رژیم غذایی کتوژنیک؛ راهنمای جامع برای تازهکاران

نکتهای که رعایت آن در رژیم کتوژنیک اهمیت دارد، رژیم کتوژنیک نسبت مصرف مغذیهاست. یک رژیم غذایی کتوژنیک میتواند بسیار مفید باشد، اما تنها در صورتی که در چند هفته اول با نسبت سختگیرانه این رژیم شروع کنید. محدودیت کربوهیدرات در رژیم غذایی کتوژنیک بسیار زیاد است و به همین دلیل حتی دارو ها و مکمل های دارای کربوهیدرات و شکر هم نباید مصرف شوند. به دلیل مصرف نکردن طیف گستردهای از مواد غذایی استفاده از این رژیم به افراد زیر 16 سال به هیچ عنوان توصیه نمیشود. معمولا از آن به عنوان سس و چاشنی استفاده می شود و حتی برخی افراد آن را در آب حل می کنند و می نوشند. Th​is ᠎data has ​be en cre ated  by  Content ​Ge᠎nera᠎tor  DEMO.

رژیم کتوژنیک که خیلی ها آن را با نام رژیم کیتو یا کتون زا می شناسند امروزه مورد استقبال و توجه خیلی از افراد درسرتاسرجهان برای کاهش وزن و یا حتی بهبود برخی بیماری ها قرار گرفته است. یک آزمایش بدون لبنیات نیز ممکن است ایده خوبی باشد اگر متوجه شدید که لبنیات باعث میل شدید می شود، خوردن آن در حد اعتدال دشوار است یا به نظر می رسد که باعث ایجاد جوش های پوستی یا علائم دیگر می شود. ​This  post has ​be en wri tten ​wi th G SA​ Conte᠎nt Generator DEMO !

کتوژنیک گیاهی

می تواند در معرض دمای بالا قرار گیرد بدون اینکه تلخ شود، سمی شود و یا به قندهای ساده تبدیل نشود. مصرف قهوه (بدون شکر) در طول رژیم کتوژنیک باعث حفظ انرژی و هوشیاری شما خواهد شد. زمانی که شما طبق رژیم کتوژنیک مصرف کربوهیدرات را کم میکنید، کلیهها آب بیشتری دفع میکنند. بیشتر منابع غذایی که ما به صورت روزانه مصرف می کنیم نظیر، نان، برنج، سبزیجات نشاسته ای و… برای کمک به شما در درک اینکه از چه مواد شیرین کننده ای استفاده می کنید و از چه مواردی باید خودداری کنید. در طول روز برای پاکسازی هرچه سریعتر بدن شما بسیار موثر است.

زمانی که این اتفاق رخ می دهد بدن شما به صورت موثر چربی ها را جهت تامین انرژی می سوزاند. به طور معمول، سه مرحله کاهش وزن در رژیم غذایی کتوژنیک وجود دارد: مرحله کاهش وزن سریع – در این مرحله، شما مقدار زیادی آب را از دست خواهید داد و تغییرات قابل ملاحظه ای در بدن خود خواهید دید. در اینجا چیزی هایی است که نباید در رژیم غذایی کتوژنیک بخورید – غذاهای پر از قند و نشاسته، از جمله غذاهای نشاسته ای مانند نان، ماکارونی، برنج و سیب زمینی.

رژیم کتو به جای تکیه بر قند (گلوکز) که از کربوهیدرات ها تأمین می شود (مانند غلات ، حبوبات ، سبزیجات و میوه ها) بر استفاده از کتون تکیه می کند. رژیم کتو را انتخاب کنید و انتخاب کنید خارش منافذ و پوست در رژیم کتوژنیک (کتو) تأمین گاز هیکل کدام ممکن است اجتناب کرده اند آن برای تهیه کنید قدرت روزانه استفاده میشود اجتناب کرده اند گلوکز (قند) به چربیها تنظیم میکند را انتخاب کنید و انتخاب کنید چرخ دنده غذایی پرچرب متفاوت کربوهیدراتها میشوند. به گفته آنها این رژیم غذایی خطرات بالقوهای را برای سلامت افراد ایجاد میکند که در ادامه به این خطرات خواهیم پرداخت.

تری گلیسرید نقش عایق بندی و ذخیره انرژی را در بافت های چربی بدن دارد و افزایش میزان آن در بدن می تواند خطرات جدی برای بدن داشته باشد. رژیم غذایی کتو یا کتوژنیک نوعی رژیم غذایی متشکل از میزان کمی کربوهیدرات، مقدار متوسطی پروتئین و چربی بالا می باشد که به طور موثری می تواند باعث سوزاندن چربی در بدن شود. حتی اگر روی آن نوشته شده “بدون کربوهیدرات” یا “بدون قند”، باز هم ممکن است به اندازه کافی کربوهیدرات خالص و کالری داشته باشد تا روند رژیم کتو شما را کند کند.چندین شیرین کننده کتو خوب وجود دارند که بدون هیچ گونه کالری و کربوهیدرات، شیرینی را به شما هدیه می کنند.

رژیم کتوژنیک گیاهی

ممکن است دچار بوی بد دهان شوید، راه حل این مورد تنها مصرف آدامس بدون قند است. حتی شیرین کننده های دوستدار کتو که سالم، بی خطر، کم کالری و کربوهیدرات صفر هستند، می توانند کاهش وزن و بهینه سازی سلامتی شما را به چالش بکشند.مطالعات انجام شده بر روی انواع مختلف شیرین کننده های کم کالری و بدون کالری نشان داده است ،که آنها تمایل بیشتری به خوردن شیرینی را تحریک می کنند و منجر به مصرف بیشتر کالری و افزایش وزن می شوند.

زمانی که این رژیم را دنبال میکنید امکان اسهال یا یبوست در شما افزایش پیدا خواهد کرد؛ در این زمین برای جلوگیری از یبوست از سبزیجات و فیبر استفاده کنید و برای جلوگیری از اسهال مقداری نمک پیش از صرف غذا مصرف کنید و میزان مصرف روغنهای مختلف را کاهش دهید. اگر اهل نوشیدن قهوه باشید، میتوانید احساس خوب بعد از صرف یک فنجان در صبح را درک کنید. پیروی از رژیم غذایی کتوژنیک در روزهای اولیه خود ممکن است کار دشواری باشد، اما اگر در این راه ممارست داشته باشید حتما نتایج مثبتی خواهید گرفت، نوشیدن آب و ورزش سبک، مانند: پیاده روی، نیم ساعت حرکات کششی و… This da​ta w as w ri tt en  wi th the  help of G᠎SA Co nt ent  Generato r ​DEMO!

نان کتوژنیک خرید

با این حال، تعداد زیاد رژیم های غذایی موجود ممکن است کار را دشوار کند. با این حال، انواع استاندارد و پر پروتئین رژیم کتوژنیک بیشتر مورد استفاده عموم قرار میگیرند و دو نوع دیگر بیشتر توسط بدنسازان و ورزشکاران استفاده میشود. برای تاثیر بهتر و بیشتر این رژیم غذایی میتوانید از عرقیات و دمنوشهای گیاهی برای نتیجه بهتر و کاهش وزن سریعتر استفاده کنید. این باعث می شود کاهش وزن و بهبود سلامتی بسیار دشوارتر از حد ضروری باشد.به عنوان یک قانون کلی، همیشه بهتر است مصرف شیرین کننده را در کل رژیم غذایی کتو، به ویژه در ابتدای کار، محدود کنید.شاید در سوکرالوز در رژیم کتوژنیک سخت باشد.

[arpw limit=”10″]

کره و خامه: بهتر است از خامه ها و کره های محلی تازه و پاستوریزه شده استفاده نمایید. تحقیقات انجام گرفته بر روی افراد کتویی نشان داده که استفاده از امگا ۳ به عنوان یکی از مکملهای کتوژنیک، تاثیرات مثبتی بر روی سطح انسولین و تری گلیسیرید خون و کاهش التهابات دارد. رژیم کتوژنیک، بر اساس مصرف بیشتر چربیها و کاهش مصرف کربوهیدراتهاست که بدن شما را وارد حالتی به نام کتوز میکند. در رژیم کتوژنیک با کاهش ترشح انسولین احتمال ترشح هورمونهایی که سبب آکنه پوست میشوند هم کاهش پیدا میکند. همچنین به حفظ انرژی در طول روز هم کمک میکند.

طبق تحقیقات انجام شده، بدن به صورت خودکار از جایگزین استفاده میکند. یک مطالعه دیگر نشان داد افرادی که در رژیم غذایی کتوژنیک دارند، سه برابر بیشتر از رژیم غذایی توصیه شده توسط سازمان دیابت انگلیس ارائه شده، وزن کم می کنند. وقتی بدن کتون تولید می کند، وارد وضعیت متابولیکی به نام کتوز می شود. کتونهای تولید شده در طول کتوز میتوانند رشد رادیکالهای آزاد را در بدن سرکوب کنند.رادیکالهای آزاد مولکولهای خطرناکی هستند که باعث استرس اکسیداتیو شده و بر توانایی بدن برای دفع سموم تأثیر منفی میگذارند. علاوه بر این در حین تمرین با عرق کردن نیز سدیم دفع میشود.

کتوژنیک تلگرام

توصیه میشود مصرف این دو نوشیدنی را در طول رژیم غذایی کتوژنیک جای دهید. به طور معمول نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه های گازدار، نوشیدنی های ورزشی و آب میوه هایی با کالری و کربوهیدرات زیاد، از لحاظ مواد مغذی، سهم کمی در تغذیه دارند. خوشبختانه مکملهای اکترولیتی حاوی سدیم و پتاسیم، میتواند به شما برای کاهش اثراتی مانند سردرد، عدم تمرکز، خستگی و حالت تهوع کمک کند. اکنون تصور کنید که این حس خوب فقط برای چند دقیقه نباشد و کل روز شما را سرحال نگه دارد. تحقیقات نشان داده اند که افزایش مصرف پروتئین تا ۲۵ درصد کل کالری روزانه می تواند هوس غذایی را تا ۶۰ درصد کاهش دهد بنابه جهتن زیاد وسوسه نمی شوید به سمت میان وعده های ناسالم بروید.

بسیاری از مارکهای مکمل پودر پروتئین حاوی قند هم هستند.

نیازی نیست مقدار زیادی مصرف کنید، تنها مصرف ۵ گرم روزانه مکمل کراتین کافی است. تقریباً حاوی کالری و کربوهیدرات خالص نیست. بسیاری از مارکهای مکمل پودر پروتئین حاوی قند هم هستند. اکثر سلول ها ترجیح میدهند از قند خون که از کربوهیدرات ها ناشی میشود به عنوان منبع اصلی انرژی بدن استفاده کنند. کاهش اشتها در رژیم کتوژنیک یکی از بهترین ثمرات آن است چرا که بیشتر مردم به علت گرسنگی بیش از حد، رژیم را نهایتاً تا چند روز ادامه میدهند. اما بدلیل سخت بودن آن صرفاَ جهت کاهش وزن توصیه نمی شود. در هر وعده با وزن حدود 80 گرم، 224 کالری، 0 گرم کربوهیدرات خالص، 22 گرم پروتئین و 14 گرم چربی وجود دارد.

نه برای کاهش وزن چون وزن من مناسب است. اگر به دنبال یک لاغری سریع هستید که برای من در 40 روز اتفاق افتاد این محتوا رو دنبال کنید. رژیم وحشتناک لاغری سریع در مدت 1 هفته! کمتر کسی رژیم غذایی لاغری سریع به عوارضی که این رژیم های لاغری برای مصرف کنندگان آن ها ایجاد می کنند، توجه می کند. مصرف آجیل در طول رژیم کتوژنیک باعث به دست آوردن انرژی مورد نیاز شما برای فعالیتهای روزمره خواهد شد. استفاده از چای سبز سبب بالا بردن روند چربی سوزی شما در طول رژیم کتوژنیک میشود.

کتوژنیک دیابت

تمام سبزیجات برگ سبز از جمله قاصدک یا چغندر، کلم، خردل، شلغم، آرژولا، کاسنی تلخ، کاسنی سالاد، قرمز مایل به قرمز، رازیانه، کاسنی قرمز، رومی، کاهو، اسفناج، کلم، ویس و چغندر (نوعی چغندر) و غیره. نکته مهم دیگر در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز و این رژیم نوشیدن آب کافی برای جلوگیری از اشتهای کاذب و کمک به سم زدایی است. بتا آلانین به تولید کارنوزین کمک میکند. مصرف بتا آلانین کمک میکند تا سطح گلیکوژن به همان سطح بالا برسد.


منتشر شده

در

توسط