رژیم غذایی کتوژنیک : رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک یا حذف کربوهیدرات به یکی از رژیمهای محبوب تبدیل شده است، چون به سرعت و به آسانی نتایجی را روی وزن رژیم کتوژنیک و اشتها میگذارد. این مقاله توضیح می دهد که در هنگام پیروی از یک رژیم غذایی کتو از چه چیزی بخورید و از چه مواد غذایی دوری کنید و یک برنامه غذایی را با رژیم لاغری کتوژنیک برای شروع کار ارائه می دهد. در این مقاله قصد داریم راجب رژیم کتو ( کم کربوهیدرات ) صحبت کنیم که چیست و چه چیزی باید مصرف کنید و چه چیزهایی مصرف نکنید. This a rtic᠎le w as ᠎done with the ​he lp  of G᠎SA Content Gene rato r DEMO !

همبرگر کتوژنیک

کتاب کتوژنیک اگر دقت کرده باشید متوجه شدین که همه این مواد غذایی در رژیم کتوژنیک ممنوع هستن. مصرف عسل، شکر قهوهای، تمام انواع نانها، برنج، نوشابه، ماکارونی، نودل، ورمیشل و پاستا در رژیم کتو ممنوع است. رژیم کتو یا رژیم کتوژنیک یکی از خاصترین انواع رژیم غذایی است که افراد میتوانند با استفاده از آن اقدام به کاهش وزن کنند و همچنین از دیگر مزایای درمانی آن بهرهمند شوند. این کتون میتونه تاثیر مثبتی رو روی بسیاری از بیماری های التهابی بزاره. آنها همراه خود افزایش خونرسانی در ناحیه صورت علاوه بر این غذارسانی را انتخاب کنید و انتخاب کنید آبرسانی به افزایش را انتخاب کنید و انتخاب کنید ساخت کلاژن منافذ و پوست کمک میکنند را انتخاب کنید و انتخاب کنید به این انجمن میتوان به آسانسور گروه های عضلانی صورت را انتخاب کنید و انتخاب کنید خوشفرم شدن این گروه های عضلانی کمک کرد.

صبحانه کتوژنیک

به سرعت ایجاد شود ، گاهی اوقات در فاصله 24 ساعت. مواجه می شوند. البته گاهی این رژیم منجر به یبوست می شود که می توانید آن را با نوشیدن آب کافی، کنترل و درمان نمایید. این آنتیاکسیدانها از بدن در برابر رادیکالهای آزاد محافظت مینمایند. مصرف کربوهیدرات شما در این رژیم به روزانه کمتر از ۵۰ گرم میرسد. این بهترین رژیم لاغری بر مصرف غذاهایی تاکید دارد که معمولاً در طول قرن ۲۰ و یا قبل از آن در اطراف منطقه مدیترانه خورده می شده اند.

غذاهای کتوژنیک ایرانی

اکثر بیماری های مزمن مانند دیابت، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عمدتا مربوط به دلیل چاقی است که معمولاً محصول سبک زندگی نادرست و عادات غذایی غلط است. این امر منجر به تجمع اسیدهایی به نام کتون در بدن می شود. البته مزایای این رژیم نسبت به معایبش بیشتر است، بنابراین ابتدا میگوییم که مزایای رژیم کتوژنیک چیست؟ رژیمهایی که کم کربوهیدرات هستند مثل رژیم کتو یا مراحل اول رژیم اتکینز باعث میشوند که بدن شما شروع به تولید سوختهایی به نام کتون کند تا بتواند از طریق آنها انرژی مورد نیازش را تامین کند. سوختن چربیهای بدن و تولید شدن کتونها بعد از ۲ تا ۳ هفته شروع میشود.

اولین بار در سال 1902 از یک برنامه غذایی برای درمان دیابت و تشنج در کودکان استفاده شد که پس از مدت کوتاهی هم لغو شد، اما مدتی بعد این برنامه، به نام برنامهی کاهش وزن توسط افراد نامعلومی مجدداً احیا شد. این رژیم غذایی با فواید سلامتی بسیاری از بهبود سلامت روان، کاهش کلسترول تا بهبود چشمگیر کبد چرب (کبد چرب) مرتبط است، اما تمرکز اصلی آن کاهش وزن است. زیرا اقدام به کاهش وزن میتواند سلامتی شما را تحت تاثیر قرار بدهد و به همین منظور باید از یک رژیم قاعدهمند و درست، تحت نظر مشاور پیروی کنید.

جای کربوهیدرات ، از انرژی برای چربی استفاده کند. HDL میزان کلسترول بد خون را متعادل کرده و از قلب شما محافظت می کند. کربوهیدراتها مواد مغذی سادهای هستند که بدن ما آنها را به گلوکز یا قند در خون تبدیل میکند تا بتواند با استفاده از آنها انرژی موردنیاز را برای انجام کارهای مختلف بهدست آورد. که به سایر روش های درمانی پاسخ نمی دهند ، تجویز کرده اند. تجربه ثابت کرده که هر چه شما به وزن هدفتان نزدیکتر شوید کاهش وزن دشوار تر و دشوارتر میشود ،پس حواستان باشد در پایان راه خسته نشوید و ادامه دهید تا به وزن رویاییتان برسید.

نان لواش کتوژنیک

در اینجا یک برنامه ورزشی ۵ هفته ای وجود دارد که باعث کاهش وزن شما می شود، به شما کمک می کند توده عضلانی بسازید و بدن خود را قوی کنید. در رژیم کتوژنیک باید زیر 50 گرم در روز کربوهیدرات مصرف کنید. در جدول زیر BMI افراد در سنین مختلف از نوجوانی تا کهنسالی درج شده است. برخی از وبسایتها به متقاضیان خود پیشنهاد دریافت رژیم کتوژنیک رایگان را میدهند؛ اما به خاطر داشته باشید، ممکن است حتی با پیروی درست از قواعد رژیم کتوژنیک نیز به وزن ایدهآل خود نرسید و حتی به سلامت خود صدمه بزنید. رژیم کتوژنیک میتوانید سطح الکترولیت بدن را تغییر دهد و درنتیجه ممکن است افراد دچار کمبود برخی از مواد معدنی همچون منیزیم، پتاسیم و سدیم شوند.

رژیم کتوژنیک نوعی برنامه غذایی با مصرف بسیار پایین کربوهیدرات ( معمولا در حدود ۲۰ گرم در روز یا کمتر از ۵ درصد از کالری روزانه ) به حساب می آید. در رژیم کتوژنیک میزان دریافت کربوهیدرات به حدود ۲۰ تا ۵۰ گرم در روز کاهش پیدا میکند، از آنجایی که بسیاری از غذاهایی که ما مصرف میکنیم دارای کربوهیدرات است محدودیت کربوهیدرات میتواند یک چالش به شمار رود. آب بدنتان را از دست بدهید! هم چنین بررسی این رژیم روی 349 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد کسانی که رژیم کتوژنیک را دنبال می کردند طی یک دوره 2 ساله به طور متوسط 9/11 کیلوگرم وزن کم کردند؛ کاهش وزن و از دست دادن چربی به بهبود دیابت نوع 2 کمک شایانی می کند.

کتوژنیک دیابت

بهطور کلی، مصرف هر نوع مواد غذایی که حاوی مقادیر زیادی از کربوهیدرات باشد، باید در رژیم کتوژنیک محدود شود. امگا ۳ می تواند از التهاب های بدن از جمله التهاب پوست جلوگیری کند. زیتون غنی از آنتیاکسیدان است که میتواند به محافظت از سلامت قلب و استخوان کمک کند. این رژیم میتواند به کاهش قند خون بالا کمک کند، ریسک ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را کاهش دهد و همچنین به کنترل وزن و تناسباندام کمک کند. این رژیم علاوه بر کاهش وزن فواید دیگری هم دارند.

رژیم کتوژنیک هرم

اما بهتر است این حقیقت را بدانید که این برنامه غذایی در واقع یک رژیم غذایی پزشکی است که با خطرات جدی هم همراه است. این کتونها در بدن عوارض نامطلوبی را ایجاد میکنند. در کنار موادی که برای درست کردن قهوه بولتپروف نیاز دارید، آسپری چندین محصول دیگر نیز در وبسایت بولتپروفاش عرضه میکند؛ از پروتئین کلاژن گرفته تا آب غنیشده با MCT. کسانی که رژیم کتوژنیک بودند 3 برابر بیشتر از کسانی که رژیم توصیه شده برای دیابتی ها را دنبال می کردند وزن کم کردند این رژیم به دلیل افرایش مصرف پروتئین نسبت به رژیم های کم چرب برتری دارد افزایش کتون ها کاهش سطح قند خون و بهبود حساسیت بدن به انسولین نیز از دیگر عوامل برتر بودن این رژیم هستند .

اطلاعات این مقاله بیشتر مربوط به رژیم کتوژنیک هدفمند و استاندارد است. در این مقاله قصد داریم به خوراکیها و ورزشهایی بپردازیم که تمرین روزانه آنها به کاهش درد مفاصل زانو کمک خواهند کرد. این نسبت اغلب 60٪ چربی ، 35٪ پروتئین و 5٪ کربوهیدرات است. درصد) نسبت به رژیم غذایی مدیترانه ای پلاس(5 – درصد) بالاتر بود. برای استفاده به عنوان منبع انرژی در مغز مورد استفاده قرار می گیرند. کتون منبع سوخت بالقوه برای بدن است و زمانیکه قند خون (گلوکز) کم باشد مورد استفاده قرار میگیرد. اتکینز و کربوهیدرات کم دارد. با قطع کردن کربوهیدرات ممکن است بعضی املاح مهم را هم از دست بدهید.

اصلیترین چیزی که از هرم رژیم کتو حذف میشود کربوهیدرات است. کاهش ناگهانی کربوهیدرات باعث میشود که آب بدنتان را از دست بدهید. چراکه می تواند عوامل خطرزای بیماری ها و اختلالات مرتبط با چاقی، از جمله دیابت، بیماری های قلبی، سکته مغزی و برخی سرطان ها را کاهش دهد. درست است که در رژیم کتوژنیک مصرف میوهها و آبمیوهها محدودشده، اما هنوز میتوانید از خوردن برخی از میوهها لذت ببرید. برخی از افراد با پیروی از رژیم غذایی به نام رژیم کتوژنیک یا کتو ، کتوز را تشویق می کنند.

مدت مطالعه: ۴ دقیقه!

منظور از “کم کربوهیدرات” چیست؟ معایب رژیم کتوژنیک چیست؟ در مورد اینکه مزایای رژیم کتو چیست گفتیم، بهتر است به معایب این رژیم نیز اشاره کنیم. رژیم کتو یا رژیم کتوژنیک میتواند همزمان معایب و مزایای متعددی برای شما به همراه داشته باشد. طولانی مدت به نظر نمی رسد فایده های چندانی داشته باشد. مدت مطالعه: ۴ دقیقه! منجر به کاهش وزن کوتاه مدت شود. و سوال دیگه اینکه برای کاهش ۵ کیلو گرم وزن چه مدت باید رژیم کتو بگیرم؟

حقوق و مقررات

آدرس آن “وب سايت.” کوکی فایل کوچکی است که ممکن است یک وبسایت اینترنتی به کامپیوتر شما منتقل کند تا کاری کند که آن وبسایت اطلاعات خاصی را درباره … [Source: Voice of America]

رژیم کتو باعث افزایش سطح تری گلسرید میشود که به کلسترول جریان خون مرتبط است. رژیمهای کم کربوهیدراتی که سختگیری کمتری دارند، ۲۶ درصد کالری روزانه را به کربوهیدرات اختصاص میدهند. رژیم کتوژنیک یک رژیم کم کربوهیدرات است که به طور خاص برای تولید کتوز در بدن در نظر گرفته شده است. با ترکیب دو رژیم غذایی برتر، رژیم MIND چیزهای زیادی برای ارائه دارد و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به رژیم های سخت ارائه می دهد. این نسبت غالباً 60٪ چربی، 35٪ پروتئین و 5٪ کربوهیدرات است. شما می توانید مطابق میلتان با افزودن ادویه و چاشنی های متنوع، طعم این ماده غذایی را که حاوی لوبیا چیتی است، تغییر دهید.

کتوژنیک گیاهی

[arpw limit=”10″]

نخوردن کربوهیدرات باعث میشود که…

کسانی که از رژیم کتو پیروی می کنند باید سطح کتون خود را با دقت کنترل کنند. به همین دلیل بهتر است پیش از استفاده از هر رژیم حتما با یک مشاور تغذیه و یا پزشک، مشورت نمایید. کتواسیدوز بیشتر در افراد مبتلا به دیابت نوع 1 رخ می دهد. به دیابت نوع 2 اتفاق بیفتد ، اگرچه این بسیار کمتر رایج است. علتش هم این است که نخوردن کربوهیدرات باعث مصرف شدن ذخیرهی گلیکوژن ماهیچههایتان میشود و گلیکوژن نقش مهمی در حفظ آب بدن دارد. نخوردن کربوهیدرات باعث میشود که… چه مقدار کربوهیدرات “کم” محسوب میشود؟


منتشر شده

در

توسط