راهنمای رژیم کتوژنیک

معمولا افرادی که رژیم کتوژنیک میگیرند نیاز به ویتامین دی و کلسیم خواهند رژیم کتوژنیک داشت. پنیر Pepper jack: نوعی پنیر آمریکایی با طعم فلفل و گیاهان و سیر است که بافت خامه ای و رنگی کرمی دارد. اگر میخواهید بدون افزودن به تعداد کربوهیدرات های روزانه تان طعم بیشتری به غذایتان بدهید، به سراغ سسهای دارای سرکه یا شیشه ادویه بروید. آب نه تنها کالری و کربوهیدرات آزاد ندارد، بلکه فواید سلامتی متعددی نیز دارد که میتواند به کاهش وزن کمک کند.

مانع کاهش وزن می شود و در مقادیر کافی می تواند شما را از کتوز خارج کند. روش کار رژیم کتوژنیک اینطور است که شما کالری بیشتری را از پروتئین و چربی بدست آورید و کربوهیدرات کمتری را مصرف کنید. سوکرالوز در صورت مصرف با کربوهیدرات ها منجر به مقاومت به انسولین و افزایش وزن می شود. این باعث کاهش وزن، کاهش وزن و در برخی موارد افزایش وزن می شود. در حالی که مطالعات تصویربرداری رزونانس مغناطیسی نشان داده اند که مصرف گلوکز باعث طولانی تر شدن افسردگی سیگنال در هیپوتالاموس می شود، اما این مورد برای سوکرالوز صدق نمی کند.

رژیم کتوژنیک گیاهخواری

در اینجا یک برنامه ورزشی ۵ هفته ای وجود دارد که باعث کاهش وزن شما می شود، به شما کمک می کند توده عضلانی بسازید و بدن خود را قوی کنید. در بررسی عکس بر روی ۳۴۹ نفر کدام ممکن است مبتلابه دیابت نوع ۲ بودند را انتخاب کنید و انتخاب کنید اجتناب کرده اند رژیم غذایی کتوژنیک پیروی میکردند، دریافتند کدام ممکن است این اشخاص حقیقی در یک واحد فاصله ۲ ساله توانستند ۱۱/۹ کیلوگرم کاهش چند پوند داشته باشند. داد که 7 نفر از 21 شرکت کننده قادر به متوقف کردن استفاده از تمام داروهای دیابت بودند. اگرچه بسیاری از نوشیدنی های تناسب اندام یا میل های پروتئینی با هزینه ای زیاد به عنوان کالاهای برتر به ما فروخته می شوند، اما در هنگامی که حاوی مواد شیرین کننده مصنوعی هستند، تفاوت چندانی با سایر غذاها ندارند.

[arpw limit=”10″]

همچنین، طبق مطالعه ای که در مجله Diabetesمنتشر شده است، مصرف نوشابه های رژیمی از جمله نوشابه های حاوی سوکرالوز ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهد. خلاصه: مصرف زیاد پروتئین یکی از اشتباهات رژیم کتوژنیک است که میتواند از ابتلا به کتوز جلوگیری کند. همچنین مطالعات نشان می دهد که در رژیم کتو میزان سیترات ترشحی به ادرار کاهش پیدا میکند، سیترات با اتصال به کلسیم مانع از بروز سنگ کلیه در افراد می شود پس در نتیجه با کاهش سیترات ترشحی در افرادی که رژیم کتو دارند امکان ابتلا به سنگ کلیه افزایش می یابد.

فروشگاه کتوژنیک تهران

برخلاف تصور متنوع اجتناب کرده اند اشخاص حقیقی کدام ممکن است پس اجتناب کرده اند گوش دادن به عنوان غذاهای پرچرب در برابرش جبهه میگیرند، این رژیم فواید بیشماری برای سلامت فیزیکی شخص ممکن است داشته باشد. اگرچه سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 1999 میلادی تاییدیه کامل سوکرالوز را صادر کرده بود، اما مصرف آن هنوز بی ضرر نیست. ابتدا با پزشک خود صحبت کنید تا دریابید که آیا امتحان رژیم کتوژنیک برای شما بی خطر است یا خیر. آیا سوکرالوز از نظر کتو برای شما مضر است؟

کتوژنیک و قند خون

به همین دلیل، یک مطالعه صورت گرفت و ثابت کرد که مصرف شیرین کننده های مصنوعی، به دلیل افزایش اشتها منجر به کاهش کالری مورد نظر نمی شود. به دلیل سطح اوج پایین تر، استویا در مقایسه مستقیم با آسپارتام و سوکرالوز عملکرد بهتری دارد. با توجه به این زمینه، یک مطالعه منتشر شده در مجله Diabetes Care آب آشامیدنی را با سوکرالوز و بدون آن مقایسه کرد. یک مطالعه، سطح قند خون و سطح انسولین را پس از مصرف استویا، قند و آسپارتام همراه با یک وعده غذایی مقایسه کرد. طبق چندین مطالعه، سوکرالوز میکروبیوم روده را تغییر می دهد.

بیماران این مطالعه یک رژیم کتوژنیک بسیار کم کالری (Very-Low-Caloric-Ketogenic-Diet) را طبق یک برنامه کاهش وزن تجاری (Pronokal) دنبال کردند ، که شامل سبک زندگی و اصلاح رفتار بود. طبق یک مطالعه، یک بسته Splenda برای از بین بردن 50 درصد از فلور روده سالم کافی است. در این مطالعه، آسپارتام توانست سطح انسولین را بیش از قند معمولی افزایش دهد. وگان یک قدم فراتر از رژیم گیاهخواری معمولی است. خوشبختانه، علائم ناخوشایند آنفولانزای کتو برای اکثر مردم تنها حدود یک هفته طول می کشد.

کتوژنیک ویکی پدیا

حقیقت ناخوشایند این است که استفاده شیرینی زیاد همیشه یک مانع برای کاهش وزن است. یک مطالعه جدیدتر نشان داد که بین این سه ماده شیرین کننده، طی سه ساعت پس از مصرف، یک نوشیدنی شیرین شده اختلاف زیادی وجود ندارد. پس از شروع رژیم کتو حدود ۲ تا ۴ روز طول میکشد تا فرد به حالت کتوز برسد. در واقع خارج شدن ار رژیم کتوژنیک جزئی از این رژیم هست که باید اصولی و درست صورت بگیره. بر این اساس، یک مطالعه نشان می دهد که سوکرالوز می تواند حتی در دماهای متوسط هم ترکیبات خطرناک پلی کلرینه ایجاد کند.

متخصصان تایید می کنند که مصرف یک بسته اسپلندا برای ریشه کن کردن 50٪ باکتری های سالم روده کافی است. اینکه آیا محدودیت کربوهیدرات می تواند منجر به “یک مزیت متابولیکی” شود و رژیم غذایی لاغری سریع به بدن شما کمک کند که کالری بیشتری بسوزاند ، سوالی است که همچنان در بین متخصصان تغذیه و چاقی مورد بحث قرار می گیرد. چرا برخی از متخصصان میگویند باید از رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی اجتناب شود؟ اغلب غذاهایی که در فهرست رژیم غذایی کتو وجود دارند، شامل اطلاعات فراوانی هستند که در آنها چربی سالم، میوههای کم کربوهیدرات و سبزیجات با فیبر بالا میتوانند به عنوان بخشی از رژیم غذایی مغذی مورد استفاده قرار گیرند.

در واقع، خوردن نوشیدنیهای خاص میتوانند از بالا رفتن مقدار مصرف کربوهیدرات و از پیشرفت بیماری کتوز، پیشگیری کنند. کتوزیس یا کتوز، فرم خفیف کتواسیدوز است که در مبتلایان به دیابت بویژه دیابت نوع یک ایجاد میشود و در صورت عدم درمان به مرگ بیمار میانجامد. توجه: کتوژنیک یک رژیم غذایی کوتاه مدت است و حتی کارشناسان تغذیه رژیم غذایی کتوژنیک را به عنوان یک رژیم غذایی پایدار و طولانی مدت برای کاهش وزن، توصیه نمیکنند. برخی از چربیهای اشباع نشده سالم مانند آجیلها و مغزها در رژیم کتو مجاز هستند؛ بادام، گردو، توفو و زیتون از این چربیهای سالم هستند؛ اما مصرف چربیهای اشباع شده مانند روغن پالم، نارگیل، گوشت قرمز، کره و کره کاکائو در مقادیر زیادی در این رژیم توصیه میشوند. Da ta has been gen᠎erat ed by G SA Content Gen er​ator D emover si on.

آجیل: فندق، بادام، پسته و تخمه. برای به حداقل رساندن این مسئله، میتوانید یک رژیم منظم با کربوهیدرات کم را طی چند هفته اول امتحان کنید. شما می توانید با هیدراته ماندن، جایگزینی الکترولیت ها، خواب کافی، اجتناب از فعالیت های سنگین، خوردن چربی کافی و کاهش آهسته کربوهیدرات ها در طول زمان، با آنفولانزای کتو مبارزه کنید. • کشک: از نصف قاشق غذاخوری ماست استفاده کنید تا میزان مصرف پروتئین روزانه ی شما بیشتر شود. با توجه به توضیحاتی که داده شد شما نمیتونید روی این رژیم به عنوان یک سبک زندگی همیشگی حساب باز کنید.

طبق یک مطالعه سم شناسی، نه تنها قسمت هایی از سوکرالوز متابولیزه می شوند، بلکه سطح گلوکز، انسولین و GLP-1 خون را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. آسپارتام یا E951 به عنوان یک عنصر قدیمی در نوشابه رژیمی، معروف ترین شیرین کننده مصنوعی است. در ایالات متحده، تولیدکنندگان مواد غذایی نیز باید نام این شیرین کننده را روی بسته بندی علامت گذاری کنند. امروزه، محققان می توانند حدود 75٪ از افزایش و از دست دادن افراد دارای اضافه وزن را با استفاده از سطح انسولین پیش بینی کنند. چای منبع بسیار خوبی از پلی فنولها است که دارای ترکیبات گیاهی میباشد که به عنوان آنتی اکسیدان برای مبارزه با رادیکالهای آزاد عمل میکنند و از آسیب اکسیداتیو به سلولها جلوگیری میکنند.

رعایت رژیم غذایی بیش از حد محدودکننده می تواند منجر به رفتارهای ناسالم وعادات غذایی بد شود. اما افرادی که رژیم های غذایی دارند عم می توانند از انواع دسرهای خوشمزه و شیرینی های رژیمی استفاده کنند به شرط آن که در مواد اولیه آنها از خوراکی های سالم استفاده شود. مردم در اغلب اوقات فراموش می کنند که این سطح قند خون نیست که برای کاهش وزن مهم است؛ بلکه تأثیر آن بر انسولین، هورمون ذخیره کننده ماست که اهمیت دارد.

کیک کتوژنیک چیست

مطالعات بیشتر نشان می دهد که شیرین کننده های مصنوعی نمی توانند همانند شیرین کننده های طبیعی مسیرهای پاداش غذا را فعال کنند. نوشیدنیهای رژیم کتوژنیک، بدن خود را هیدراته نگه دارید، همانند وقتی که بشقاب خود را با غذاهای مناسب، پر میکنید. چای بدون شکر و کربوهیدرات، یکی از بهترین نوشیدنیهای رژیم کتوژنیک است. جای تعجب نیست که آب میتواند در لیست نوشیدنیهای رژیم کتوژنیک، ذکر شده باشد. وقتی بدن در این حالت قرار می گیرد چربی را برای دریافت انرژی می سوزاند و چربی ها در کبد به کتون ها تبدیل می شود که انرژی را برای مغز فراهم می کند.

ماکارونی کتوژنیک

در نتیجه، سوکرالوز و همچنین سایر شیرین کننده های کم کالری می توانند اشتیاق به مصرف را در مغز افزایش دهند. دانشمندان نمیدانند چرا این اتفاق میافتد، اما ممکن است کتون هایی که بدن شما هنگام تجزیه چربی تولید میکند به عنوان انرژی به سلولهای مغز شما در برابر آسیب کمک کند. رژیم کتوژنیک همچنین می تواند تعادل آب و مواد معدنی بدن شما را تغییر دهد، بنابراین افزودن نمک اضافی به وعده های غذایی یا مصرف مکمل های معدنی می تواند کمک کننده باشد.


منتشر شده

در

توسط