رژیم غذایی کم کربوهیدرات با فیبر بالا – برای کاهش وزن سالم ضروری است، رژیم های کم کربوهیدرات با فیبر بالا سالم هستند

بسیاری از مردم از یک رژیم غذایی با فیبر بالا و کم کربوهیدرات پیروی می کنند بدون اینکه واقعاً از فواید آن و نحوه عملکرد آن مطلع باشند. آنچه اکثر آنها معتقدند این است که فیبر خوب است، کربوهیدرات ها مضر هستند. اگرچه تا حدودی درست است، اما این گفته واقعا صد در صد دقیق نیست زیرا مواد مغذی را نمی توان به سادگی خوب یا بد توصیف کرد. چنین رویکرد سیاه و سفید به تغذیه برای برخی از مواد مغذی منصفانه نخواهد بود. به عنوان مثال در مورد کربوهیدرات ها. کربوهیدرات ها کاملاً بد نیستند. و به یاد داشته باشید، آنچه که ما در اینجا از آن حمایت می کنیم یک رژیم غذایی با فیبر بالا، کم کربوهیدرات است، نه یک رژیم غذایی با فیبر بالا و بدون کربوهیدرات. یک دنیا تفاوت بین این دو وجود دارد.

کربوهیدرات ها نقش مهمی در بسیاری از فرآیندهای بدن دارند، به ویژه به عنوان سوخت برای بدن. بدون کربوهیدرات، احساس بی‌حالی و حتی بدحالی می‌کنیم. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که کربوهیدرات بیش از حد نخورید، به خصوص اگر نمی خواهید وزن اضافی اضافه کنید. این به این دلیل است که کربوهیدرات های اضافی، به ویژه نوع نشاسته ای آن به راحتی به عنوان چربی در بدن ما ذخیره می شود. کربوهیدرات بیش از حد در رژیم غذایی نیز می تواند منجر به بیماری هایی مانند دیابت شود.

چیزی که باید بیشتر بخورید غذاهای غنی از فیبر است. نمونه هایی از غذاهای غنی از فیبر عبارتند از سبزیجات، بلغور جو دوسر و سبوس جو دوسر و برخی میوه ها. خوردن غذاهای با فیبر بالا می تواند به کاهش وزن کمک کند زیرا باعث می شود برای مدت طولانی تری احساس سیری کنیم. فیبر همچنین به عنوان یک عامل سم زدایی عمل می کند و سیستم ما را از سموم و مواد زائد ذخیره شده خلاص می کند. مصرف روزانه توصیه شده فیبر بین 25 تا 40 گرم است. رژیم غذایی معمولی یک مرد متوسط ​​غربی حاوی کمتر از 5 گرم فیبر است. اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید و بدنی سالم و متناسب داشته باشید، باید یک رژیم غذایی با فیبر بالا و کم کربوهیدرات را در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر و منابع در مورد رژیم غذایی سالم، به اینجا بروید [http://diets.homefitnessworkouts.com]


منتشر شده

در

توسط