و داشتن یک اتاق آرام و دوری از شبکه اجتماعی باعث کاهش استرس در محیط خانه می شود که برای تناسب اندام موثر است. و یکی دیگر از دلایل تاثیر مثبت این روش این است که باعث کاهش چشم گیر سطح انسولین موجود در خون میشود که با این رژیم نیازتان به انسولین کمتر خواهد شد. اگر برای مدیریت و کنترل بیماری دیابت انسولین مصرف میکنید، کاهش مصرف کربوهیدراتها در رژیم کتو ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد.

البته برخی از تحقیقات نشان میدهد که اینگونه نیست که رژیم کتو برای تمام انواع دیابت نامطلوب باشد؛ برای مثال، مبتلایان به دیابت نوع دوم میتوانند زیر نظر پزشکان و متخصصان و با برنامهای حرفهای و اصولی از رژیم کتو استفاده کنند. مصرفنکردن کربوهیدرات کافی در مبتلایان به دیابت در کنار مصرف انسولین برای واردکردن گلوکز به بدن گردش خون را کاهش میدهد. منتها در کنار همه اینها، یادتان باشد بعضی از افراد نباید بههیچوجه رژیم کتو را برای خود انتخاب کنند. نتیجه رژیم کتو سریع خود را نشان میدهد؛ اما ماجرا از این قرار است که بهطور پایدار و دائمی نمیماند.

رژیم کتوژنیک تبادل نظر

برای رژیمگرفتن باید شرایط بدنی خود را بهخوبی بررسی کنید. اما تحقیقات جدید نشان میدهند که رژیم غذایی کتو برای گستره بیشتری از بیماریها و شرایط سلامتی مفید است که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم. متخصصان تغذیه میتوانند بنا به شرایط جسمانی هر فرد به مقدار دقیق و لازم مصرف فیبر در روز کمک کنند. مصرف بمبهای چربی مانند شکلاتهای شیریننشده یا روغن نارگیل هم به افراد کمک میکند خیلی زود و سریع، میزان چربیِ لازم برای روزشان تکمیل شود. برعکس، رژیم های غذایی بسیار کم کربوهیدرات و پرچرب مانند رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن مفید هستند.

رژیم کتو بیخطر است؟ البته این را هم در نظر بگیرید که هر فرد باید بهدنبال رژیمی بگردد که مناسبترین گزینه برای وضعیت بدنی و سبک زندگیاش است. رژیم غذایی کتو رژیم دشواری است و یادتان نمیدهد وارد سبک سالمی از زندگی شوید. همان طور که پیشتر هم گفته شد، اینطور نیست که رژیم کتو برای همه مناسب باشد. خمیر نان کتو را درون همان قالبی که در مراحل اول آماده کردیم، بریزید. در این رژیم به طور معمول میزان چربی ۷۵% ، میزان پروتئین ۲۰% و میزان کربوهیدارت ۵% می باشد. راه درمان مشکلات گوارشی در رژیم کتوژنیک چیست؟ Article h​as been gen​er᠎at᠎ed  wi​th   Content Gener at or DE MO!

علامتهای این مشکل چیست؟ خطرات احتمالی آن چیست؟ بدن کتونهای موجود در خود را تجزیه میکند؛ کتونها نوعی سوختاند که کبد آن را از چربی تولید میکند. اگر مشکلاتی در استخوانهای خود دارید (مثلا پوکی استخوان)، دور رژیم کتو را خط بکشید و محتاط باشید. بیشتر بخوانید: رژیم غذایی کتوژنیک برای چه کسانی مناسب است؟ کتوزیس وضعیتی از سوختوساز است که به بدن اجازه میدهد در دورهای زمانی بدون غذا باقی بماند. رژیم لاغری ساده و آسان یعنی می توانید با دیگر اعضای خانواده غذا بخورید نه اینکه مجبور باشید غذای متفاوتی برای خودتان تهیه کنید تا لاغر شوید.

کتوژنیک آمینو اسید

هنوز اثرات بلندمدت رژیم کتوژنیک مشخص نیست. با رویآوردن به کتو نمیتوانید سلامت عمومی بدنتان را حفظ کنید و در بلندمدت از نتایجش بهره ببرید. مصرف فیبر برای سلامت میکروبیوم روده هم ضروری است. به عبارت دیگر، تمام شیرین کننده ها ولع مصرف غذاهای شیرین را حفظ می کنند، و برای برخی ممکن است در مقابل این هوس ها مقاومتی نداشته باشند. اگر به شدت کربوهیدرات ها را قطع کنید، بدن باید به سمت چربی سوزی تغییر کند – این چربی یا از رژیم غذایی شما یا از چربی های ذخیره شده بدن شماست.

اجتناب از کربوهیدرات ها در رژیم کتوژنیک بسیار مهم است، زیرا کربوهیدرات ها به راحتی به گلوکز تبدیل می شوند ، که بدن شما را از سوختن کتون ها برای تامین انرژی باز می دارد. صبحانه: شیک مناسب برای رژیم کتوژنیک (مثل شیک کره بادام زمینی یا توت فرنگی). کره آجیل و دانه: کره بادام زمینی، کره بادام، کره آفتابگردان، کره بادام هندی. خرید موادی مانند گوشت و انواع آجیل پرهزینه است؛ بنابراین، محصولاتی مانند قهوههای کتو یا مکملهایی کتوژنیک در بازار موجودند که جایگزین مواد غذایی گران میشوند. آجیل: آجیل ماکادامیا، بادام، گردو، پسته.

کتوژنیک و بارداری

در حالت طبیعی، ۲۰ تا ۳۵ درصد از کالریهای موردنیاز بدن از چربیهای به دست میآیند. افراد سالم نیز باید روزانه ۲۵ تا ۳۵ گرم فیبر مصرف کنند تا شکمشان کار کند و مشکل یبوست نداشته باشند. ۵ درصد کالری از کربوهیدراتها به دست میآید (حدود ۲۰ تا ۵۰ گرم در روز). پنیرهای کاملا چرب که در هر اونس یا در حدود ۴/۱ فنجان، ۵/۰ تا ۵/۱ گرم کربوهیدرات خالص دارند. آرد بادام ، صمغ زانتان ، بکینگ پودر و نمک را به تدریج و حین هم زدن به تخم مرغ اضافه کنید تا خمیرتان غلیظ شود. یک برش از آن می تواند یک میان وعده تازه باشد یا سعی کنید مقداری از آن را به سالاد بعدی خود اضافه کنید.


منتشر شده

در

توسط