رژیم دوکان و یبوست 5 روش مختلف برای مقابله با این عارضه ناخوشایند

برخی از افراد تازه وارد رژیم دوکان می‌بینند که ناراحتی ناشی از یبوست و مشکلات گوارشی را تجربه می‌کنند. در بیشتر موارد این وضعیت واکنشی موقت و طبیعی به سازگاری بدن با غذاهای جدید و رژیم غذایی متفاوت است. با توجه به این واقعیت که رژیم دوکان سرشار از پروتئین و کم چربی و کربوهیدرات است، افرادی که در این رژیم قرار می گیرند اغلب نیاز به رفتن به توالت را کمتر گزارش می کنند. این کاهش دفعات و نیاز را می توان به اشتباه به عنوان یبوست تعبیر کرد. ممکن است فردی که عادت دارد در یک زمان خاص از روز به آنجا برود، متوجه شود که روال زندگی خود نه به دلیل یبوست، بلکه صرفاً به دلیل کمبود مواد زائد است که باید از بین برود. اگر اینطور باشد مشکلی قابل حل نیست. البته، یبوست واقعی ناخوشایند و ناخوشایند است و باید به سرعت برطرف شود.در این مقاله به دنبال 5 راه برای مقابله با مشکل یبوست در رژیم دوکان هستم.1. سبوس جو دوسر خود را هر روز بخوریداولین کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که مقدار توصیه شده سبوس جو دو سر را هر روز می خورید. شما می توانید سبوس جو خود را به تنهایی در فرنی (با طعم دارچین و وانیل برای یک خوراکی خوشمزه روزانه) بخورید یا به مواد غذایی دیگر مانند فیلر برگر اضافه کنید.اگر به اندازه کافی سبوس جو می خورید اما همچنان یبوست دارید، می توانید مقدار مصرف روزانه خود را تا زمانی که سیستم گوارشی به حالت عادی بازگردد، افزایش دهید.2. سعی کنید مقداری سبوس گندم به رژیم غذایی خود اضافه کنیدگزینه دیگری که دکتر دوکان در کتاب رسمی پیشنهاد کرده است این است که هر روز که مشکل دارید یک قاشق سبوس گندم به رژیم غذایی خود اضافه کنید.3. باید آب فراوان بنوشیدسومین کاری که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید هر روز آب کافی می نوشید. کمبود آب در سیستم شما می تواند باعث یبوست شود. مطمئن شوید که حداقل دو لیتر آب در روز می نوشید. حتی اگر مشکل حمل و نقل گوارشی ندارید، باید هر روز این مقدار آب بنوشید، چه رژیم دوکان دارید یا نه.4. اگر کمک کرد می توانید چند آلو بخوریدگزینه چهارم این است که مقدار کمی میوه مانند آلو بخورید تا زمانی که حرکات شما به حالت عادی بازگردد. بله، در رژیم دوکان مجاز به مصرف میوه نیستید، اما رنج بی مورد فایده ای ندارد، اگر این کار به رفع مشکلات گوارشی کمک می کند، ممکن است چند آلو بخورید.5. از داروساز خود کمک بخواهیددر نهایت، اگر واقعاً از یبوست رنج می برید، می توانید برخی از داروهای بدون نسخه را از داروساز محلی خود خریداری کنید. بدیهی است که شما نمی خواهید در انجام کارهایی مانند ملین ها و شیاف ها زیاده روی کنید، اما مقدار کمی از آن صرفاً برای مقابله با یک مشکل فوری کاملاً قابل قبول است.

برخی از افراد تازه وارد رژیم دوکان می‌بینند که ناراحتی ناشی از یبوست و مشکلات گوارشی را تجربه می‌کنند. در بیشتر موارد این وضعیت واکنشی موقت و طبیعی به سازگاری بدن با غذاهای جدید و رژیم غذایی متفاوت است. با توجه به این واقعیت که رژیم دوکان سرشار از پروتئین و کم چربی و کربوهیدرات است، افرادی که در این رژیم قرار می گیرند اغلب نیاز به رفتن به توالت را کمتر گزارش می کنند. این کاهش دفعات و نیاز را می توان به اشتباه به عنوان یبوست تعبیر کرد. ممکن است فردی که عادت دارد در یک زمان خاص از روز به آنجا برود، متوجه شود که روال زندگی خود نه به دلیل یبوست، بلکه صرفاً به دلیل کمبود مواد زائد است که باید از بین برود. اگر اینطور باشد مشکلی قابل حل نیست. البته، یبوست واقعی ناخوشایند و ناخوشایند است و باید به سرعت برطرف شود.

در این مقاله به دنبال 5 راه برای مقابله با مشکل یبوست در رژیم دوکان هستم.

1. سبوس جو دوسر خود را هر روز بخورید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که مقدار توصیه شده سبوس جو دو سر را هر روز می خورید. شما می توانید سبوس جو خود را به تنهایی در فرنی (با طعم دارچین و وانیل برای یک خوراکی خوشمزه روزانه) بخورید یا به مواد غذایی دیگر مانند فیلر برگر اضافه کنید.

اگر به اندازه کافی سبوس جو می خورید اما همچنان یبوست دارید، می توانید مقدار مصرف روزانه خود را تا زمانی که سیستم گوارشی به حالت عادی بازگردد، افزایش دهید.

2. سعی کنید مقداری سبوس گندم به رژیم غذایی خود اضافه کنید

گزینه دیگری که دکتر دوکان در کتاب رسمی پیشنهاد کرده است این است که هر روز که مشکل دارید یک قاشق سبوس گندم به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

3. باید آب فراوان بنوشید

سومین کاری که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید هر روز آب کافی می نوشید. کمبود آب در سیستم شما می تواند باعث یبوست شود. مطمئن شوید که حداقل دو لیتر آب در روز می نوشید. حتی اگر مشکل حمل و نقل گوارشی ندارید، باید هر روز این مقدار آب بنوشید، چه رژیم دوکان دارید یا نه.

4. اگر کمک کرد می توانید چند آلو بخورید

گزینه چهارم این است که مقدار کمی میوه مانند آلو بخورید تا زمانی که حرکات شما به حالت عادی بازگردد. بله، در رژیم دوکان مجاز به مصرف میوه نیستید، اما رنج بی مورد فایده ای ندارد، اگر این کار به رفع مشکلات گوارشی کمک می کند، ممکن است چند آلو بخورید.

5. از داروساز خود کمک بخواهید

در نهایت، اگر واقعاً از یبوست رنج می برید، می توانید برخی از داروهای بدون نسخه را از داروساز محلی خود خریداری کنید. بدیهی است که شما نمی خواهید در انجام کارهایی مانند ملین ها و شیاف ها زیاده روی کنید، اما مقدار کمی از آن صرفاً برای مقابله با یک مشکل فوری کاملاً قابل قبول است.


منتشر شده

در

توسط