راهنمای کامل رژیم کتوژنیک + برنامه غذایی

در نهایت، بسته به هدفی که از شروع رژیم کتوژنیک دارید، یکی از چهار روش را انتخاب کنید و مهم است که به آن پایبند رژیم کتوژنیک بمانید. در حال حاضر چه کاری باید انجام دهیم تا ماشین دوباره روشن شود و شروع به کار کند؟ کودکانی که ضایعهٔ فوکال مغزی دارند (یعنی یک نقطهٔ خاص در مغزشان شروعکننده تشنج است) و نامزد انجام جراحی هستند با احتمال بیشتری پس از جراحی و آغاز این رژیم، بهبود کامل (عاری از تشنج) خواهند یافت. با اینهمه تمام این موارد هنوز به صورت قطعی ثابت نشدهاند و از نظر علمی و پزشکی نیاز به بررسی بیشتر دارند. Po᠎st w as c reat ed ​by   Con te​nt​ Gener᠎ator Demoversion!

کسانی که دارای بیماری های خاص هستن نمیتونن برنامه یک هفته ای جنرال موتورز رو بگیرن و یا کسانی که دارای بیماری های قلبی و عروقی هستن و یا مشکلات خاصی در معده و یا کلیه خودشون احساس میکنن این موارد اصلا نباید برنامه یک هفته ای جنرال موتورز بگیرن. اما شاید بگید که چهار کیلو برا سه ماه خیلی کمه و منم بهتون میگم اصلا برام مهم نیست که این کاهشه چقدر کم و آروم بوده، بیشتر این برام مهمه که من توی این برنامه دیگه هیچ عذابیو متحمل نمی­شم و فکر می­کنم بتونم حداقل برا پنج سال آینده با همین فرمون پیش برم.

کتوژنیک رژیم لاغری

اما مقدار آن کم می شود و به پنج درصد روزانه می رسد. در این نوع رژیم، کربوهیدارت ها در پایین ترین مقدار خود هستند و پروتئین در حد متوسطی قرار دارد و چربی ها جزو بالاترین ماده های غذایی در این رژیم هستند که معمولا درصد این رژیم شامل ۷۵ درصد چربی، ۲۰ درصد پروتئین و ۵ درصد کربوهیدرات است. به گزارش سرویس ترجمه بهداشت نیوز، این نگرانی به این دلیل است که کلسترول به عنوان ماده ای مضر به جهت قلب عنوان شده است و آنچه در موردش صحبت نمی شود، اهمیت آن به جهت بدن است.باید بدانیم که سلولهای مغز ما از کلسترول تشکیل شدهاند. This has ​been gen erated  by ᠎ Content G​ener ator​ Demover᠎sion​!

متخصص تغذیه کتوژنیک

انجمن قلب آمریکا توصیه میکند هر هفته یک یا دو غذای دریایی مصرف کنید. رژیم کتوژنیک مانند هر رژیم دیگری علاوه بر نقاط قوت، ریسکهایی هم دارد و درصورتیکه میخواهید این رژیم غذایی را رعایت کنید باید از آنها مطلع باشید. به علاوه گیاهانی همچون پونه کوهی و رزماری، بدون کربوهیدرات بوده و عطر و طعم فوق العاده ای به غذاهایتان می بخشند. چندین پژوهش نشان دادهاند که این رژیم ابزار قدرتمند و بدون خطری برای آب کردن چربیها است. یک تحقیق نشان داد افرادی که در رژیم غذایی کتو قرار دارند، ۲.۲ برابر بیشتر از افرادی که رژیم کم چربی با کم کالری دارند، وزن کم می کنند.

میوه ها، سبزیجات و فعالیت بدنی پایه هرم را تشکیل می دهند، سپس کربوهیدرات ها در لایه بعدی، پروتئین و لبنیات، چربی ها و در نهایت شیرینی ها قرار می گیرند. از ماده های غذایی که منبع اصلی کربوهیدارت ها محسوب می شوند، می توان به انواع نان، برنج ها، انواع مختلف شیرینی، سبزیجات که جزو سبزیجات نشاسته ای هستند، اشاره کرد. بهترین راه تغذیه سالم و رژیم لاغری مناسب این است که از همه گروه های غذایی در رژیم مان استفاده کنیم و نباید ماده غذایی خاصی را از بدن خود دریغ کنیم.

برنامه کتوژنیک

[arpw limit=”10″]

کتوژنیک نمونه رژیم دکتر اوسطی

سوخت اصلی که بدن برای تامین انرژی خود استفاده می کند، کربوهیدرات ها یا همان گلوکز و قند می باشد. در حالت کلی؛ چهار نوع مختلف از رژیم کتوژنیک موجود است که از این قرار هستند: رژیم کتوژنیک هدفمند، رژیم کتوژنیک سیکلیکال یا رژیم کتوژنیک دوره ای، رژیم کتوژنیک استاندارد و رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا که در ادامه مقاله، هر چهار نوع مختلف از رژیم کتوژنیک را برای شما به طور کامل توضیح خواهیم داد. Th᠎is a᠎rt ic le has  been c​reated by  Conte᠎nt G en erat​or D emov​ersion.

کتوژنیک کرمانی

برای جواب این سوال باید بگوییم که کربوهیدرات شامل قسمت بزرگی از غذاهایی است که به طور روزانه مورد استفاده قرار می دهیم و آن ها را مصرف می کنیم. در ادامه مقاله، سوالتان را جواب می دهیم. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد رژیم کتوژنیک با ما در تماس باشید. این مدل از رژیم کتوژنیک شامل دوره های مختلف غذایی با کربوهیدرات بالا است. رژیم کتوژنیک که به آن کتو نیز گفته می شود، رژیمی است که شامل ماده های غذایی کم کربوهیدرات دار اما دارای چربی بالا و پروتئین بالا است که ادعا می کند که بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن است.

در مرحله اول شاید برایتان این سوال پیش بیاید که اصولا کربوهیدرات شامل چه ماده های غذایی می شود؟ البته باید بگوییم که منظورمان از چربی، چربی های ناسالم و صنعتی نیست. علاوه بر این، اگر رژیمهای غذایی ناسالم را انتخاب کنید، میزان کاهش وزن شما کم تر خواهد بود. یک مطالعه کوچک که در فوریه 2021 در Nature Medicine منتشر شد، نشان داد که مردم تقریبا 700 کالری کمتر در روز با رژیم کم چرب گیاهی در مقایسه با رژیم کم کربوهیدرات که عمدتا از چربی های حیوانی تشکیل شده بود، می خوردند.

یک پژوهش دیگر در 349 فرد مبتلا به دیابت نوع دو نشان داد که افرادی که از این رژیم پیروی کردند، به طور متوسط 26.2 پوند (11.9 کیلوگرم) در بازه زمانی دو ساله وزن از دست دارند. علاوه بر نکاتی که درباره تعداد وعدههای غذایی در پست گفته شد، داشتن eating window مشخص یعنی بازه زمانیای که معمولا وعده غذایی رو در اون میل میکنید مهمه. پیشگیری از بیماریهای مثل پارکینسون و آلزایمر که از نتایج زوال عقل هستند.

این اسید بیشتر میکروارگانیسم ­هایی را که در دهانه­ی ورودی معده وجود دارند را از بین میبرد. همچنین رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا برای آن گروه از افرادی مناسب است که هر روز فعالیت بدنی زیاد و به نسبت شدیدی را دارند. بطور کلی این رژیم غذایی، از جمله رژیم های خاص درمانی است که ورود به آن مستلزم تحت نظر بودن و پیگیری و ارتباط مداوم با درمانگر است و به هیچ عنوان سرخود و بدون مشورت متخصص نباید از آن استفاده کرد چراکه میتواند فرد را دچار عوارض شدید کند. برای مثال؛ یک ماشین دوگانه سوز را در نظر بگیرید که هم می توان با گاز آن را روشن کرد هم با بنزین.  A᠎rticle w᠎as generat᠎ed ᠎by G SA​ Content Gen erator Demover​sion​.

بیشتر مواقع این ماشین با گاز کار می کند. بدن انسان نیز مثل همین ماشین دوگانه سوز در مثال است که از دو نوع سوخت استفاده می کند. چرا که به خاطر دوگانه سوزی می توانید از سوخت جایگزین استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که برای کاهش وزن باید تغذیه اصولی داشت و شما نیازی به کم غذا خوردن ندارید. رژیم کتوژنیک هدفمند، بیشتر برای افراد ورزشکار مناسب است و برای افرادی که بدنسازی می کنند، رژیم دوره ای یا سیکلیکال کتوژنیک مناسب تر است. این بار از بنزین برای روشن کردن ماشین استفاده می کنید. حالا هنگامی که کربوهیدرات بدن تمام بشود، بدن راه حل خوبی را دارد و به جای کربوهیدارت از چربی استفاده می کند و مثل ماشین نیز بدن نیز با چربی سوزی بهتر هم کار می کند.

در حالی که در رژیم کتوژنیک، میزان مصرف چربی ها بالا است. در حالی که ماشینتان با بنزین بهتر کار می کند و سرعت بیشتری را نیز خواهد داشت. فراموش نکنید که برای داشتن رژیم لاغری مناسب و اصولی، باید از تمامی غذاهای موجود در هرم غذایی در رژیم خود استفاده کنید. می توان این طور گفت که بیشتر مردم وقتی حرف از رژیم لاغری به میان می آید، تصور می کنند که برای لاغر شدن و کم کردن وزن در سریع ترین زمان ممکن، باید از خوردن غذاهای مختلف دست بکشند و محدودیت هایی را برای رژیم غذایی روزانه شان اعمال کنند.

سس قارچ کتوژنیک

البته در نظر داشته باشید که اصول و نکات خاص این رژیم را مو به مو اجرا کنید تا بتوانید شاهد نتایج عالی و کاهش وزن چشمگیری باشید. اگر برایتان سوال پیش آمده است که با با رژیم کتوژنیک چقدر کم میکنیم بهتر است این گونه بگوییم که شما با رژیم کتوژنیک می توانید شاهد کاهش وزن زیادی باشید. اگر برایتان سوال است که با رژیم کتوژنیک چقدر کم میکنیم باید بگوییم که در صورت رعایت کردن تمامی نکات این رژیم و متعهد باقی ماندن به آن، می توانید به راحتی شاهد کاهش وزن ۴ الی ۵ کیلویی در ماه باشید.

راستش برا نوشتن این تاپیک مردد بودم اما از اونجایی که تاپیکای زیادی توی نی نی سایت هست که مربوط به لاغری و کاهش وزنه، گفتم شاید بد نباشه منم یکم از تجربیاتم بگم. به همین دلیل مصرف آنزیمها علی الخصوص لیپاز کمک زیادی به تجزیه چربیها میکند و در نتیجه از شدت این علائم کاسته میشود. بیشتر افراد، این رژیم را به طور صحیح اجرا نمی کنند و همین باعث می شود تا نتیجه ای که می خواستند را از این رژیم نگیرند. پنیرهای سفت پرچرب دارای کمترین کربوهیدرات هستند، در حالی که پنیرهای کم چرب و پنیرهای نرم دارای بیشترین کربوهیدرات هستند.

رژیم های کتوژنیک

بسیاری از افراد برای کاهش وزن و بهبود سلامت سوخت و ساز به رژیمهای غذایی کم کربوهیدرات، رژیمهای غذایی پرچرب رو میآورند. رژیم کتوژنیک در اوایل برای درمان کردن بیماران مبتلا به صرع استفاده می شد. این ویتامین در رشد عضلات، کاهش وزن و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کننده می باشد. شیرین کننده ها – استویا و اریتیتول. بدن ما به تمامی گروه های غذایی احتیاج دارد و کمبود هر یک از آن ها در بدن، حتی مواد غذایی کربوهیدرات دار، چربی های سالم، و غیره، معضلاتی را برای بدن ما ایجاد می کنند.


منتشر شده

در

توسط