راهنمای ساده برای تازهکارها

رژیم کتوژنیک چرخهای یا هدفمند روشهای بسیار پیشرفتهتری هستند و عمدتاً بدنسازها یا ورزشکارها از آنها استفاده رژیم کتوژنیک میکنند. رژیم کتوژنیک هدفمند (TKD): این رژیم به شما اجازه میدهد تا در زمان ورزش، کربوهیدرات مصرف کنید. رژیم کتو با پروتئین بالا: در این رژیم میزان مصرف پروتئین اندکی افزایش پیدا میکند و از مصرف چربی کم میشود؛ یعنی مصرف ۵٪ کربوهیدرات، ۳۵٪ پروتئین و ۶۰٪ چربی. رژیم کتوژنیک، رژیم کتو، رژیم کیتو یا کتون زا یک برنامه غذایی با چربی بالا می باشد؛ در این رژیم میزان مصرف کربوهیدرات کم و پروتئین متوسط است. از خصوصیات دیابت تغییر در متابولیسم، افزایش قند خون و اختلال در عملکرد انسولین است.

هرم غذایی کتوژنیک

فست کتوژنیک مطالعه دیگری که بر روی ۳۴۹ فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ انجام شد نشان داد افرادی که در یک دوره دوساله رژیم کتوژنیک گرفته بودند، به طور متوسط ۲۶.۲ پوند (۱۱.۹ کیلوگرم) وزن کم کردند. سبزیهای کم کربوهیدرات: سبزیجات، گوجهفرنگی، پیاز، فلفل و غیره. سبزیجاتی که کربوهیدرات پایسینی دارند: بیشتر سبزیجات سبزرنگ، گوجه فرنگی، پیاز، فلفل و … مطالعهای قدیمی نشان داد که رژیم کتوژنیک حساسیت به انسولین را تا ۷۵ درصد افزایش میدهد. یک مطالعه قدیمی نشان میدهد که رژیم کتوژنیک حساسیت به انسولین را تا ۷۵ درصد بهبود میبخشد.

این سوال را میتوان به شکل دیگری نیز مطرح کرد: “چگونه بفهمیم که بدن ما در حال تولید کتون است؟” برای پاسخ به این سوال میتوان از نمونه ادرار، خون و نفس استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که این فرایند در هر فرد متفاوت است و بعضی ممکن است نیاز به رژیم غذایی تخصصی تری برای رسیدن به کتوزیس داشته باشند. بعضی از ادویهها یا سسها: سس باربیکیو، خردل عسلی، سس تریاکی، سس کچاپ.

رژیم کتوژنیک برنامه غذایی

بعضی رژیم ها بواسطه ادعاهای غیر واقعی که دارند، هر عقل سلیمی حکم می کند که یک جای کار می لنگد. رژیم کتوژنیک برای افراد با بی ام ای 25-30 مناسب بوده و به افرادی که چاقی بیش از حد دارند توصیه نمیشود. نسخههای متفاوتی از رژیم کتوژنیک وجود دارند که عبارتند از: – رژیم کتوژنیک استاندارد (SKD): رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات با مصرف پروتئین در حد متوسط و چربی زیاد است. درواقع هدف از ایجاد رژیم کتوژنیک، ایجاد ابزاری برای درمان بیماریهای عصبی مانند صرع بوده است.

بنابراین، نباید از سبزیجات حاوی کربوهیدرات کمتر، مانند سبزیجات برگ سبز، آجیل و دانه ها اجتناب شود. باید از مصرف مواد غذایی حاوی کربوهیدرات مانند غلات، قندها، حبوبات، برنج و سیبزمینی، آبنبات، آبمیوه و حتی از مصرف بیشتر میوهها اجتناب شود. رژیم غذایی کتوژنیک ممکن است تعادل آب و مواد معدنی را در بدنتان به هم بزند. رژیم غذایی کتوژنیک (بهاختصار رژیم کتو) رژیم غذایی کم کربوهیدرات و پرچربی است که فواید زیادی برای سلامتی دارد.

در روزها یا هفته های اول اجرای رژیم کتوژنیک، بیشتر افراد با کاهش سطح انرژی و عملکرد ذهن، افزایش اشتها، مشکلات خواب، هضم نامناسب، کاهش توان برای اجرای حرکات ورزشی، خستگی مفرط و تنفس بدبو روبرو میشوند که معمولاً میزان کربوهیدرات را کم تر محدود می کنند. به همین خاطر هست که ممکنه این مشکل به وجود بیاد. قبل از گرفتن رژیم لاغری با مراجعه بخش محاسبه BMI ببینید وزن شما در محدوده نرمال هست یا خیر. ᠎This was creat ed wi​th  C​on​te nt G​enerator DEMO.

زمانی که شما وارد فاز کتوز میشوید.شما از چربیها برای تأمین انرژی استفاده میکنید. سندروم تخمدان پلیکیستیک. رژیم کتوژنیک موجب کاهش میزان انسولین میشود که نقش مهمی در سندروم تخمدان پلیکیستیک ایفا میکند. رژیم کتو با پروتئین بالا: این رژیم که شبیه به رژیم کتوژنیک استاندارد است، شامل مصرف پروتئین بیشتر است. به نظر می رسد برنامه غذایی کتوژنیک یک رژیم مد روز (Fad diet) است و اخیرا بر سر زبان ها افتاده. بیماری پارکینسون. اگرچه به تحقیقات بیشتری نیاز است اما یک پژوهش پی برد که رژیم کتوژنیک به کاهش علائم بیماری پارکینسون کمک میکند. درواقع پژوهشها نشان میدهند که رژیم کتوژنیک بهاندازه رژیم کم چربی برای کاهش وزن مؤثر است.

هندوانه کتوژنیک

از طرفی در رژیم کتو چربی بیشتر و پروتئین کمتری نسبت به رژیم کم کربوهیدرات داریم. با برنامه غذایی رژیم کتوژنیک برای لاغری در ۳ تا شش ماه اول بیشتر از سایر رژیمهای لاغزی وزن کم میکنید. رژیم غذایی کتو یک رژیم کم کربوهیدرات و پرچربی است. رژیم کتوژنیک، یک رژیم بسیار کم کربوهیدرات و پرچربی است که با رژیم غذایی اتکینز و رژیم غذایی کم کربوهیدرات شباهتهایی دارد. این مطالعات نشان داد که افرادی که این رژیم را دنبال کردند، به طور متوسط دو پوند (0.9 کیلوگرم) بیش از افرادی که از رژیم کم چربی پیروی کرده بودند، وزن از دست دادند.

کتوژنیک تلگرام

افرادی که کبد چرب بخصوص گرید 2 به بالا دارند حتما از این رژیم پرهیز کرده و با پزشک خود مشورت کنند. تغییر در سوختوساز، قند خون بالا و اختلال در عملکرد انسولین از مشخصههای دیابت هستند. رژیم غذایی کتوژنیک برای کاهش چربی اضافی که ارتباط نزدیکی با دیابت نوع ۲، پیش دیابت و سندروم متابولیک دارد، به شما کمک میکند. زمانی که این اتفاق میافتد، بدن شما برای تأمین انرژی از طریق چربیسوزی بسیار بهتر عمل میکند. شامل موز، سیب، پرتقال، گلابی، انگور؛ اگر بخواهید فقط در مرحله ابتدایی یا القایی میتوانید کمی از این میوهها استفاده کنید، اما در مراحل بعد باید مصرف آنها را متوقف کنید.

شکلات کتوژنیک

زیرا پروتئین میتواند به گلوکز تبدیل شود و اگر مقدار زیادی پروتئین مصرف کنید، قرارگرفتن شما در وضعیت کتون زدگی کند میشود. بخش بزرگی از رژیم غذاییتان باید شامل غذاهایی مانند گوشت، ماهی، تخممرغ، کره، آجیل و مقدار زیادی سبزیجات کم کربوهیدرات باشد. مهمتر از آن، این رژیم غذایی به حدی سیرکننده است که میتوانید بدون شمارش کالری یا پیگیری مواد غذایی مصرفیتان، وزن کم کنید. شان برچسب غلات کامل خورده به شدت فرآوری شده و بی خاصیت هستند که هم به جهت سلامت مضر است و هم چاق کننده اند.

[arpw limit=”10″]

فروشگاه کتوژنیک قزوین

حتما میدانید که یکی از مهمترین منابع انرژی برای بدن و مغز ما مواد قندی است. تخممرغ یکی از سالمترین و مقویترین مواد غذایی روی زمین است. در ادامه فهرستی از مواد غذایی ارائه میشود که در رژیم کتوژنیک مصرف آنها باید کاهش پیدا کند و یا قطع شود: – غذاهای شیرین: نوشابه، آبمیوه، اسموتیها، کیک، بستنی، آبنبات و غیره. این وضعیت زمانی رخ میدهد که شما مصرف کربوهیدراتها را به طور قابلتوجهی کاهش دهید و منبع گلوکز (قند) بدنتان که مهمترین منبع انرژی سلولها به شمار میرود را محدود کنید.

کتوژنیک و ورزش

بله. بااینحال، مهم است که در ابتدا میزان کربوهیدرات را به میزان قابلتوجهی کاهش دهید. ممکن است در دریافت کتوز به حد کامل نرسیده باشید یا از چربیها و کتونها به طور موثر استفاده نکردهاید. کتون زدگی وضعیت سوختوسازی است که در آن بدن شما برای تجدیدقوا بهجای کربوهیدرات از چربی استفاده میکند. سرطان. در حال حاضر این رژیم غذایی بهعنوان یک درمان مکمل برای سرطان در حال بررسی است زیرا میتواند منجر به کاهش رشد تومور شود. با یک رژیم کتوژنیک چه چیزی میتوانید بنوشید؟

بیماری صرع. پژوهشها نشان دادهاند که رژیم کتوژنیک باعث کاهش قابلتوجه تشنج در کودکان مبتلا به صرع میشود. افرادی که رژیم کتو را دنبال میکردند، به طور میانگین ۲ پوند (۰.۹ کیلوگرم) بیشتر از گروهی که رژیم کمچربی را دنبال میکردند، وزن کم کردند. مرور سیزده پژوهش نشان داد که پس از رژیم بسیار کم کربوهیدرات، رژیم غذایی کتوژنیک نسبت به رژیم کم چربی برای کاهش وزن در بلندمدت مؤثرتر است. دانستیم که پایه اصلی این رژیم مصرف زیاد چربی، پروتئین نرمال و کربوهیدرات کم است. تأثیر رژیم کتوژنیک بر دیابت و پیشدیابت چگونه است؟

این یک مزیت مهم است که رابطه بین وزن و دیابت نوع 2 را نشان می دهد. شواهد محکمی وجود دارد که نشان میدهد رژیم کتوژنیک تشنج را در کودکان کاهش میدهد و گاهی به اندازه مصرف دارو مؤثر است. با درنظرگرفتن ارتباط میان وزن و دیابت نوع ۲، میبینیم که این رژیم فواید مهمی دارد. مطالعه انجامشده بر زنان مبتلا به دیابت نوع ۲ نشان داد که پس از پیروی از رژیم کتوژنیک برای ۹۰ روز، میزان هموگلوبین A1C که معیار کنترل قند خون بلندمدت است، به طور چشمگیری کاهش پیدا کرد. همچنین افرادی که داروی خاص مصرف میکنند باید با پزشک خود در مورد رژیم مشورت کنند.

فروشگاه کتوژنیک در شرق تهران

رژیم کتوژنیک به چه افرادی توصیه نمیشود؟ همچنین سعی کنید رژیم لاغری را انتخاب کنید که کاملاً متناسب با شرایط جسمی و روحی شما طراحیشده است. کلمه کتو در رژیم غذایی کتوژنیک در حقیقت از نام یک مولکول سوخت کوچک به نام کتون در بدن گرفته شده است. زمانی که شما از مواد غذایی استفاده کنید که بتواند بدن را به این وضعیت نزدیک کند، بدن میتواند ظرف مدت یک الی سه روز به حالت کتوزیس درآید. صبحانه در رژیم میوه خواری 3 روزه اهمیت فوق العاده ای دارد چون خوردن صبحانه آن هم فقط با میوه یک حس و حال خوبی به انسان دست می دهد چون میوه خیلی سریع هضم می شود.


منتشر شده

در

توسط