درمان عسل و دارچین

ترکیب عسل و دارچین برای قرن ها هم در طب شرقی و هم در طب آیورودا استفاده می شود. دارچین یکی از قدیمی ترین ادویه های شناخته شده برای بشر است و محبوبیت عسل در طول تاریخ ادامه داشته است. این دو ماده با توانایی های درمانی منحصر به فرد سابقه طولانی به عنوان یک درمان خانگی دارند. روغن‌های ضروری دارچین و آنزیم عسل که پراکسید هیدروژن تولید می‌کند، این دو ماده غذایی «ضد میکروبی» را با توانایی کمک به توقف رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها واجد شرایط می‌دانند. هر دو نه تنها به عنوان طعم دهنده نوشیدنی و دارو، بلکه به عنوان یک عامل مومیایی کردن نیز استفاده می شوند و به دلیل خواص ضد میکروبی موثرشان به عنوان جایگزینی برای نگهدارنده های غذاهای سنتی استفاده می شوند. خواص ضد میکروبی مردم ادعا کرده اند که این مخلوط یک درمان طبیعی برای بسیاری از بیماری ها و فرمولی برای بسیاری از فواید سلامتی است:

1) بیماری های قلبی: به جای استفاده از مربا یا کره، عسل و پودر دارچین را روی نان بمالید و به طور منظم در وعده صبحانه میل کنید.

۲) ورم مفاصل: خمیری که از دو ماده تشکیل شده است را روی قسمت آسیب دیده بدن بمالید و به آرامی ماساژ دهید.

3) ریزش مو: یک خمیر روغن زیتون داغ، یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق چایخوری پودر دارچین را قبل از حمام بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و بشویید.

4) عفونت مثانه: پودر دارچین و عسل را در یک لیوان آب ولرم مخلوط کرده و بنوشید.

5) دندان درد: خمیری از پودر دارچین و عسل و روی دندان درد بمالید.

6) کلسترول: پودر دارچین و عسل را در آب جوشیده یا چای سبز مخلوط کرده و بنوشید.

۷) سرماخوردگی: یک لیوان آب عسل ولرم مخلوط با پودر دارچین درست کنید تا در فصل سرما به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. همچنین ممکن است به پاکسازی سینوس های شما کمک کند.

8) سوء هاضمه: پودر دارچین که قبل از غذا روی یک قاشق عسل می پاشید، اسیدیته را از بین می برد.

9) ماندگاری: به طور منظم چای تهیه شده با عسل و کمی پودر دارچین را مصرف کنید.

10) جوش ها: عسل را با پودر دارچین مخلوط کنید و قبل از خواب روی جوش ها خمیر بمالید و صبح روز بعد بشویید.

11) چاقی: برای کاهش وزن، روزانه مخلوطی از یک قاشق چایخوری عسل با نصف قاشق چایخوری پودر دارچین در آب جوشانده شده با معده خالی، صبح حدود نیم ساعت قبل از صبحانه بنوشید.

دارچین دارای خاصیت تقویت کننده انسولین (ترکیبات محلول در آب به نام پلیمرهای پلی فنل نوع A) است که توانایی افزایش فعالیت انسولین را حدود 20 برابر می کند و می تواند برای افرادی که سطح قند بالایی دارند (افراد چاق، پیش دیابتی ها و دیابتی ها) مفید باشد. همچنین، تئوری رژیم غذایی خواب زمستانی عسل را بخوانید تا دریابید که چگونه عسل به متابولیسم کلسترول و اسیدهای چرب نامطلوب کمک می کند، مکانیزم سوخت رسانی برای بدن فراهم می کند، سطح قند خون را متعادل نگه می دارد و اجازه می دهد تا هورمون های بازیابی ما با سوزاندن ذخایر چربی بدن ادامه دهند. .

12) بوی بد دهان: با عسل و پودر دارچین مخلوط در آب داغ غرغره کنید تا نفس در طول روز تازه بماند.

عسل و دارچین با هم علاوه بر اینکه یک درمان بالقوه شگفت انگیز برای بسیاری از بیماری ها هستند، طعم کلی معطر، شیرین و گرم آنها نیز برای کام مناسب است. این ترکیب جلوه ای جادویی به طعم کیک، نان، بیسکویت و رول می بخشد و به عنوان دستور العمل های برنده بسیاری در دنیای غذاهای خوشمزه مانند غذای کلاسیک معروف، آسان برای تهیه و مورد علاقه بچه ها – عسل و نان تست کره دارچین!

مقاله: http://www.benefits-of-honey.com/honey-and-cinnamon.html


منتشر شده

در

توسط