دسرهای کم کربوهیدرات – به بازدید از پری شیرین دندان خوش آمدید!

دسرهای کم کربوهیدرات می توانند راه حلی برای میل شما به شکر باشند.

با این حال، به نظر می رسد اعتیاد به شکر یک بیماری همه گیر ملی است و مواد شیرین در بدترین مکان ها مانند محصولات غلات کامل و نان، سبزیجات و حتی غذاهای سالم کم کربوهیدرات پنهان می شوند.

حتی کسانی که شیرینی زیاد مصرف نمی‌کنند می‌توانند در همه جا به بلای رژیم‌های کم کربوهیدرات مبتلا شوند – ترک قند.

خوشبختانه، نیاز شدید به شیرینی تنها چند هفته در رژیم‌های اتکینز، ساحل جنوبی، غارنشین و سایر رژیم‌های محدودکننده کربوهیدرات ادامه دارد. و دسرهای کم کربوهیدرات حداقل می توانند به زبان شما طعم و مزه را بدهند.

شکر گرگی در لباس میش است. خوشمزه است و سیر کننده است و شر محض است – لوزالمعده شما را فرسوده می کند و باعث دیابت خطرناک می شود.

اتفاقی که می افتد این است: وقتی وعده های غذایی حاوی مقدار زیادی غذاهای با گلیسمی بالا را برمی دارید، قند خون شما افزایش می یابد. در پاسخ، لوزالمعده چیزی اشتباه می بیند و انسولین تولید می کند که سطح گلوکز در جریان خون را کاهش می دهد.

اگر قند خون شما خیلی پایین بیاید، میل شدید به قند دارید که چرخه را دوباره شروع می کند. این اتفاق بیشتر و بیشتر می شود و شما وارد حالت پیش دیابت می شوید. در نهایت، پانکراس بیش از حد کار شما به سادگی می سوزد و دیگر نمی تواند انسولین ترشح کند.

خوشبختانه، شما می توانید با محدود کردن مصرف غذاهای با گلیسمی بالا، این توالی را متوقف کنید، یا به عبارت دیگر، رژیم غذایی کم کربوهیدرات را در پیش بگیرید.

با این حال، میل شما به شکر یک شبه از بین نمی رود. و با محصولات بسته بندی شده با شکر در همه جا شما را وسوسه می کند، ممکن است هر از گاهی هوس معتاد را تجربه کنید. دسرهای کم کربوهیدرات می توانند کمک کنند.

برنامه ریزی روشی ایده آل برای مقابله با میل به شکر است. شما می توانید با اطمینان از مصرف متعادل فیبر، چربی و پروتئین، از کاهش سطح قند خون خود جلوگیری کنید. این را می توان با تقسیم وعده های غذایی خود به پنج قسمت و خوردن منظم انجام داد.

شما می توانید به معنای واقعی کلمه یک خوراکی شیرین از خامه فرم دهنده سنگین بدون کربوهیدرات و شیرین کننده های مصنوعی بدون کربوهیدرات تهیه کنید. کمی طعم دهنده کم کربوهیدرات اضافه کنید و یک خوراکی خوشمزه مانند پودینگ خامه ای خواهید داشت. آن را فریز کنید و یک بستنی مصنوعی خواهید داشت.

دیگر ترفندهای مفید اتکینز، ساوت بیچ، غارنشین و دیگر ترفندهای رژیم کم کربوهیدرات شامل نگه داشتن دانه ها، آجیل، پنیر و تخم مرغ های آب پز سفت برای کمک به تعادل سطح قند در خون است. فراموش نکنید که آن تخم مرغ های آب پز سفت نیز می توانند به تخم مرغ های شیطانی خوشمزه تبدیل شوند!

این روزها، دسرهای کم کربوهیدرات شامل شکلات های بسیار خوشمزه بدون شکر است که به اندازه شکلات تخته ای استاندارد شما خوب، خامه ای و رضایت بخش است. فقط مراقب مصرف کربوهیدرات باشید، به خصوص اگر به نظر می رسد که به فلات های زیادی رسیده اید.

ترفند دیگر این است که حتما یک مولتی ویتامین خوب روزانه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. گاهی اوقات کمبود مواد مغذی – مانند کمبود منیزیم، روی یا کروم – می‌تواند باعث ولع شدید برای شکلات و/یا شیرینی‌های شیرین شود! اگر مکمل روزانه مصرف کنید، می توانید برخی از خواسته ها را از بین ببرید.

اما بهترین راه حل؟ دسرهای کم کربوهیدرات!

لذت بردن از یک جایگزین کربوهیدرات کم یا بدون کربوهیدرات از غذای شیرین مورد علاقه شما می تواند زمانی که احساس محرومیت می کنید بسیار رضایت بخش باشد. انواع بستنی بدون قند، ماست، آب نبات و شکلات، حتی پنکیک با شربت افرا وجود دارد!

شکی نیست که گاهی میل شدید به شکر بخشی از رژیم های غذایی محدود کننده کربوهیدرات خواهد بود، اما با کمک این نکات و دسرهای کم کربوهیدرات می توانید آن ها را از بین ببرید!


منتشر شده

در

توسط