رازهایی از کتاب رژیم کتوژنیک میثم شکری ساز – وبسایت رسمی دکتر میثم شکری ساز

همانطور که اشاره شد در رژیم کتوژنیک به جای کربوهیدرات از چربی رژیم کتوژنیک مفید استفاده میشود. سبزیجات غیر نشاسته ای یا غذاهای پروتئینی می توانند گزینه مناسبی برای میان وعده در رژیم کتو باشند. میزان خالص کربوهیدرات برای سبزیجات غیر نشاستهای در هر 28 گرم، کمتر از 1 گرم است. تنها پس از مشاوره با پزشک یا متخصص تغذیه، مکمل ها (در صورت نیاز) را مصرف کنید. آن ها را به صورت منظم در رژیم کتوژنیک خود مصرف کنید ، اما از مصرف مکمل ها نیز نترسید! همچنین با افزایش ایمین بدن، از ایجاد ضعف، خستگی و بروز بیماریها در طول رژیم لاغری جلوگیری میکند.

رژیم جنگجو کتوژنیک

رژیم کتوژنیک نی نی سایت مطالعه دیگری روی 349 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که افرادی که از رژیم کتوژنیک پیروی می کردند، به طور متوسط 26.2 پوند (11.9 کیلوگرم) در یک دوره 2 ساله از دست دادند. اگر برای شما هم این سوال مطرح که رژیم کتوژنیک چیست باید بدانید این رژیم یک رژیم لاغری سریع و موثر است، که توسط بسیاری از کارشناسان و متخصصان ایرانی و خارجی مورد مطالعه قرار گرفته و تایید شده است. یکی از بزرگترین مشکلات، مشکل اضافه وزن است؛ البته در کنار اضافه وزن مشکلات تنفسی و گوارشی را هم باید اضافه کرد.

چهارمین مرحله مربوط به هماهنگی مشاور تغذیه با تغییرات است، چرا که بدن انسان دائم در حال تغییر است و ممکن است، در هر مرحله از رژیم بدن واکنش خاصی نسبت به آن دهد، پس بایستی مشاور تغذیه بتواند بهترین برنامه غذایی با توجه به تغییرات بدنی بیمار در اختیار وی قرار دهد. این رژیم شباهت بسیار زیادی به رژیم کربوهیدارات دارد و در آن مصرف کربوهیدرات به 20 تا 80 گرم در روز (بستگی به توده بدنی هر فرد) برمیگردد و مصرف انواع چربیهای موثر برای حفظ انرژی بدن جایگزین میشود. مغز و سایر اندامهای میتوانند از کتونها، برای انرژی استفاده کنند.

کتوژنیک رژیم مواد غذایی

آووکادو مجموعه ای از مواد مغذی عالی را فراهم می آورد، از جمله ویتامین K، فولات، ویتامین C و پتاسیم. پنیر یکی از این مواد غذایی است که مغذی و خوشمزه است. روغن زیتون حاوی کربوهیدرات نیست؛ به همین دلیل میتوانید از آن به عنوان یک سس سالاد به همراه آبلیمو در رژیم کتوژنیک استفاده کنید. آنتیاکسیدانهای موجود در روغن زیتون با کاهش التهاب و بهبود عملکرد شریانها، به حفظ سلامت قلب کمک میکند. رژیم لاغری سریع این که بتوانید با فرزندان خود به راحتی بازی کنید یا بنیه کافی برای تمام شب را رقصیدن در عروسی یکی از عزیزانتان داشته باشید، نمونههایی از اهدافی هستند که میتوانند شما را متعهد به تغییر مثبت کنند.

آشپزی کتوژنیک

در اصل در رژیم کتوژنیک، مصرف نشاسته و قندها به میزان زیادی کاهش پیدا کرده و جای خود را برای حفظ انرژی در فرد به روغنهای مفید و دیگر گروههای غذایی خواهد داد. کربوهیدراتها گروهی از مواد غذایی هستند که برای حفظ انرژی ما بسیار اهمیت دارند؛ این دسته انرژی مورد نیاز بدن را تامین میکنند؛ کربوهیدراتهای منفی دستهای هستند که باعث انباشته شدن قند، چربی در بدن و خون میشوند. تخم مرغ خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش میدهد؛ اما باید توجه داشته باشید مصرف زیاد زرده تخممرغ باعث بروز کبد چرب خواهد شد. یک تخم مرغ بزرگ حاوی کمتر از 1 گرم کربوهیدرات و کمتر از 6 گرم پروتئین است و این باعث میشود تخم مرغ به عنوان غذای ایدهآل برای رژیم کتوژنیک به حساب بیاید.

ماشین حساب کتوژنیک

این یک الگوی غذایی و همراه با ۴ فاز کم کربوهیدرات است که به شما امکان می دهد تا مقدار زیادی چربی و پروتئین مصرف کنید. اگر شما چربی کافی مصرف نمی کنید و پروتئین زیادی مصرف می کنید پس بدن شما ممکن است تلاش کند تا کتونها (Ketones) را بسازد، که مسئول بسیاری از مزایای منحصر به فرد رژیم غذایی با چربی بالا هستند. کراتین: کراتین مزایای بی شماری برای سلامتی و عملکرد بدن دارد. روغن زیتون مزایای چشمگیری برای قلب شما ایجاد میکند.

روغن زیتون به کاهش بافتهای چربی بدن کمک بسیاری میکند و اضافه کردن آن به رژیم غذایی کتوژنیک، باعث میشود به وزن ایدهآل خود نزدیک شوید. علاوه بر این، مصرف هفتهای یکبار از انواع غذاهای دریایی باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماریهای مزمن خواهد بود. بطور کلی این رژیم غذایی، از جمله رژیم های خاص درمانی است که ورود به آن مستلزم تحت نظر بودن و پیگیری و ارتباط مداوم با درمانگر است و به هیچ عنوان سرخود و بدون مشورت متخصص نباید از آن استفاده کرد چراکه میتواند فرد را دچار عوارض شدید کند. مطمئناً رژیم کتوژنیک نباید یک رژیم غذایی با پروتئین بالا باشد، بنابراین نباید انجام کارهای خطرناک را خودتان توصیه کرد، که علاوه بر این، بدون اشکال نیست.

رژیم لاغری کتوژنیک رایگان

در یک بررسی به روی بیماران مبتلا به سرطان او با قطع موقتی داروهای بیماران و اضافه نمودن رژیم کتو به برنامه غذایی آنها شرایط بیماران را بررسی نمود. پژوهشها نشان دادهاند رژیم کتوژنیک، سروتونین و دوپامین را در مغز افزایش میدهد. ماتینسون می گوید، سه مورد وجود دارد که تحقیقات برای حمایت از یک رژیم غذایی کتوژنیک، از جمله کمک به کنترل دیابت نوع 2، به عنوان بخشی از درمان صرع و یا برای کاهش وزن وجود دارد. این دو ماده منبع خوبی برای تأمین پروتئین باکیفیت هستند؛ نشان داده شده است گوشت و مرغ به حفظ توده عضلات در طی یک رژیم غذایی با کربوهیدرات کم کمک میکند.

This ​post was writt en with the  help ​of G᠎SA​ Con᠎te nt Gener​ator D᠎emov er​sion᠎!

فروشگاه کتوژنیک در شرق تهران

رژیم کتوژنیک یک روش موثر برای کاهش وزن و عوامل موثر در بروز بیماریها است. خوردن سفیده و زرده تخم مرغ به طور کامل در یک وعده، بسیار مهم است. افراد عموما دنبال کاهش وزن سریع هستند، اما پزشکان کاهش وزن ۱ تا ۰٫ ۵ کیلوگرم در هفته را مناسب می دانند نه بیشتر. به علاوه اخبار و مستندات علمی فراوانی را در اختیارتان قرار میدهد تا دانشتان را دربارهی رژیم کتوژنیک بالا ببرید. دکتر کرمانی در همایش تیرماه 98 توضیحاتی درباره رژیم کتوژنیک و نحوه گرفتن این رژیم دادن.

کتوژنیک اهواز

چای بدون شکر و کربوهیدرات، یکی از بهترین نوشیدنی های رژیم کتوژنیک است. الکل: به علت داشتن کربوهیدرات، بسیاری از نوشیدنی های الکلی می توانند از رژیم کتوز خارج شوند. از مشکلات پزشکی که می تواند در روند کاهش وزن خللی ایجاد کند، می توان به کم کاری تیرئید، سندرم تخمدان پلی کیستیک، سندرم کوشینگ، افسردگی و سطح بالای انسولین خون اشاره داشت که باعث افزایش وزن می شوند. علاوه بر این، تخم مرغ باعث افزایش ایجاد هورمونهایی میشود که باعث افزایش احساس سیری و قند خون پایدار می شوند؛ این اتفاق باعث میشود در طول روز احساس نیازی کمتری به مواد غذایی داشته باشید و در طول 24 ساعت کالری کمتری مصرف کنید.

[arpw limit=”10″]

رژیم کتوژنیک 28 روزه رایگان

در این مقاله رژیم غذایی کتوژنیک توضیح داده می شود و یک نمونه برنامه غذایی رژیم کتوژنیک برای یک هفته ارائه می گردد. یک متخصص تغذیه در رابطه با رژیم کتوژنیک باید دارای ویژگی های خاصی باشد، از جمله این که در این زمینه دارای دانش و آگاهی کافی باشد، اطلاعات و تخصص کافی را فرا گرفته باشد. پنیر چدار از پرچربترین پنیرهای موجود در بارزار است. تحقیقات نشان داده است مصرف روغن نارگیل از بروز اختلالات مغزی، آلزایمر و… از دیگر نکات جالبی که باید درباره این رژیم بدانید؛ این است که تاکون اثبات شده است، مصرف این رژیم به بهبود بیماری صرع، سرطان، دیابت، فشار خون و آلزایمر کمک شایان و قابل توجهی میکند.

گوشت و مرغ تازه حاوی کربوهیدرات نیستند اما این دو ماده اصلی سرشار از ویتامینهای گروه B مواد معدنی از جمله: پتاسیم، سلنیوم و روی هستند. ماهی قزلآلا و ماهیهای دیگر سرشار از ویتامینهای گروه B، پتاسیم و سلنیوم است. سازمان بهداشت جهانی اعلام میکند که فشار خون بالا و بیماریهای قلبی ناشی از آن، تقریباً ۱۳٪ مرگ و میر جهان را به دنبال دارد. انواعی از رژیم های لاغری در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند، اما رژیم تک خوری، جایگاه خاص خودش را در بین مردم پیدا کرده است.

در بین غذاهای دریایی، صدفها و هشتپا دارای میزان کمی کربوهیدرات هستند و از آنها میتوان در رژیم کتوژنیک استفاده کرد. در حالیکه برخی دیگر فقط فیبر موجود در غذاها را از کربوهیدرات کم کرده و بدین طریق کربوهیدرات خالص را محاسبه می کنند. در سال ۲۰۰۳ مرکز درمانی جان هاپکینز گروهی متشکل از ۶ کودک و بزرگسال که از یک رژیم اتکینز تغییر یافته به عوض رژیم سنتی ۴ به ۱ استفاده میکردند تا تشنج را کنترل کنند مورد بررسی قرار داد.این بیماران به بیمارستان دعوت نشدند، نیازمند روزه داری برای شروع درمان نبودند، محدودیت دریافت کالری، پروتئین یا مایعات نداشتند، به ۱۰ گرم کربوهیدرات در روز محدود شده بودند و تشویق به مصرف غذاهای پرچرب می شدند؛ یکی از این بیماران کاهش محسوسی در حملات تشنجی نشان دادند.به دنبال این موفقیت اولیه پزشکان مرکز جان هاپکینز یک برنامه رژیمی تغییر یافته برای بیست نفر کودک بیمار طراحی کردند که به شکل زیر بود:- راهنمای محاسبه مقدار کربوهیدرات در اختیار خانواده بیمار قرار گرفت.- برای ماه اول دریافت کربوهیدرات به ۱۰ گرم در روز محدود شد.- دریافت مقادیر زیادی چربی در شکل مایونز، کره، روغن و خامه توصیه می شود.

اما سبزیجات نشاستهدار مانند سیب زمینی و چغندر میزان زیادی کربوهیدرات دارند؛ بهتر است سیبزمینی و چغندر را در زمان رژیم غذایی خود به کلی حذف کنید یا مصرف آن را کم کنید. این مواد غذایی در عین حال تقریباً فاقد کربوهیدرات هستند. در رژیم کیتو مواد غذایی با کربوهیدرات کم اما چربی بالا انتخاب شود، در ادامه لیستی از خوراکیهایی که باید حجم اصلی وعدههای غذایی شما را تشکیل دهند را تهیه کردهایم. زمانی که این رژیم را دنبال میکنید امکان اسهال یا یبوست در شما افزایش پیدا خواهد کرد؛ در این زمین برای جلوگیری از یبوست از سبزیجات و فیبر استفاده کنید و برای جلوگیری از اسهال مقداری نمک پیش از صرف غذا مصرف کنید و میزان مصرف روغنهای مختلف را کاهش دهید.

البته در مصرف وعدههای غذایی مختلف منطق را به یاد داشته باشید و سعی کنید از تمام گروههای غذایی استفاده کنید. دقیقا به یاد دارم شخصی که مدام تشنج می کرد، نام او محمد نبی بود. در کل رژیم کتوژنیک برای کوتاه مدت مناسب است، چرا که به دلیل محدودیت های غذایی برای طولانی مدت موجب بروز مشکلاتی می شود. اگر به نمونههایی از این رژیم برخورد کرده باشید، متوجه میشوید در یک رژیم ده روزه کتوژنیک، هر روز از خیارشور استفاده میشود. در پایان این مقاله یک برنامه رژیم هفتگی کتوژنیک ارائه خواهیم داد.


منتشر شده

در

توسط