رژیم غذایی کتوژنیک

در این مقاله به توصیف این رژیم می پردازم اما فراموش نکنید اگر بدنبال یک رژیم لاغری سریع و درست هستید که علمی و معتبر هم باشد رژیم کتوژنیک از اتکینز بسیار معتبرتر رژیم کتوژنیک است. با این وجود به یاد داشته باشید که نتایج تحقیقات در بسیاری از این زمینهها هنوز کاملا قطعی نیستند. تقلب نکنید: در آخر اینکه روز تقلب در رژیم کتوژنیک نداشته باشید اما چرا؟ اگه میخواین به جای آرد بادام از آرد نارگیل استفاده کنید، توجه داشته باشید که این آرد رو باید کمتر از آرد بادام استفاده کنید.و اینکه در این حالت باید میزان تخم مرغ ها زیاد شه و به 2 برابر برسه.

» در جواب به این سوال باید بگیم میشه این دو مورد رو با هم ترکیب کرد و اتفاقا نتیجه خوبی رو هم به همراه داره. پس بهترین رژیم غذایی رژیمی است که تمام ویتامین ها و مواد مغذی مورد بدن را تامین کند. تاثیر رژیم غذایی کتوژنیک در تسکین خستگی و افسردگی بیماران ام اس رژیم غذایی کتوژنیک یا کتو، رژیمی است که بر گوشت، چربیها و سبزیجات غیرنشاستهای تمرکز دارد. محققان اعلام کردند که رژیمی به مانند رژیم کتوژنیک باعث میشود که اندازه ذرات کلسترول بد افزایش یابند اما در مجموع تعداد ذرات کاهش پیدا میکند.

کتوژنیک سرطان

حتی برای برخی از افراد این مزیت مهمتر از میزان کاهش وزن در رژیم کتوژنیک است و جالاب است که بدانید تجربه آن فقط یک یا دو روز رژیم گرفتن طول میکشد. گوشت این نوع ماهی ها سرشار از پروتئین و ویتامین است. این موضوع کاملاً منطقی است، از آنجا که کتوژنیک سطح قند خون را کاهش میدهد، نیاز به دارو را کاهش میدهد و عوارض ناشی از سطح بالای قندخون را کاهش میدهد، همچنین رژیم کتو ممکن است دیابت نوع 2 را درمان کند، پس در پیشگیری از آن نیز مؤثر است. Th​is conte​nt has been done ᠎wi th C​ontent​ G​enerator Demover sion.

دلایل بسیاری موجب برتری این رژیم نسبت به سایر رژیم ها شده است که از جمله آن میتوان به افزایش پروتئین مصرفی، افزایش کتون و کاهش قند خون و همچنین بهبود حساسیت به انسولین اشاره کرد. این رژیم شباهت بسیار زیادی به رژیم استاندارد دارد طوری که تنها تفاوتی که میان آنها میتوان قائل شد به دریافت پروتئین آنها مربوط می شود. در این رژیم کربوهیدرات بسیار کمتری دریافت میکنید، مصرف پروتئین را در حد متوسط حفظ کرده و ممکن است مصرف چربی را افزایش دهید.

[arpw limit=”10″]

آنفولانزای کتوژنیک

بهطور خلاصه این رژیم شامل غذاهای بدون کربوهیدرات یا کم کربوهیدرات، با پروتئین متوسط و چربی بالا میشود. رژیم کتو این قابلیت را دارد تا مدت زمان سیری را افزایش دهد و بدون اینکه نیازی به شمارش کالریها و یا وسواسی در مصرف غذاهای خوراکی باشد، وزن خود را کاهش دهید. هرچه احساس سیری بیشتر باشد، کالری دریافتی کمتر و در نتیجه کاهش وزن و لاغری رخ می دهد. در یک رژیم غذایی روزانه باید 2000 کالری دریافت کنند که می تواند متشکل از 165 گرم چربی، 40 گرم کربوهیدرات و 75 گرم پروتیین باشد.

با خرید محصولات کتوژنیک می توانید انرژی مورد نیاز بدن خود را به طور کامل دریافت کنید. 20 درصد کلسیم مورد نیاز روزانه وجود دارد. نخست آنکه میزان کالری مورد نیاز را روی ۸۰-۹۰٪ میزان انرژی توصیهشدهٔ روزانه (RDA) برای سن کودک تنظیم میکنند. بسیاری از افراد با رژیم کتوژنیک فقط دو بار در روز (غالباً صبحانه) نیاز به خوردن غذا احساس میکنند و برخی فقط یکبار در روز غذا میخورند. مطالعات ثابت میکنند که احساس گرسنگی بهطور چشمگیری کاهش مییابد و این موضوع باعث میشود که کمتر غذا بخورید و وزن اضافی خود را کاهش دهید البته به یاد داشته باشید که قبل از غذا صبر کنید تا گرسنه شوید.

رژیم کتوژنیک پروتئین

به علاوه، شما میتوانید در وقت و هزینه خود صرفهجویی کنید چرا که مجبور نیستید همیشه میان وعده بخورید. اگر نمیتوانید برنامهی غذایی هفتهی چهارم را همانطور که هست دنبال کنید، میتوانید برنامهی رژیم غذایی هفتهی سوم را دنبال کنید. باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که در این نوع از رژیم غذایی با گرسنگی نمیتوانید کاهش وزن را برای خود به دنبال آورید. در حالی که این نوع رژیم به عنوان یک رژیم کتو سخت گیرانه، ممکن است به شما کمک نکند که به آسانی وارد کتوز غذایی شوید، بسیاری می گویند که هنوز هم از نظر اهداف کاهش وزن و سایر مزایا می تواند مفید باشد.

Da ta has been gener᠎ated with the he lp ​of C​ontent G᠎enerator D​emov᠎ersion!

هنگامی که در تلاش برای پیروی از رژیم کتو هستید باید به این مسئله واقف باشید، که نوشیدن 7 لیتر آب به شما کمک می کند تا به بدن خود آبرسانی کنید و موارد حیاتی بدن را نیز تنظیم نمائید. البته باید به این نکته توجه کنید که رژیم کتو و قرار گرفتن بدن در حالت کتوز ممکن است برای برخی از افراد علائم متفاوت را بروز دهد که عمده علائم آن موارد بیان شده هستند. فراتر از این اثر، یکی دیگر از مزایای بالقوه کاهش درصد چربی بدن است که میتواند در رژیم کتو حاصل شود (کاهش وزن بالا).

همچنین طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، محققان به این نتیجه رسیده اند که رژیم کتو میتواند در بهبود بیماری هایی مانند دیابت، سرطان، صرع و حتی آلزایمر عملکردی موثر از خود نشان دهد. این رژیم متناسب با بدن شماست و منحصربهفرد است، پس استفاده از توصیه دیگران و رژیمهای آنها عملی نادرست است و ممکن است عواقب جبرانناپذیری برای بدن شما داشته باشد.در این مطلب به سوال رژیم کتوژنیک چیست پاسخ دادیم. فواید رژیم کتو مانند سایر رژیمهای کم کربوهیدرات و چربی بالا است، اما قدرت آن از رژیمهای کم کربوهیدرات عمومی بسیار بیشتر است. رژیم کتوژنیک استاندارد: این رژیم حاوی کربوهیدرات بسیار کم، پروتئین در حد متوسط و چربی بالاست و معمولا متشکل از 75 درصد چربی، 20 درصد پروتئین و 5 درصد کربوهیدرات است.

سس سالاد کتوژنیک

با رعایت اصولی و دقیق موارد این رژیم لاغری پس از ۳ هفته بین ۴-۶ کیلو گرم کاهش وزن خواهید داشت. ورزش علاوه بر اینکه میتواند سلامت بدن را تضمین نماید، کاهش وزن را نیز با خود به همراه دارد و در رژیم کتو نیز علاوه بر تنظیم سطح قند خون، کاهش وزن را به دنبال دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام نوشیدنیها در این رژیم میتواند به شما کمک کند تا علاوه بر داشتن یک میان وعده مناسب، وزن خود را کاهش داده و همچنین چیزی برای نوشیدن در دسترس داشته باشید.

مطالعه بر روی بیش از 500 بزرگسال در طول 12 ماه نشان داد که پیروی بیشتر از رژیم مدیترانه ای با احتمال دوبرابر کاهش وزن مرتبط است . بر اساس دو بررسی بزرگ تحقیقاتی گوشت قرمز ارتباط بسیار کمی با سرطان مردان دارد و احتمال آن در زنان صفر است. همچنین مطالعهای نشان داده که احتمال بعضی از تشنجها را در کودکان کم می کند. این رژیم از مقدار کمی کربوهیدرات، مقدار متوسطی پروتئین و همچنین مقدار زیادی از چربیها تشکیل شده است. به عنوان سخن پایانی باید یاداور شد که این رژیم یک رژیم مناسب برای کاهش وزن است.

فواید رژیم کتوژنیک رژیم غذایی کتوژنیک فواید زیادی دارد که از جمله مهمترین آنها عبارتند از: کاهش وزن رژیم کتوژنیک روش موثری برای کاهش وزن و جلوگیری از بروز بیماری های خطرناک مثل سرطان و … همچنین، معمولاً افراد در هنگام کتوزیس افزایش انرژی را تجربه میکنند، بنابراین کتوز منجر به یک جریان ثابت سوخت (کتون) به مغز میشود و از مشکلات ناشی از نوسانات قند خون جلوگیری میکند. رژیم اتکینز معتقد است کدام ممکن است مصرف کردن بیش اجتناب کرده اند حد کربوهیدرات ها، ویژه به ویژه قند، آرد سفید را انتخاب کنید و انتخاب کنید سایر کربوهیدراتهای تصفیه شده در نتیجه عدم تعادل قند خون، افزایش وزن را انتخاب کنید و انتخاب کنید مشکلات قلبی عروقی تبدیل می شود.

برنامه کتوژنیک

هنگامی که میان وعدههایی کاملا غیرضروری را به بدن میرسانید علاوه بر سخت کردن کاهش وزن، مشکلات دیگری را نیز برای خود فراهم می آورید. افرادی که از این رژیم پیروی کردهاند به خوبی میدانند که در مدتی کوتاه بدون اینکه آسیبی به بدنشان وارد شود میتوانند علاوه بر بهبود سلامتی خود، وزنشان را نیز کاهش دهند. گرچه تأثیر محیطی رژیم کتو به نحوه تنظیم آن بسیار بستگی دارد، اما پاسخ کوتاه به اکثر این سؤالات “نه” است.اما دقت کنید برنامه غذایی مربوط به این رژیم حتماً میبایست زیر نظر متخصص حاذق باشد تا خطرات احتمالی ناشی از آن به حداقل برسد.

اگر میخواهید برنامه کاهش وزن شما مؤثر باشد، ورزش منظم را فراموش نکنید، حتی بدون فعالیت اجباری. این برنامه برای اجرای تمامی انواع رژیمها، از جمله رژیم کتوژنیک بسیار کاربردی و شناخته شده است. هدف رژیم غذایی این است که بدن شما را مجبور به استفاده از انواع مختلف سوخت کند. برای استفاده از روغن نارگیل باید به این مسئله آگاهی داشته باشید که این روغن از پتانسیل بسیار بالایی در ایجاد LDL یا همان سطح بالایی از کلسترول بد برخوردار است که اگر کلسترول بالایی دارید و یا در خطر ابتلا به بیماریهای قلبی هستید، حتما از نوشیدن این نوع از قهوه دوری کنید.

این رژیم شرایطی را برای شما فراهم می آورد تا به طور معمول 75% چربی، 20% پروتئین و 5% کربوهیدرات دریافت نمائید. این رژیم شرایطی را فراهم می آورد تا در نزدیکی تمرینات ورزشی خود کربوهیدرات بیشتری را دریافت نمائید. در هر دوره ای که شما تصمیم به پیروی از این رژیم می گیرید، دورههای مختلفی با کربوهیدرات وجود دارد، که در هر دوره شاهد دریافت کربوهیدراتهای متفاوت خواهید بود. اما سوال اینجاست که آیا این رژیم نتایجی تاثیرگذار از خود به جای گذاشته است؟ حتی فردی که رژیم کتوژنیک گرفته است مجاز نیست که برنج مصرف کند یا سیب زمینی را در غذای خود داشته باشد.


منتشر شده

در

توسط