راهنمای دقیق رژیم کتو

میزان کاهش وزن در رژیم رژیم کتوژنیک کتو چقدر است؟ در یک مطالعه بلند مدت که بر روی ۱۳۰هزار نفر از افرادی که از رژیمهای کم کربوهیدرات با پایه غذاهای حیوانی استفاده میکرند مشاهده شد میزان مرگ و میر به دلیل بیماریهای مزمن در آنها نسبت به افراد با رژیمهای غذایی متعادل بیشتر است. میتوانید سالادی که حاوی سبزیجات کم کربوهیدرات است را به عنوان میان وعده مصرف کنید. برای آن دسته از افرادی که به دنبال یک وعده صبحانه کمکربوهیدرات یا کتو هستند، این غذا میتواند بسیار مناسب باشد.

کتوژنیک ایران

عصرانه کتوژنیک​This da᠎ta w᠎as c​re at᠎ed with the he lp of  C onte᠎nt G enerator Demoversi᠎on​.

خوراکیهایی که برای آشپزی کتوژنیک توصیه میشوند؟ و خوراکیهای توصیه شده برای این رژیم آشنا میکنیم. غذاهای ذکر شده از نظر علمی برای عموم مردم توصیه می شود. اغلب مردم کتون زدگی را با کتواسیدوز اشتباه میگیرند. 2 تکه بیکن خرد شده و 1 تکه پنیر را بین 2 نیمه تخم مرغ ساندویچ کنید و لقمهها را با خلال دندان محکم کنید. بیکن خرد شده را در یک بشقاب بریزید و توپها را در بیکن بغلتانید و کمی به توپ فشار دهید تا به آن بچسبد. به دکتر ذهن اعصاب مراجعه کردم ام ار ای اجتناب کرده اند مغزم نوشت انجام دادم اونم اونم مشکلی نداشت.

کتوژنیک لاغری

پنیر، بیکن و پیاز را در قالبها تقسیم کرده و روی آنها جعفری بپاشید. پنیر خامهای، شیرینکننده، وانیل و پوست لیمو را در یک کاسهی متوسط با هم مخلوط کرده و با همزن هم بزنید تا نرم و پفی شود. مصرف نوشیدن آب در طی روز به مقدار کافی سبب شده که فرد، رژیم غذایی لاغری سریع کمتر احساس گرسنگی کرده و در نهایت متابولیسم بدن را نیز به مراتب افزایش می دهد. این کار را تا زمانی ادامه دهید که تمام خمیر پنکیک مصرف شود. برای مثال میتوانید برشهای آووکادو، برشهای گوجهفرنگی یا دیگر سبزیجات موردعلاقه خود را اضافه کنید.

تنها کافی است تمام سبزیجات را روی تابه بریزید و داخل فر قرار دهید تا تفت بخورد، سپس تخممرغ را روی آنها اضافه کرده و به سلیقه خود بپزید. این رژیم غذایی از سال ۱۹۲۰ همچنان مورد استفاده افرادی که اضافه وزن دارند قرار گرفته و نتایج مثبت آن ثبت شده است. همچنین برای افرادی که رژیم غذایی بدون گلوتن یا غلات دارند نیز مناسب است، زیرا تنها پایه آن فقط سبزیجات است. همچنین میتوانید مواد داخل این رسپی را با مواد دیگری جایگزین کنید. همچنین نکته اینجاست که آب باعث می شود تا مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید و گرسنگی خود را کنترل نمائید.

پنکیک کتوژنیک

در رژیمهای معمولی، افراد تا حد امکان از چربی پرهیز میکنند، درحالیکه در رژیم کتو، شما میتوانید از انواع صبحانه کتوژنیک پرچربی لذت ببرید؛ چیزی که احتمالا همیشه آرزوی آن را داشتید. اما به تازگی به این نکته توجه کردهایم که چرا تنها برای تهیه شامهای مختلف از این تابهها استفاده می­شود و اینکه چرا برای صبحانه از این تابهها استفاده نمیشود؟ آرد نارگیل اگرچه واقعا خوشمزه و مفید است، اما گزینه مناسبی برای پخت پنکیک نیست، چون پنکیکهایی که با آرد نارگیل پخته میشوند شباهتی به پنکیک نداشته و خیلی سریع خشک میشوند. تخم مرغهای تازه، پیازچه، خامه، پنیر و بیکن همگی در قالب مافین پخته میشوند تا برای صبحانه یا ناهار سرو شوند.

کتوژنیک و شیردهی

در آن حفرهها تخممرغها را بشکنید و دوباره داخل فر برگردانید تا سفیده تخممرغ پخته شود. مواد لازم برای تهیه نان کتوژنیک با کرم تارتار: سفیده تخم مرغ، کرم تارتار، بادام، سرکه سیب و پودر نارگیل. خواب کافی برای بهبود عملکرد تمامی اعضا و ساختارهای بدن لازم است. لازم است که پیش ازشروع این رژیم غذایی حتما یک چکاپ کامل انجام دهید و زیر نظر پزشک تغذیه باشید. بعد هم فراموش میکنند تا زمانی که صدای تایمر فر آنها را از پختنشان مطلع کند. مانند تمام رژیمها ،کتوژنیک تنها زمانی میتواند رژیم موثر باشد که در اجرای آن ثباتقدم داشته باشید و برای مدتی طولانی آن را دنبال کنید.

[arpw limit=”10″]

ماشین حساب کتوژنیک

برای پخت این پنکیک عالی کتویی، از آرد بادامی استفاده

کنید که خوب آسیاب شده باشد و کاملا پودر باشد. مافین تخم مرغ یکی از گزینههای عالی برای صبحانه کتوژنیک است، بهخصوص وقتی به آن بیکن اضافه کنید. اگر برای شروع یک روز پرکار، نیاز به یک صبحانه عالی دارید، آووکادو پر شده با تخم مرغ یک گزینه فوقالعاده است. رژیم کتوژنیک برای افرادی قصد کاهش وزن دارند، مبتلایان به دیابت و کسانی که میخواهند سلامت متابولیکشان را بهبود بدهند، فوقالعاده است.

این صبحانه کتوژنیک، برای زمانی که عجله دارید عالی است. این صبحانه کتوژنیک را میتوانید به عنوان دسر هم مصرف کنید. آیا فقط برای کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند مفید است یا برای کسانی که به دنبال یک رژیم غذایی مفید هستند هم مناسب است؟ هدف از رژیم کتو این است که مصرف کربوهیدرات ها را آنقدر کم نگه دارید که بدن شما به حالت متابولیکی ای بنام کتوز وارد شود. این صبحانه کتوژنیک خیلی هیجانانگیز است و آنقدر مغذی است که شما میتوانید حتی در وعده نهار و شام هم از آن استفاده کنید. رژیم کتوژنیک هدفدار (TKD): این رژیم به شما اجازه میدهد که برای ورزش و تمرین از کربوهیدرات استفاده کنید.

دورههای منظم زنان بیشتر شده و درد دوره قاعدگی را کمتر میکند و شانس بارور شدن را افزایش میدهد. یک مطالعه نشان داد که افرادی که رژیم کتوژنیک دارند، 2.2 برابر بیشتر از افرادی که رژیم کم چربی دارند، وزن کم میکنند. این رژیم به محافظت از معده در برابر نفخ، گاز و گرفتگی عضلات کمک می کند، بنابراین روش خوبی برای کاهش اختلالات گوارشی است. به نظر میرسد که این رژیم در درمان بیماران با نقص انتقال ژنتیکی گلوکز که در آن گلوکز خون قادر به عبور از سد خونی مغزی نیست و تعدادی دیگر از اختلالات مادرزادی متابولیک نیز مفید است.به عنوان مثال نشان داده شده از این رژیم در کند کردن اسکلروز جانبی آمیوتروفیک که یک اختلال در سلولهای عصبی و حرکت است، نقش دارد.

کتوژنیک گیاهی

به زبانی ساده تر، وقتی که شما در حال خوردن بادمجان هستید، فیبر موجود در آن جذب دستگاه گوارش شده و باعث کاهش اشتهای شما می شود از این رو نه تنها چاق نمیشوید، بلکه بعد از آن، میلتان برای بیشتر خوردن کاهش پیدا میکند. منظور از پشتیبان اختصاصی یعنی این که تا پایان دوره فقط با یک پشتیبان در ارتباط هستی و وضعیت تو رو زیر نظر داره. مورد دیگری که در مورد چربی های بد و یا ال دی ال وجود دارد. آیا امکان دارد که شاهد پیشرفتی در آزادسازی این اموال باشیم یا آن که این دیدارها ارتباطی با این موضوع ندارد؟

همچنین، در صورتی که فردی گیاهخوار هستید، به راحتی میتوانید بیکن را حذف کنید و بدانید که به همان اندازه خوشطعم خواهد بود. ما این غذا را به عنوان یک وعده صبحانه معرفی میکنیم، اما گاهی اوقات میتواند یک وعده ناهار بی دردسر و راحت هم باشد. برای تهیه این صبحانه عالی شما به یک سینی فر مسطح نیاز دارید. اگر این رژیم رو به درستی رعایت کنید و از مشاور تغذیه برای انجامش کمک بگیرید خیر.

۸ تا ۱۰ فنجون سالادتون رو میتونید در دو وعده مصرف کنید. وقتی در رژیم کتو کربوهیدرات رو کم یا قطع میکنید، آب از دست میدید. 4 برش چدار (برای هر نصف تخم مرغ 1 برش) آماده کنید و 4 تخم مرغ آبپز را از وسط نصف کنید. آووکادو را بشویید و از وسط نصف کنید. این کاهش کربوهیدرات بدن شما را به سوزاندن چربی به عنوان منبع انرژی ترقیب می­کند. بدن شما از کتونها به عنوان منبع سوخت جایگزین استفاده می کند – ملکول های ساخته شده در کبد از چربی ها هنگامی که گلوکز محدود می شود. اگرچه ما همیشه عادت داریم که چیزکیک را سفت ببینیم، این چیزکیک نرم و داخل فنجان، یک مدل جدید از چیزکیک محسوب میشود.

توصیه انجمن رژیمهای غذایی بریتانیا به پرهیز از پنج رژیم غذایی معروف

این پنج رژیم عبارتند از: خام گیاهخواری مطلق (Raw Vegan)، آلکالین، پیوپی، کتوژنیک و مکمل … بنا بر سایت رسمی این … [Source: BBC]

با توجه به اینکه چقدر میخواهید تخم مرغهایتان سفت باشد میتوانید زمان پخت آن را بیشتر کنید. این صبحانه به طور عادی برای ۴ نفر مناسب است، اما اگر مایل هستید میزان بیشتری در یک وعده میل کنید، برای دو نفر هم میتواند مناسب باشد و یا برای بیشتر شدن پروتئین میتوانید تعداد تخممرغها را افزایش دهید. طرز تهیه این صبحانه بسیار ساده است. احتمال بازگشت مجدد چاقی و اضافه وزن را از بین برده یا لااقل سرعت آن را بسیار کند گرداند.

کتوژنیک رژیم مواد غذایی چیست

خامه ترش و خامه غلیظ را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. می توانید سبزیجات غیر نشاسته ای نظیر بروکلی، فلفل، قارچ و سبزیجات برگی را نیز مصرف کنید. افراد مبتلا به چربی خون بالا که قصد گرفتن رژیم کتوژنیک را دارند باید سبک زندگی ای را اتخاذ کنند که سطوح کلسترول بد را کاهش دهد. رژیم غذایی کتوژنیک، رژیم کتو یا رژیم کتون زا یک برنامه غذایی با چربی بالا، کربوهیدرات کم و پروتئین متوسط است که بسیاری از افراد برای کاهش وزن از آن پیروی می کنند.

کتواسیدوز خطرناک است، اما کتوز در رژیم غذایی کتوژنیک معمولاً برای افراد سالم خوب است. برخی از افراد برای درست کردن پنکیک کتویی از آرد نارگیل استفاده میکنند. این غذا مناسب برای چهار نفر است که هر وعده از آن دارای ۸ گرم کربوهیدرات، ۴ گرم فیبر و ۱۳ گرم پروتئین است و این کمک میکند تا بیشتر احساس سیری داشته باشید. حالت کتوز به حالتی گفته میشه که بدن به جای استفاده از کربوهیدرات برای به دست آوردن انرژیش، از چربی ها استفاده میکنه.


منتشر شده

در

توسط