دوچرخه سواری کربوهیدرات – بهترین رژیم مخفی هالیوود؟

بهترین برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات چیست؟ از بین تمام رژیم های غذایی موجود (اتکینز، ساحل جنوبی و غیره) کدام یک می تواند موثرترین باشد؟ پس از گذراندن زمان زیادی برای یادگیری در مورد تغذیه و تناسب اندام، به رژیمی برخوردم که با پرسیدن از اطرافیان، افراد حاضر در باشگاه من به آن قسم می خورند. و به گفته مربی تناسب اندام من، هالیوود نیز به آن قسم می خورد. این یک تغییر جدید در رژیم غذایی قدیمی با پروتئین کم کربوهیدرات و یک تکنیک پیشرفته کاهش چربی است که “چرخه کربوهیدرات” نامیده می شود. همچنین به آن «چرخه کربوهیدرات»، «رژیم زیگ، زاگ» و «رژیم های کم مصرف» نیز گفته می شود.

چگونه کار می کند

بدن ما برای پاسخ به گرسنگی شرطی شده است. این به این معنی است که وقتی کمتر غذا می خوریم بدن ما فکر می کند که در آینده سوخت کمتری خواهد داشت بنابراین به حالت گرسنگی می رود. در حالت گرسنگی، بدن ما کمتر و کمتر می سوزد زیرا فکر می کند که دیگر چیزی برای سوزاندن وجود ندارد. به همین دلیل است که رژیم‌های سنتی کم کربوهیدرات زمانی که برای مدتی از رژیم کم کربوهیدرات استفاده می‌کنند به سطح بالایی می‌رسند.

چرخه کربوهیدرات (من دوست دارم اسمش را سی سی بگذارم) موثرترین راه برای فریب بدن ما است که به حالت گرسنگی نرود. در یک رژیم CC، شما کربوهیدرات‌های خود را برای چند روز کاهش می‌دهید، سپس دوباره آن را افزایش می‌دهید قبل از اینکه بدنتان بفهمد چه اتفاقی دارد می‌افتد! CC بر اساس مفهوم چرخش روزهای کم کربوهیدرات با روزهای پر کربوهیدرات به جای پایین نگه داشتن کربوهیدرات ها همیشه است. زیبایی این رژیم در این است که از مزایای کاهش چربی رژیم کم کربوهیدرات استفاده می کند اما تمام عوارض جانبی کم کربوهیدرات را از بین می برد! متابولیسم را با سرعت بالا نگه می دارد و از رفتن بدن شما به حالت گرسنگی جلوگیری می کند.

نقشه ی بازی

کربوهیدرات کم باید حداکثر سه روز متوالی باشد و سپس در روز چهارم پر کنید. با بارگیری کربوهیدرات در روز چهارم، انرژی شما بالا می ماند و سوخت و ساز بدن شما به سرعت چربی سوزی می کند. در روزهای کم، کربوهیدرات‌هایم را در دو یا سه وعده اولم (شامل میان وعده‌ها) می‌خورم و کربوهیدرات‌هایی که می‌خورم کم است. (نصف فنجان برنج قهوه ای) بعد از ساعت 4 بعدازظهر وعده های غذایی پر پروتئین با کربوهیدرات های فیبری (سالاد، سبزیجات و غیره) می خورم.

در روزهای اوج، من به سادگی هر چیزی را که می خواهم می خورم (هنوز شیرینی و نوشابه ندارم). اینجاست که من کربوهیدرات های نشاسته ای زیادی مانند سیب زمینی سرخ کرده، برنج سرخ شده چینی، پوره سیب زمینی با سس و غیره می خورم. این نه تنها من را با کربوهیدرات های مورد نیاز پر می کند، بلکه بعد از سه روز کربوهیدرات کم به من احساس پاداش می دهد. بعد از کاهش 20 پوندی و کاهش 11 امتیاز درصد چربی بدنم، من واقعاً متقاعد شده‌ام که این واقعاً سریع‌ترین روش برای کاهش وزن است و به نظر ساده‌ترین روش نیز می‌رسد. =)


منتشر شده

در

توسط